R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoWyziębiona seniorka bez butów i kurtki. Pomógł jej mieszkaniec Pajęczna

Wyziębiona seniorka bez butów i kurtki. Pomógł jej mieszkaniec Pajęczna

Seniorka z Pajęczna wyszła wcześnie rano ze swojego mieszkania. Nie wiedziała gdzie jest, jak się nazywa, kontakt z nią był utrudniony. Nie miała butów i zimowego ubrania. Wtedy spotkała mieszkańca Pajęczna, który zareagował na nietypową sytuację i przywiózł kobietę do komendy.

Do nietypowej sytuacji doszło w Pajęcznie w środę 8 lutego przed godziną 4. Do mieszkańca miasta podeszła starsza kobieta, przemarznięta, bez butów, bez odpowiedniego ubrania zimowego i poprosiła o zawiezienie do domu. Problemem okazało się, że kobieta nie wiedziała gdzie mieszka i jak się nazywa. Na szczęście mężczyzna nie zostawił jej bez pomocy i przywiózł seniorkę na komendę.

Apelujemy aby reagować na podobne sytuacje. Seniorzy z uwagi na wiek mogą mieć problemy z pamięcią. Zdarza się, że wychodzą z domu i mają problem aby do niego wrócić. Kiedy mamy do czynienia z takimi sytuacjami bardzo istotne są wszelkie informacje na temat osoby zaginionej, które przekażemy policji. Warto pomyśleć, aby wyposażyć seniora na przykład w opaskę z numerem telefonu do osoby najbliższej. Powinniśmy rozmawiać z sąsiadami seniora, aby w razie problemów nawiązali kontakt z jego najbliższymi. Szczęśliwy senior to bezpieczny senior, którym opiekują się najbliżsi – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP w Pajęcznie.

Kobieta miała ogromne szczęście, że  trafiła na mieszkańca, który wykazał się wzorową postawą. Pamiętajmy, że każdego roku na terenie kraju odnotowuje się przypadki zgonów osób, których przyczyną było nadmierne wychłodzenie organizmu. Jeśli nie możemy pomóc sami, to bez wahania dzwońmy w takich sytuacjach na numer alarmowy 112, telefon możemy wykonać anonimowo.

źródło: KPP Pajęczno
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kto pisał ten artykuł
Kto pisał ten artykuł
1 rok temu

Do nietypowej sytuacji doszło w Pajęcznie seniorka z Pajęczna spotkała mieszkańca Pajęczna …..🤦