Zjazd Miłośników Koni i Wystawa Koni Śląskich 2018 [ZDJĘCIA]

5

Za nami dwa dni końskich imprez. Sobota zarezerwowana była dla hodowców koni rasy śląskiej, którzy chcieli zaprezentować swoje przepiękne okazy. Prezentacje i oceny koni śląskich odbywały się w następujących kategoriach: ogierki roczne, klaczki roczne, ogierki 2 letnie, klaczki 2 letnie, ogierki 2 letnie i klacze starsze. Najlepsi zostali nagrodzeni tytułami CHAMPION i VICE-CHAMPION wystawy. Nagrodzono również Młodzieżowego CHAMPIONA I VICE-CHAMPIONA OGIERÓW I KLACZY. Oprócz pucharów wręczono także nagrody rzeczowe.

W niedzielę prawdziwe tłumy podziwiały barwną paradę jeźdźców i zaprzęgów. Kolumna wyruszyła z Placu Targowego, okrążyła kilka razy miasto, aby ostatecznie dotrzeć do Parku 1000-lecia, który tego dnia przemienił się w hipodrom. Na miejscu, uczestnicy „XIX Zjazdu Miłośników Koni” zaprezentowali się licznie zgromadzonej widowni i odebrali z rąk burmistrza Dariusza Tokarskiego pamiątkowe statuetki.
Najefektowniejsze zaprzęgi i jeźdźców nagrodzono pucharami i nagrodami rzeczowymi. W kategorii zaprzęgi wyróżniono: „Cyganki” z Wiewiórowa, Czwórka Mariusza Bebłota oraz Reprezentanci Krakowa. Natomiast wśród jeźdzców: Karolina Kałkusińska i Jarosław Janik, Edyta Kucharska i Izabela Wierzba, Piotr Krych. Puchary i nagrody rzeczowe otrzymali też najmłodsi uczestnicy Zjazdu: Oliwia Perczak, Martyna Dedo i Jan Tokarski.

Następnie rozpoczęły się wyglądające niezwykle spektakularnie zawody w powożeniu zaprzęgiem na czas i konkurs jeździecki. W obu konkursach zadaniem zawodników było dwukrotne pokonanie toru wytyczonej na placu trasy, a o ostatecznej kolejności decydował łączny czas obu przejazdów. Końcowe wyniki konkursów wyglądały następująco:

Konkurs zręczności powożenia:
Marcin Kilańczyk 57,75 sek,
Martyna Bebłot 75,80 sek,
Roman Kmieć 77,97 sek,

Konkurs jeździecki:
Karolina Kałkusińska 49,57 sek,
Weronika Janson 66,13 sek,
Magdalena Soboniak 68,09 sek,
Zdobywców 3 pierwszych miejsc w każdym konkursie nagrodzono pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Na zakończenie obyły się pokazy jazdy zaprzęgiem i wierzchem w wykonaniu Marcina Kilańczyka oraz jeźdźców z 11 Pułku Ułanów Legionowych im. Rydza Śmigłego w Ciechanowie sekcja Radomsko Sławomira Przepióry oraz Lesława Pokory. Wykonawców pokazów nagrodzono pucharami i nagrodami rzeczowymi.

źródło: UG Pajęczno

guest
5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
platfustochoroba
platfustochoroba
2 lat temu

a piłkarze grają jak za platfusów, tam jednak też potrzebne są zmiany bo platfus to choroba

Wolski
Wolski
odpowiedział na komentarz  platfustochoroba
2 lat temu

W pajeczanskim pisie też potrzebne są zmiany bo niektórzy zachorowało.

Muniek
Muniek
odpowiedział na komentarz  Wolski
2 lat temu

Piłkarze grają po pisowsku, o co chodzi.

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  platfustochoroba
2 lat temu

Przecież na mundial delegowal ich pisowski minister, grzał się w ich blasku. PiS rządzi prawie 3 lata, mógł wiele zmienić. Teraz za późno aby zwalać na poprzedników. Trzeba klęskę przyjąć na klatę. Na przyszłość do zarządzania trzeba delegować kompetentnych ludzi a nie skakać na kasę. Jesienią ludzie wystawią za te głupoty rachunek.

platfustochoroba
platfustochoroba
odpowiedział na komentarz  Sulimir
2 lat temu

ale grają jak platfusy