R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPierwsza sesja Rady Miejskie w Pajęcznie

Pierwsza sesja Rady Miejskie w Pajęcznie

Dzisiaj odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskie w Pajęcznie kadencji 2014-2018. Nowi członkowie rady złożyli uroczyste ślubowanie i uzyskali mandat radnego na najbliższe 4 lata. Wybrany na kolejną kadencję  burmistrz Dariusz Tokarski złożył ślubowanie już po raz czwarty.

Na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano pełniącego tę funkcję w poprzedniej kadencji Wojciecha Marchewkę. Zastępcami przewodniczącego zostali Maria Gajecką oraz Marek Pluciński.

Nowym przewodniczącym Komisji Społecznej Oświaty i Zdrowia został Piotr Mielczarek. Na czele Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa stanie Jan Cybulski, natomiast przewodniczącym Komisji Rewizyjnej radni wybrali Jerzego Ostrowskiego.

[alert type=”info” title=”Radni kadencji 2014-2018″]

Okręg 1 – Marek Pluciński
Okręg 2 – Piotr Mielczarek
Okręg 3 – Wojciech Marchewka
Okręg 4 – Tadeusz Balcerzak
Okręg 5 – Jerzy Ostrowski
Okręg 6 – Maria Gajęcka
Okręg 7 – Stanisław Dłubak
Okręg 8 – Elżbieta Kupiec
Okręg 9 – Cybulski Jan
Okręg 10 – Robert Sikora
Okręg 11 – Jadwiga Krysztofek
Okręg 12 – Chwal Grzegorz
Okręg 13 – Leszek Janeczek
Okręg 14 – Sobera Stanisław
Okręg 15 – Zbigniew Cybulski

[/alert]

fot.: Krzysztof Kardas
R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

14 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
zasmucona
zasmucona
9 lat temu

TEN JANECZEK TU NIE PASUJE JAK PRZED WYBORAMI TO SIĘ LUDZIOM W PAS KŁANIAŁ A TERAZ TO ICH NIE POZNAJE ZNOWU ZACZNIE SIĘ KADENCJA W KTÓREJ NIC DLA NIWISK NIE ZROBI TYLKO BĘDZIE BEZSĘSOWNĄ WALKĘ PROWADZIŁ Z BURMISTRZEM TOKARSKIM. INO ROZLICZAĆ BĘDZIE ACH CO ZA PECH.

Gogol
Gogol
9 lat temu

TRole te same, niewiele zmian

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

ale wojtala nie bedzie!!!

fiona
fiona
9 lat temu

p.Jan Cybulski powinien stanąć na czele komisji d/s alkoholowych, ma dobry kontakt najlepszy w dniu wyborów

pol
pol
9 lat temu

pani Kupiec nie powinna byc radna jesli obejmuje stanowisko w gminie.

p-no
p-no
odpowiedział na komentarz  pol
9 lat temu

Myślę podobnie pol. Jeszcze trochę radnych będą wybierać pośród swoich urzędników i nie będą potrzebne wybory.

ktos
ktos
9 lat temu

przynajmniej Janeczek stara sie cos zrobic i sie kloci a nie jak dotychczasowi radni .

obserwator
obserwator
9 lat temu

O przydał by się wiatr odnowy ,tak jak w strzelcach

zasmucona
zasmucona
9 lat temu

Do ktos Janeczek to nic nie robi tylko wariuje aby być w centrum uwagi był radnym poprzednie cztery lata i co osiągną nic ale to nic. W Niwiskach to ino starszych ludzi okłamuje w sobotę przed wyborami co była cisza wyborcza chodził po domach i zapisywał w notesie kogo o której godzinie ma zawieść aby tylko na niego głosowali a czekolad win i pieniędzy to chyba całą diete stracił bo jeszcze po 20 zł dawał. To jest radny.

do zasmuconej
do zasmuconej
9 lat temu

cybulski z siedlca robił tak samo może mają taki przykaz lub moda tylko aż sie boje co robił obecny burmistrz by swoja posade zachować

obserwator
obserwator
9 lat temu

Widzę że „zasmucona „ma fobię na punkcie p.Janeczka ,ktoś inny na p.Kupcową ,jeszcze ktoś na p.Cybulskiego,ale takie jest życie w tym kraju ,gminie ,powiecie .Każdy jeden z tych co zasiadają ,zasiadali lub chcieli zasiąść w jakimś fotelu za piękne oczy tam nie siedzi.Ludźmi kieruje zawiść ,zazdrość i chęć zrobienia jeden drugiemu na złość .Szkalujemy cudze zachowania zapominając o tym co sami robimy .Zakończmy próżną dyskusje. kto i co komu dał za krzyżyk przy swoim nazwisku .a zacznijmy żądać od tych co się dostali aby spełniali wyborcze obietnice.Ale za co skoro w kasie pustka i zajebisty dług.

pol
pol
9 lat temu

PRZesada ma etat w gminie i jeszcze za radną startuje chyba coś jest nie tak a inni nie mogą wejść bo im głosów za brakło .to chyba każdy urzędnik ma teraz prawo zostać radnym to jest po prostu chore i nie zgodne z prawem.

obserwator
obserwator
9 lat temu

dla „pol’ Z radnym nie może być nawiązywany stosunek pracy w urzędzie gminy, w której radny uzyskał mandat (art. 24a ust. 1). Radny nie może pełnić funkcji kierownika gminnej jednostki organizacyjnej oraz jego zastępcy (art. 24a ust. 2). Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu osoba ta obowiązana jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy. (art. 24b ust. 1… Więcej »

macie
macie
9 lat temu

Przecież wszystko wyborcom odpowiada więc po co te dyskusje teraz niech ci którzy na nich głosowali robią sciepke na dług gminy.