Plac zabaw oraz siłownia napowietrzna to jedne z kilku inwestycji ujętych w nowym budżecie Gminy i Miasta Pajęczno.
Podczas ostatniej sesji pajęczańska rada miejska jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie zmiany budżetu na rok 2015. W miejscowości Patrzyków powstanie plac zabaw, natomiast dla mieszkańców Pajęczna przewidziano stworzenie ogólnodostępnego miejsca aktywności rekreacyjno-społecznej w postaci siłowni na świeżym powietrzu.
Siłownia powstanie przy ul. Przemysłowej, całkowity koszt obiektu to 38000zł jednak znaczną część tej kwoty – ponad 24 tys. zł – udało się pozyskać z dotacji unijnych.
Jeśli chodzi o siłownię na powietrzu, jest to tak jak plac zabawy, tylko że dla osób dorosłych. Takie były sugestie mieszkańców na wielu spotkaniach, że coś takiego mogłoby w Pajęcznie powstać. Ja widziałem takie siłownie w innych miasta i też bardzo mi się podobały, aczkolwiek czekałem aż będzie możliwość pozyskania środków unijnych. Teraz taka okazja się nadarzyła w związku z tym coś takiego powstanie w Pajęcznie — tłumaczy burmistrz Tokarski.
No nareszcie dobry pomysł naszych rządzących jestem za siłownią na ulicy Przemysłowej 🙂
Ale znając życie znajdzie się kilku mądrych i wszystko zepsują 🙁
Pomysł świetny ale mam nadzieje że będzie funkcjonował jak należy. Boje się że będzie to miejsce spotkań dla starej żulerni i młodziaków którzy do miana beja aspirują.
Nie wiesz jaka jest procedura? 😛
Od razu ustawia się przetarg na tzw. monitoring obiektu i znów jest kasa do podziału 😀
od czego jest nasza dzielna milicja 🙂
może w końcu coś zrobią . mnie nie ma ponad 2 lata w pajęcznie jak wracam na urlop to mi się wydaje że czas sie zatrzymał w miejscu nie widzę żadnych zmian nawet moge powiedzieć że jest gorzej . Niech zaczną coś robić
Powstały tzw. markety 😛 Oczywiście wszyscy pomijają fakt, że napychają kieszeń Portugalczykom (Biedra) albo Francuzom (Intermarche) 😉
Przemysłowa to szarość i taki dziwny klimat tam jest jakby się zatrzymał czas bardzo dziwni ludzie.
A może sam jesteś bardzo dziwny i to tobie czas się w głowie zatrzymał??
A dlaczego nie powstanie na os. Zródelna ???
bo na źródelnej lipni siłacze
bo juz byl kort i widac jak wyglada
A co z szumnie zapowiadaną [przez panującego od 2002 r. burmistrza] rozbudową budynku biblioteki i stworzeniem miejskiego domu kultury (z prawdziwego zdarzenia)?
z dobrze poinformowanego źródła dowiedziałam się, że na wiśniowej niedługo ma powstać centrum kultury z prawdziwego zdarzenia.