R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPolicyjna Akademia Bezpieczeństwa

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

15 października 2014 roku za sprawą policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii pajęczańskiej komendy odbyły się eliminacje powiatowe konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Była to już IX edycja konkursu przeprowadzona w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Zgłosiło się 11 szkół podstawowych.

Do rywalizacji przystąpiło w sumie 22 drugoklasistów. Uczniowie najpierw wzięli udział w części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu 12 pytań na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach np. na drodze, podczas zabawy w domu, na wakacjach czy przy spotkaniu z nieznajomym. W drugim etapie uczestnicy pokonywali tor przeszkód na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Pajęcznie.

Finaliści konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a opiekunowie drużyn pamiątkowy dyplom, które zostały wręczone przez z-ce Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie kom. Adama Stochniałek oraz panią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie Dorotę Jaskuła. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bogumiłowicach gm. Sulmierzyce w składzie:
Zuzanna BIGORA
Tomasz Kluska

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radoszewicach gmina Siemkowice w składzie:
Julia POWROŹNIK
Jakub MATUSZEWSKI

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Raciszynie gmina Działoszyn w składzie:
Wiktoria KIEDOS
Eryk KOWALSKI

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Pajęczańscy policjanci dziękują wszystkim, za pomoc w organizacji powiatowego finału konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie a szczególności dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie za użyczenie pomieszczeń w celu przeprowadzenia eliminacji konkursu.

tekst, fot.: asp. Mieczysław Botór, KPP Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments