R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat wyemituje obligacje

Powiat wyemituje obligacje

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu radni podjęli uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych na kwotę 8 829 000 zł.

Jak przekonywał podczas swojego wystąpienia Rafał Adamczyk, przedstawiciel firmy, która zajmie się obsługą całego przedsięwzięcia, obligacje w swej istocie spełniają funkcję kredytu, jednak są dla powiatu korzystniejsze niż tradycyjny kredyt bankowy.

Ustawa została przyjęta większością głosów radnych koalicyjnych, opozycja wstrzymała się od głosu. Pieniądze uzyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na konsolidację aktualnych pożyczek oraz zwrot pozyskanej w poprzedniej kadencji dotacji na termomodernizację Zespołu Szkół w Pajęcznie w kwocie 2,39 mln zł.

W sierpniu tego roku wicestarosta Jacek Lewera komentował na łamach naszego portalu  sytuację finansową powiatu oraz konsekwencje dla budżetu wynikające ze zwrotu dotacji – link. Postępowanie sądowe w tej sprawie nadal jest w toku, jednak powiat wyemituje obligacje jeszcze w tym roku, aby uniknąć olbrzymich odsetek.
Do kwoty którą należy zwrócić Urzędowi Marszałkowskiemu, codziennie doliczane są odsetki w wysokości 500zł.

 

R e k l a m a

44 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

44 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Jak widać na załączonym obrazku Zarząd Powiatu i Radni PSL PO brną w dalsze zadłużenie powiatu na zasadzie ” po nas choćby potop” nie przejmując się tym co będzie się działo potem. Widocznie emisja tych obligacji potrzebna jest im do wypłaty sobie kolejnych nagród i podwyżek a jak widać na banerach wyborczych Jacka Lewery hasło wyborcze mówi „Razem do Powiatu” zapomniał tylko dopisać że PO KASĘ.

tomek
tomek
odpowiedział na komentarz  Adam Panek KNP
9 lat temu

Człowieku ty Lewerze nawet do pięt nie dorastasz!

Tadeusz
Tadeusz
9 lat temu

Jak czytam Twoje posty to dochodzę do wniosku że lepiej żebyś zabrał się od nowa za haftowanie , przynajmniej mniejsza liczba osób na tym cierpi. A gdybyś Ty lub Twój Siwy Przyjaciel gdzieś dorwali się do władzy to ja lecę do LIBERII , już wolę kontakt z EBOLĄ.

lona
lona
9 lat temu

To dziwne przy tak znakomitym zarządzaniu, rada powiatu zdecydowała się wyemitować obligacjie ???

igor
igor
odpowiedział na komentarz  lona
9 lat temu

Po znakomitym zarządzaniu poprzednich władz,które kupowały chińskie solary i okna na metry obecne władze nie mają wyjścia.

igo
igo
9 lat temu

Poprzednicy z PIs-u to banda nieudaczników i …. a obecni nie lepsi niestety. Smutne to ale niestety elit na poziomie z odpowiednim kręgosłupem moralnym i przygotowaniem merytorycznym w naszym Pajęcznie nie mamy.

lona
lona
9 lat temu

Wiesz Igorze, to już jest tragedia, że nie mają wyjścia, bo to się może dla mieszkańców powiatu boleśnie skończyć, ale o ile mnie oko nie myli, to te władze które kupiły te chińskie rzeczy, o których piszesz zasiadają, przy tym samym stole. Ile to się nie naczytałem, jak to się polepsza w wszystkich powiatowych świerszczach, a tu taka niespodzianka.

casperito
casperito
9 lat temu

Wziąć kredyt na spłatę kredytu to jak leczyć kaca klinem. Później jest już tylko gorzej. Pić się chce a na wódkę brakuje pieniędzy. Trzeźwo myślący człowiek nigdy nie podjąłby takiej decyzji. Dziś radni kłócą się kto jest winny tragicznej sytuacji powiatu. Wytykają się palcem, czasem ubliżają nawzajem. PiS, PSL, PO? Ja mówie że winny jest każdy kto nie wie, że dotacje są po to, aby uzależnić biorcę niczym diler narkomana. Nie nauczyliście się od Greków i Portugalczyków że branie dotacji na wszystko co popadnie, wcześniej czy później kończy się bankructwem. Zadłużeniem na ogromną skalę. To „dobro” które płynie do nas… Więcej »

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Do sfrustrowanych adwersarzy. Otóż kim jest Pan Lewera ? nauczycielem wychowania fizycznego i nie ma żadnego pojęcia o zarządzaniu nie wspominając już ekonomii. Zawsze podkreślałem i podkreślam, że nauczyciel nigdy nie będzie dobrym menagerem bo się po prostu na tym nie zna. Więc najlepiej niech każdy robi to co najlepiej potrafi czyli nauczyciele do szkoły a lekarze do szpitali. Zarządzanie niech pozostawią fachowcom bo jak wygląda zarządzanie w ich wydaniu wszyscy widzimy gołym okiem, tak więc Panie Tadeuszu życzę przyjemnej podróży do Liberii na spotkanie z EBOLĄ. Ja w przeciwieństwie do Pana Lewery coś po sobie zostawię choćby tylko haftowane… Więcej »

basia
basia
9 lat temu

Proszę sie jeszcze pochwalić w jaki sposób rozstał się pan z osobami, które tworzyły to dzieło? Czy jest wśród nich chociaż jedna osoba,która może coś dobrego o panu powiedzieć…..A swoją drogą czy poza haftowaniem coś innego pan potrafi? Jakie studia pan skończył? Jakie doswiadczenie zawodowe?-gdzie pan pracuje lub pracował,a jak już nie pracuje to dlaczego?

też działoszyn
też działoszyn
odpowiedział na komentarz  basia
9 lat temu

ma pani rację w 100%.

mefisto
mefisto
9 lat temu

Nie no wuefista się ładnie pstrokato wystrorił. Merytorycznie pampersowa go zmiażdżyła. I tak się niestety koło zamyka. Tamci zawalili. Jakby oni zostali toby walczyli i nie trzeba by było płacić teraz tych milionów. Wuefisty przebimbały 4 lata bez inwestycji bo musieli spłacać ale na nagrody i dodatki bajońskie (m. in. te którymi zajęło się RIO dla wuefisty) kasa była 🙂 Paranoja. A panek to niech rzeczywiście haftuje a nie berze się za rzeczy, o których pojęcia nie ma :/

piotr
piotr
odpowiedział na komentarz  mefisto
9 lat temu

Tu taka mądra a na rozprawy albo nie chodzi albo obstawia sie rudym- boi się czegoś?

abc
abc
9 lat temu

paranoja

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Jeśli chodzi o haftowanie to powiem krótko, tym którzy haftowali Bitwę pod Grunwaldem a sprzeniewierzyli się pierwotnym ideałom wolontariatu podziękowaliśmy za dalszą współprace, pozostało z nam część grupy, której mamona nie zaślepiła i cieszą się z nami kolejnym wykonanym dziełem „Sobieski pod Wiedniem. Moje wykształcenie wyższe ekonomiczne tytuł zawodowy magister ekonomii, rozpoczęte studia prawnicze.

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Ja swoje wypowiedzi podpisuję imieniem i nazwiskiem, nie chowam się jak szczur za pseudonimami i krytykę swoich działań przyjmuję tylko od ludzi mających odwagę się pod nią podpisać.

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Adam Panek KNP
9 lat temu

To się Panu chwali. Chętnie bym na Pana zagłosował, niestety to nie mój okręg, ale mam nadzieję, że ludzie z Działoszyna Pana wybiorą

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Dziękuję za uznanie
W takim razie proszę o głos na Kongres Nowej Prawicy w Pana okręgu wyborczym, na pewno nie będzie to głos zmarnowany.

eli
eli
9 lat temu

Woooow to najbliższa rodzinka plus jeden wyborca i może w sumie 30 głosów się uzbiera……

marcin
marcin
9 lat temu

Panie Panek,
a Pan jakie studia skończył?! Ile Pan razy zmieniał pracę? Gdzie Pan aktualnie pracuje ( lodziarnia )?!!! W którym miejscu jest Pan obiektywny? Dlaczego Pan nie powie nic o tym czemu osoby z Działoszyna nie chcą mieć z Panem nic do czynienia odnośnie Bitwy Pod Grunwaldem? Dlaczego uciekł Pan do Częstochowy? i czemu tylko z mama?! Niech Pan się nie ośmiesza każdy wie , ze Pan samodzielnie nie potrafi myślec! Jest Pan sterowany jak postać w grze!!!

edmundo
edmundo
9 lat temu

Odnośnie Pana zarzutów do szpitala zna Pan jego aktualną sytuację? czy tylko lodziarz panu mówi ze jest żle? wystąpił Pan z prośbą o ifnormację publiczna jak wygląda sytuacja szpitala w Pajęcznie?! NIE! TYLKO KRZYCZYSZ że jest żle a faktów nie znasz!!
Czyżbyś był wystawiony przez pis? oni tobą kierują? bo powtarzasz te same idiotyzmy co oni! Dlaczego nie wspomnisz że starościana ma zarzuty! ze unika rozpraw w sądzie!! gdzie twój obiektywizm?!

też działoszyn
też działoszyn
odpowiedział na komentarz  edmundo
9 lat temu

no właśnie. Może „lodziarz ” zadbał by o własne podwórko i przypatrzył gdzie są wylewane jego ścieki.?
Jak można rządzić powiatem czy gmina jak ma się syf na swoim podwórko? jaki przykład dobrego gospodarza.

casperito
casperito
9 lat temu

Ciekawe jak szybko dyskusja skupia się na jednym człowieku, który w ogóle nie jest związany z tematem tego artykułu 😀

zenon
zenon
9 lat temu

Panek powiedż a dlaczego z taką zaciekłością nie atakujesz pani P.? Dlaczego nie mówisz nic o tym, że na rozprawy nie chodzi bo niby chora jest!! Dlaczego nie piszesz nic na temat tego że dzięki obecnemu zarządowi udało się kupić działkę pod budowę sali gimnastycznej dla liceum w Działoszynie?! Pani P i Pan D. jak rządzili to co zrobili?! no tyle, że teraz trzeba brać kredyty, obligacje!! żeby być wypłacalnym! Weż się Pan nie ośmieszaj bo nie jesteś wogule człowiekiem godnym zaufania!!

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Sprawę mojego wykształcenia i Bitwy pod Grunwaldem wyjaśniłem już w poprzednim wpisie ale jeżeli ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to już nie moja sprawa. Tak jak już wcześniej pisałem nie będę polemizował z tchórzami ukrywającymi się za pseudonimem Sprawy szpitala nie znam więc to pewnie pytanie nie do mnie.

Matti
Matti
9 lat temu

macie coś do powiedzenia w sprawie obligacji…. Bo widzę tylko jakieś wpisy nie na temat??? jeżeli chcecie atakować p.Panka to przenieście się na inny temat forum—- zadaj pytanie kandydatom. pozdrawiam.

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Sprawa Pani Starosty toczy się obecnie w sądzie i pewnie kiedyś się skończy nie mnie wyrokować. Natomiast jeśli chodzi o zarządzanie powiatem to mam duże zastrzeżenia, tylko z ostatnich 2 lat wybrane i z pewnością nie wszystkie. 1. Remont Poradni Psychologicznej w Pajęcznie – budynek 134 m 2 powierzchni użytkowej – wyremontowany za 352 800 zł taka widnieje kwota w sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2013 rok. Jak to się ma w porównaniu z kwotą około 320 tys za którą firma wygrała przetarg. Gdzie się podziało 30 tys zł. Instalacja elektryczna kosztowała blisko 60 tys, to są chyba jakieś kpiny.… Więcej »

zenon
zenon
9 lat temu

No to podałeś kwoty do których masz zastrzezenia a o tym ile już oddali za poprzedni zarząd nie napiszesz!!!
ZWROT pozyskanej w poprzedniej kadencji dotacji na termomodernizację Zespołu Szkół w Pajęcznie w kwocie 2,39 mln zł!!!!!! plus odsetki 500 złotych DZIENNIE!!!!!!!!!
To sobie dodaj swoje liczby i zobaczymy jacy to poprzednicy byli super!!!
Nie ma co z Tobą dyskutować bo robimy ci kampanię!!
Dostaniesz 100 głosów w całym powiecie i zakończy się twoja kariera! karierowiczu!!

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Polemika z tym Panem „zenon” obraża moją inteligencją a dla niego byłaby przygodą intelektualną. Ten człowiek nie wie o czym pisze i potrafi odróżnić marnotrawstwa od zwrotu dotacji.

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

NIE POTRAFI mój błąd

;)
;)
9 lat temu

Panie Panek a co się teraz dzieje z tym pierwszym haftem „bitwą pod grunwaldem”?

casperito
casperito
9 lat temu

żałosna kobieto od haftu. proszę wyjdź z tego forum. do końca zycia będziesz męczyć ten temat.

;)
;)
odpowiedział na komentarz  casperito
9 lat temu

ty chyba nie jesteś panek?

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Zgadza się tu nie miejsce na dyskusje o hafcie tylko o przyszłości powiatu. Moim zdaniem emisja obligacji komunalnych jest jakimś rozwiązaniem, z tym że należy racjonalnie zaplanować ich wydatkowanie i tu nie jestem pewien czy obecni rządzący będą w stanie sprostać temu zadaniu. Mam nadzieję ze wyborcy zdecydują inaczej i pieniądze z obligacji rozdysponują osoby odpowiedzialne i gospodarne.

igo
igo
odpowiedział na komentarz  Adam Panek KNP
9 lat temu

Panie Panek , jako kandydat powinien Pan odpowiedzieć na każde nawet bardzo niewygodne / takie odnoszę wrażenie / dla Pana pytanie.
W innym wypadku wyborcy mogą uznać , że jest coś na rzeczy i stara się Pan zamieść sprawę pod dywan. Jeśli tak jest to czy można Panu zaufać ?

;)
;)
odpowiedział na komentarz  Adam Panek KNP
9 lat temu

panie Panek było pytanie o haft i pan nie odpowiada, chyba rzeczywiście jest co o czym nie chce pan mówić

zenon
zenon
9 lat temu

Pan Panek odpowiada jak pani P. tylko wtedy kiedy jest jej wygodnie! Pisze, ze nie wierzy w władze powiatu ale w lodziarza wierzy i tak sie klepali po plecach że zapomnieli sprawdzić, ze jest karany i nie może startować! naprawdę widać że wam można powierzyć zarządzanie ale chyba lizania lodów 🙂

marcin
marcin
9 lat temu

czy ktoś wysłuchał wystąpienia oskarzonej Beaty M-P? Czy ja zle słyszalem że jak się przejmuje po kimś długi to nie a co narzekać ?! Czyli wychodzi na to ze Drab nie ma prawa narzekać na Piekarza bo powinien nie zero jedynkowo tylko przyjąć na klate i działać!! Można można!! To jest wskazówka dla Pana Panka że nie ma prawa Pan narzekać na obecne władze!!! Tak jak mówi Pani Beata M-P trzeba przejmować po poprzednikach i broń boże nie mówić, ze ktoś coś żle zrobił! Bo to nie jest wazne! ważne że zrobił a ze żle!! co z tego! Ta pani… Więcej »

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Niestety nie mogę sobie pozwolić na ciągłe przesiadywanie przy komputerze dlatego nie zawsze mogę od razu odpowiadać na pytania nawet te najtrudniejsze. Odpowiem w sprawie haftu choć na tym forum powinniśmy rozmawiać o obligacjach. Obraz znajduje się obecnie w Muzeum bitwy pod Grunwaldem w Stębarku w depozycie. „zenon” otrzymał ode mnie odpowiedź wcześniej.

;)
;)
odpowiedział na komentarz  Adam Panek KNP
9 lat temu

i za darmo go pan tam oddał? nie lepiej było go zostawić w gminie-powiecie?

Adam Panek KNP
Adam Panek KNP
9 lat temu

Tak jest w darmowym depozycie. Na terenie gminy i powiatu nie znalazło się żadne miejsce do wystawienia. Ponadto Bitwa tematycznie pasuje do tego miejsca.

Tomasz
Tomasz
9 lat temu

Pani Beata w swej emocjonalnej wypowiedzi tak naprawdę potwierdza to co mówił Lewera (co by o nim nie sądzić). Tylko, że jak każdy PISowiec wietrzy w tym spisek i „teorię brzozy” :):):)

Frey
Frey
9 lat temu

Jak Pan Panek tak dobrze zna się na finansach,to może oddał by pieniążki żyrantom z PZD :). Niestety jeden z jego wierzycieli rok temu odszedł z tego świata 🙁

Frey
Frey
9 lat temu

Przepraszam z błąd 😉 miało być „oddałby” 🙂