R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat63-latek kierował mając prawie 3 promile

63-latek kierował mając prawie 3 promile

Do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie konsekwencje finansowe grożą 63-letniemu kierowcy, który wsiadł za kierownicę pojazdu mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę 3 lutego dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał informację dotyczącą Seata Leona, którego kierowca jest najprawdopodobniej nietrzeźwy i zaparkował na parkingu w Nowej Brzeźnicy. Zgłaszający jechał bezpośrednio za pojazdem i obserwował sposób jazdy kierowcy Seata, który jechał całą szerokością drogi, zwalniał i przyspieszał bez powodu, raz próbował skręcić w lewo, po czym w prawo. Ostatecznie zjechał na parking przy cmentarzu.

– Świadek podszedł do kierującego w przekonaniu, że to awaria pojazdu bądź stan zdrowia kierującego jest powodem zaistniałej sytuacji. Po otwarciu drzwi świadek zapytał kierującego czy coś się stało, czy czuje się dobrze. Wówczas od kierującego wyczuł woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę i  o fakcie powiadomił policję. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – informuje rzecznik KPP w Pajecznie mł. asp. Wioletta Mielczrek

Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, czekają go też poważne konsekwencje finansowe. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

– Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. W dalszym ciągu nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem. Nie dajmy przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”. To już kolejny przypadek, kiedy mieszkaniec naszego regionu reaguje na zagrożenie na drodze. Ta sytuacja pokazuje jak ważna jest reakcja drugiego człowieka w niebezpiecznej sytuacji. Raz jest to niezależny czynnik ludzki, raz przeciwności losu i innym razem zwykła ludzka nieodpowiedzialność. Wiele czynników wpływa na zagrożenia, jednak najbardziej dotkliwe są te, które świadomie powodujemy. Reagujmy na każde niebezpieczne zdarzenie.  Możemy mieć wówczas przekonanie, że dzięki temu ocaliliśmy czyjeś zdrowie bądź ludzkie życie.
Policjanci dziękują wszystkim świadkom zdarzeń za reakcję na zagrożenia jakie powodowane są przez nieodpowiedzialnych kierowców, a tym razem szczególnie dziękujemy mieszkańcowi powiatu pajęczańskiego za wzorową obywatelską postawę! – dodaje mł. asp. Wioletta Mielczrek.

R e k l a m a

11 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

11 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Obojętny
Obojętny
5 miesięcy temu

Facet spełnił obywatelski obowiązek ,zakapował faceta😄

Sierzant
Sierzant
odpowiedział na komentarz  Obojętny
5 miesięcy temu

Po pisowsku, sygnalista.

KOpiuj wklej
KOpiuj wklej
odpowiedział na komentarz  Sierzant
5 miesięcy temu

Zmieńcie płytę bo wasze KOmentarze się POwtarzają

Prawo i Skur.........
Prawo i Skur.........
odpowiedział na komentarz  KOpiuj wklej
5 miesięcy temu

A ksiądz dalej na tej samej płytce leci? Serdecznie pozdrawiam

Grubek
Grubek
odpowiedział na komentarz  Obojętny
5 miesięcy temu

Zastanów się trochę człowiek 🤮

Tadek Niejadek
Tadek Niejadek
odpowiedział na komentarz  Obojętny
5 miesięcy temu

Obywatelski obowiązek bo zakapował ??? a co gdyby ten pijak za kierownicą zabiłby kogoś na drodze … pieszego albo rowerzyste ??? Dobrze ludzie…gonić pijaków…niech zgniją w więzieniach !!!! na drodze ma byc bezpiecznie .

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Tadek Niejadek
5 miesięcy temu

Pisiory też robią obywatelskie obowiązki donosząc na innych, jak ta franca z Sulmierzyc.

FÜR DOUTCHLAND
FÜR DOUTCHLAND
odpowiedział na komentarz  Marek
5 miesięcy temu

A kto donosił na Polskę i na polecenie Berlina głosował za rezolucjami dla Polski

dmmm
dmmm
odpowiedział na komentarz  FÜR DOUTCHLAND
5 miesięcy temu

amebo a kto tak skomli teraz i listy do całego świata wysyla że rząd zly?

Umcia umcia
Umcia umcia
odpowiedział na komentarz  dmmm
5 miesięcy temu

To prawda. Pisiory teraz nagle chodzą na skargi do Brukseli. Zakłamane szuje.

Antoś
Antoś
odpowiedział na komentarz  Obojętny
5 miesięcy temu

Ciekawe czy też byś tak szczekał jak by Ci matkę czy ojca zabił jadąc po pijanemu

Last edited 5 miesięcy temu by Antoś