R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat89 osób w powiecie pajęczańskim zakażonych koronawirusem

89 osób w powiecie pajęczańskim zakażonych koronawirusem

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie wydał komunikat dotyczący sytuacji epidemiologicznej w powiecie pajęczańskim.

Jak wynika z opublikowanego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pajęcznie w powiecie pajęczańskim choruje aktualnie 89 mieszkańców. Liczba osób objętych kwarantanną domową wzrosła do 461 przypadków. W izolacji domowej przebywa 85 mieszkańców. Najwięcej zachorowań i osób w kwarantannie odnotowano na terenie gminy Działoszyn.

Sytuacja epidemiologiczna zakażeń wirusem  SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19 w Powiecie Pajęczańskim stan na dzień 08.06.2020r. (dane PSSE w Pajęcznie godz. 10:00):

Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową – 461
Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową – 85
Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 27
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 – 1
Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim – 89
Liczba ozdrowieńców – 11

R e k l a m a

17 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

17 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
3 lat temu

Przestańcie w końcu siać panikę. Po co te nic nie znaczące statystyki.. . Prawie wszystkie osoby nie wykazują objawów czyli są ZDROWE. To że testy wykryły coś nie koniecznie wirusa NIC zupełnie nie znaczy. 70 procent populacji ma bakterię helicobacter pyrolii 20 procent ma objawy i z tego powodu nie ma pandemi nie prowadzi się statystyk i zakłady nie są zamykane. Tak samo jak z powodu raka depresji chorób kardiologicznych gruźlicy kataru, HIV itd. Robi się coraz więcej testów które nie wiadomo do końca co wykrywają (wirusa? a może przeciwciała). W związku z tym statystyki rosną i będą rosły. Na… Więcej »

olga
olga
odpowiedział na komentarz  Bolek
3 lat temu

zgadzam sie z panem ,pozdrawiam

Bolek
Bolek
odpowiedział na komentarz  olga
3 lat temu

Również pozdrawiam.

Benek
Benek
odpowiedział na komentarz  Bolek
3 lat temu

Bardzo proszę nie nadawać w takim tonie. Mnie bardzo interesuje ta statystyka. Chcę wiedzieć czy powinienem stosować wzmożoną ostrożność. Chcę wiedzieć jakich okolic powinienem unikać. Jeśli ulegnę zakażeniu, to sam też będę zarażał. A to z kolei jest bardzo ważne dla wielu innych osób.

nie lekceważ jak nie znasz przeciwnika
nie lekceważ jak nie znasz przeciwnika
odpowiedział na komentarz  Bolek
3 lat temu

Naprawdę piszesz jak ,, cienki Bolek” bardzo słabo zorientowany w temacie,nie wiesz co wykrywają testy ???? .Może tak powinnieneś być tą 85 osobą ,to zmieniłbyś zdanie . Egoistyczne podejście ,że Tobie nic nie będzie ,ale jak umrze starszy człowiek po sąsiedzku ,lub ktoś po chemii to masz gdzieś . Dzięki takiemu myśleniu i podejściu koronowirus się rozprzestrzenia i to przez to cierpi gospodarka . W Nowej Zelandi dzieki drastycznym obostrzeniom nie ma już 1 osoby chorej . No ,ale takich podobnie myślących jest sporo dlatego mamy co mamy . Rak, depresja, choroby kardiologiczne, gruźlica, katar, HIV itd nie są tak… Więcej »

Bolek
Bolek
odpowiedział na komentarz  nie lekceważ jak nie znasz przeciwnika
3 lat temu

Po pierwsze starsze osoby nie mają zapewnionego leczenia i możliwości badań z powodu obostrzeń związanych z tzw pandemią więc są dużo bardziej narażone na zgony w obecnej sytuacji. Czy HIV i gruźlica nie są tak zakaźne jak koronowirus tu już bym polemizował ,na pewno są groźniejsze. Dlaczego? Bo statystycznie Ten koronowirus u wiekszosci populacji nie wywołuje objawów a wyżej wspomniane choroby tak ( przed gruźlicą ratują nas szczepionki a HIV jeśli wywoła AIDS po prostu się leczy i tylko dlatego nie odnotowano większej ilości zgonów. Po prostu nauczono się już zwalczać te choroby).. Po trzecie nie mam obrazu tego co… Więcej »

Bolek
Bolek
odpowiedział na komentarz  Bolek
3 lat temu

Po piąte nie wiem co wykrywają testy. Nie znam się na tym. Wiem że przy pobraniu odpowiednio dużej ilości materiału genetyczneo i można znaleźć to czego się szuka. Jeśli wiesz na ten temat więcej i bardziej szczegółowo to opisz chętnie się dowiem.

Szkoda slow
Szkoda slow
odpowiedział na komentarz  Bolek
3 lat temu

Aha teraz juz piszesz cytuje: „nie wiem co wykrywają testy: Nie znam sie na tym” ale jeszcze pare komentarzy wcześniej pisałeś takie brednie: „To że testy wykryły coś nie koniecznie wirusa NIC zupełnie nie znaczy” To sie może zdecyduj „ekspercie”…a może lekarzu? To świadczy o wiarygodności Twoich wypowiedzi. Najpierw coś twierdzisz a poźniej dopiero pytasz? Ale napisałeś tez o dziwo jedną ważna rzecz, tak – przed grużlicą ratują nas szczepionki, przed koronawirusem jeszcze nie…dlatego należy chronić najbardziej narażone osoby przed kontaktem z wirusem. Kolejny Twój genialny cytat: „osoby bez objawów to ZDROWE osoby” – czy wiesz że osoby tzw bez… Więcej »

Mateusz
Mateusz
odpowiedział na komentarz  Szkoda slow
3 lat temu

Proszę. Jeden z wielu przykładów tego, co wykrywają testy.
 
https://wgospodarce.pl/informacje/79036-papaja-i-koza-zarazone-koronawirusem-testy-nie-dzialaja

yellow
yellow
odpowiedział na komentarz  Mateusz
3 lat temu

Przeczytałeś do końca artykuł? Chyba nie. Artykuł jest o sprawdzeniu laboratorium w jednym z krajów ze względu na podejrzenie wydawania nieprawidłowych badań. W tym celu przekazano ,,lewe” próbki żeby sprawdzić ich kompetencje.

Bolek
Bolek
odpowiedział na komentarz  Szkoda slow
3 lat temu

Nie jestem ekspertem i się do tego przyznaję. To że mamy jakiegoś wirusa i nim zarażamy nie będąc chorym to wiem. Tylko ludzie ciągle mają styczność z różnymi wirusami i przenoszą je na innych. Jedne są mniej groźne drugie bardziej. TEN wirus jest ( moim zdaniem) jednym z wielu i raczej nie jest tak groźny jak go malują( mam nadzieję że się nie mylę). Że jest zaraźliwy owszem jak większość z którymi mamy do czynienia. Czy na pewno jedyną obroną przed nim jest zamykanie ludzi którzy nie wykazują objawów w domach? , ograniczenie przewlekle chorym dostępu do badań i lekarzy,… Więcej »

szkoda słów 1
szkoda słów 1
odpowiedział na komentarz  Bolek
3 lat temu

Coraz większe brednie piszesz ,sam zaprzeczasz sobie ,wypuść wszystkich ludzi na wesela ,targowiska do Kościółka ,by pozarażać tych ,którzy są chorzy na choroby wsółistniejące czy dziadków .Wystarczyłoby przestrzegać zaleceń ,ale sam widzisz ,że podobni Tobie będą chodzić gdzie chcą bez żadnych ograniczeń ,bez środków zabezpieczających ,płynów do dezynfekcji ,maseczki tydzień nie prane itp.Co z tego wynika ,że jedynym sposobem takie osoby trzeba pozamykać ,bo inaczej się nie dostosują . Ja chodzę na różne badania itp. zawsze zabezpieczona . Bez kilku masek i kilku par rękawiczek ,środka do dezynfekcji nie wychodzę . Msza w telewizji . Moja mama leży już 90… Więcej »

Wyborca
Wyborca
3 lat temu

Przypomnijcie, z jakiej gminy jest posłanka Stąd.

Benek
Benek
odpowiedział na komentarz  Wyborca
3 lat temu

Działoszyn

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Wyborca
3 lat temu

Wyborco ty naprawdę nie masz co pisać? Brak ci tematów do rozmów? Twoja zacięta płyta z tym samym pytaniem już nam się znudziła.

EPJ-TY
EPJ-TY
3 lat temu

Ostatnio 108 pozniej 87 ti ile w koncu?

Grrr
Grrr
odpowiedział na komentarz  EPJ-TY
3 lat temu

Jest rozbieżność o 8 osób między sanepidem pajeczanskim a Wojewódzkim wynikająca z błędnie przypisanych osób do powiatów ale nikt nie kwapi się tego poprawić więc nie wiadomo który pisze prawdę.