R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat9-latek wjechał pod koła samochodu. Interweniował LPR

9-latek wjechał pod koła samochodu. Interweniował LPR

Policjanci z pajęczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego do jakiego doszło w Konstantynowie. 9-letni chłopiec zjechał z chodnika na jezdnię wprost pod koła samochodu. 

We wtorek 12 kwietnia około godziny 16:00 oficer dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Konstantynów (gmina Nowa Brzeźnica) na drodze krajowej numer 42. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjantów ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 9-letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica jadąc rowerem po chodniku, w pewnym momencie zjechał z niego na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą Toyotę Auris, którą kierowała 50-letnia mieszkanka Pajęczna. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała, został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala – informuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie sierż. sztab. Wioletta Mielczarek.

Stan dziecka jest ciężki ale stabilny. Kierująca była trzeźwa. Funkcjonariusze z pajęczańskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Policja przypomina! W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 roku życia mogą one poruszać się na rowerze tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Co ważne – kierujące rowerem dziecko do lat 10 według kodeksu drogowego jest uznawane za pieszego. Oznacza to, że korzysta z jezdni i chodnika jako pieszy. Jak wynika z przepisów może poruszać się po drodze tylko i wyłącznie w towarzystwie opiekuna.

fot.: KPP Pajęczno

R e k l a m a