Baza rodzin “Szlachetnej paczki” już otwarta

2

Ruszyła ogólnopolska akcja pomocy „Szlachetna paczka”. Aby pomóc wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę, której chcemy pomóc i przygotować dla niej paczkę.

Szlachetna Paczka to projekt mający na celu pomoc ludziom, którzy z różnych powodów znaleźli się na trudnym zakręcie życiowym, w tak zwanej niezawinionej biedzie.

Szlachetna paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć dość duży wysiłek, ale tylko to, co jest prawdziwe daje nam satysfakcje. My staramy się, aby w darczyńcach była jak największa radość pomagania. Szukamy dobrych praktyk i je popularyzujemy. Dlatego wciąż rozwija się metodyka pracy nad „paczką”. I coraz więcej osób chce i lubi pomagać – mówi  lider rejonu Pajęczno i okolice Arkadiusz Zawadzki

Wolontariusze nie pomagają biedzie roszczeniowej. Szukają ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Ideałem jest dotarcie do rodziny w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Takie działania podejmują wolontariusze z Rejonu Pajęczna i okolic. Poszukują rodzin z powiatu pajęczańskiego, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Pomagają jak mogą i często muszą mierzyć się z trudnymi rozmowami i niełatwymi spotkaniami, którym towarzyszy empatia, zrozumienie i dystans do rozmów z rodziną.

Ty również możesz wskazać ludzi potrzebujących i „połączyć” darczyńcę z rodziną, która potrzebuje pomocy. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl została udostępniona baza zawierająca opisy rodzin, która stale się poszerza. Każdy może przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, 8-9 grudnia.

W tym roku pajęczański finał Szlachetnej Paczki będzie miał miejsce przy ul. Radomszczańskiej 41 w Makowiskach. Lider Rejonu Pajęczno i okolice – Arkadiusz Zawadzki wraz ze swoją siedmioosobową drużyną wolontariuszy gorąco zaprasza do wspólnego połączenia sił i zaangażowanie się w projekt Szlachetnej Paczki na ziemi pajęczańskiej.


guest
2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bobo
Bobo
1 rok temu

Jak nie ma polityki to i nikt nie pisze.

Karina
Karina
1 rok temu

Bardzo chętnie pomogę . dziś wybiorę rodzinę 😉