R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatBiblioteka w Sulmierzycach najlepsza w województwie

Biblioteka w Sulmierzycach najlepsza w województwie

Gminna Biblioteka Publiczna im. Filipa Sulimierskiego w Sulmierzycach po raz kolejny została uznana za najlepszą bibliotekę w województwie łódzkim.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” już po raz siódmy nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy, przyznając tytuł najlepszej biblioteki w kraju. W rankingu brano pod uwagę m.in.:  liczbę zakupionych książek, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, czytelników biblioteki w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, liczbę godzin otwarcia biblioteki, formy dostępu do Internetu dla czytelników, jakość i wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców.

Tegoroczne ogłoszenie wyników VII edycji rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek odbyło się w stołecznym Pałacu Rzeczypospolitej, będącym jedną z siedzib Biblioteki Narodowej.  Nagrodę z rąk Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego redaktora zarządzającego dziennika „Rzeczpospolita” w imieniu Gminy Sulmierzyce odebrały Panie Anna Szydłowska – Sekretarz Gminy oraz Anita Wawrzyniak  – Kierownik  Gminnej Biblioteki Publicznej. Jest to kolejne wyróżnienie na koncie Gminnej Biblioteki w im. Filipa Sulimierskiego w Sulmierzycach.

fot.: archiwum GBP w Sulmierzycach

 

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
janusz
janusz
6 lat temu

I znów Sulmierzyce, gratulacje

czytelnik
czytelnik
6 lat temu

Sulmierzyce rywalizują z Rząśnią😁

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Rząśnia nigdy nie dorówna Sulmierzycom wystarczy jechać do obu gmin i sami się przekonacie. Rząśnia jest przereklamowana nic tam nie ma przykro to stwierdzać

sasiad
sasiad
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
6 lat temu

Drogi miszkancu walizy i do sympatycznej gminy sulmierzyce krainy mlekiem i miodem plynacej przenies sie.

mieszkanka
mieszkanka
6 lat temu

Widzę że jakiś lokalny patriota się odezwał. W Sulmierzycach macie same marmury i wielkie bogactwo…

sąsiadka
sąsiadka
6 lat temu

Byłam w Sulmierzycach i szczerze mówiąc nic mnie nie powaliło, wioska jak wioskach nic nadzwyczajnego.

jan
jan
odpowiedział na komentarz  sąsiadka
6 lat temu

W mieście Pajęczno jest król, zamek i elfy

Cool
Cool
6 lat temu

Sulmierzyce są cool. Życie tu jest fajne i ludzie głupot nie pierd….. jak np. w Rząśni. A najlepszą to jest biblioteka w Stróży tam martwe dusze są zapisane albo ludzie którzy nawet o tym nie wiedzą że są czytelnikami tej biblioteki.

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Cool
6 lat temu

Patrząc z boku widzę, że gmina Sulmierzyce jest na dobrej ścieżce rozwoju. Wiele się robi, następuje integracja społeczności, są stowarzyszenia, koła zainteresowań, lokalne imprezy a przede wszystkim mieszkańcom żyje się coraz lepiej. A to wszystko dzięki zgodnej pracy władz samorządowych, wójta i rady gminy. Wójt w Sulmierzycach jest przykładem dobrego samorządowca i jest coraz bardziej doceniamy w regionie.