R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatBiblioteka w Rząśni najlepsza w województwie

Biblioteka w Rząśni najlepsza w województwie

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni po raz kolejny została wybrana najlepszą w województwie łódzkim. W skali całego kraju placówka plasuje się na ósmym miejscu.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” już po raz dziewiąty nagrodziły najlepsze biblioteki w kraju. Ranking ma za zadanie wskazać samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Pod uwagę brano m.in.: liczbę zakupionych książek, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, czytelników biblioteki w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, liczbę godzin otwarcia biblioteki, jakość i wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Przyznawano także punkty za dostępne dla czytelników tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Punkty można było również uzyskać za działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne czy literackie.

Organizatorzy postanowili nie rezygnować z gali Rankingu Bibliotek z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, jednak sama uroczystość wyglądała zupełnie inaczej niż dotychczas – jej formę i przebieg dostosowano do możliwości wynikających z aktualnych obostrzeń sanitarnych. Transmisję wydarzenia można było oglądać na Facebooku i kanale YouTube Instytutu Książki.

W województwie łódzkim po raz kolejny, najlepsza okazała się Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni. W skali całego kraju placówka zajęła ósme miejsce.

R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
3 lat temu

Brawo !!!

gucio
gucio
3 lat temu

kasa,kasa,kasa