R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatCeremonia nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II

Ceremonia nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II

Uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Działoszynie rozpoczęła się ceremonia nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Działoszynie. Nabożeństwo odprawił biskup senior Antoni Długosz, który poświęcił sztandar szkoły – najważniejszy symbol w szkole. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do hali sportowej, gdzie odbył się oficjalny apel z okazji nadania szkole sztandaru oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów placówki.

Z okazji nadania sztandaru szkole przygotowana została księga pamiątkowa do której wpisali się zaproszeni goście. W swoim okolicznościowym wpisie Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab wspólnie z Sekretarzem Martą Gniecioszek podkreślili, że święty Jan Paweł II to postać wielowymiarowego formatu, którego nauka i dokonania mają charakter historyczny i globalny. Młodzi nazywani przez św. Jana Pawła „przyszłością świata i nadzieją narodów” powinni przekazywać nauczanie papieskie następnym pokoleniom.
Z okazji dzisiejszego święta włodarz złożył całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze gratulacje i życzenia, by czas edukacji spełnił oczekiwania i nadzieje, a postać Wielkiego Papieża Polaka i Jego świadectwo życia, inspirowało do dalszego działania i pielęgnowania narodowego dziedzictwa.

R e k l a m a

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kult Jednostki
Kult Jednostki
11 miesięcy temu

Taliban

Czarek
Czarek
11 miesięcy temu

Były dwie podstawówki i jedno gimnazjum.Teraz została jedna podstawówka w miasteczku.Moze
by tak w ramach oszczędności wozić dzieci do Pajeczna .Ile byłoby więcej pieniędzy na inne cele i dzieci nie musiały by biegać sprintów na kostce cementowej.

W głowie się nie mieści
W głowie się nie mieści
11 miesięcy temu

Wstydź się administratorze.
Za znikające opinie.
Co Ci tak uwiera? Wolność słowa? Swobodna wypowiedź?. Jesteś jak widzę po stronie reżimu któremu niewygodne opinie przeszkadzają.
Jeżeli chcesz należeć do towarzystwa wzajemnej adoracji to nazwij ten portal Wiadomości prawa i sprawiedliwości😃

Kszak
Kszak
11 miesięcy temu

Tak…. Całuje kija franka xD Nikodem dyzma z dziadoszyna