R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatCeremonia nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II

Ceremonia nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II

Uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Działoszynie rozpoczęła się ceremonia nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Działoszynie. Nabożeństwo odprawił biskup senior Antoni Długosz, który poświęcił sztandar szkoły – najważniejszy symbol w szkole. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do hali sportowej, gdzie odbył się oficjalny apel z okazji nadania szkole sztandaru oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów placówki.

Z okazji nadania sztandaru szkole przygotowana została księga pamiątkowa do której wpisali się zaproszeni goście. W swoim okolicznościowym wpisie Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab wspólnie z Sekretarzem Martą Gniecioszek podkreślili, że święty Jan Paweł II to postać wielowymiarowego formatu, którego nauka i dokonania mają charakter historyczny i globalny. Młodzi nazywani przez św. Jana Pawła „przyszłością świata i nadzieją narodów” powinni przekazywać nauczanie papieskie następnym pokoleniom.
Z okazji dzisiejszego święta włodarz złożył całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze gratulacje i życzenia, by czas edukacji spełnił oczekiwania i nadzieje, a postać Wielkiego Papieża Polaka i Jego świadectwo życia, inspirowało do dalszego działania i pielęgnowania narodowego dziedzictwa.

R e k l a m a
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments