R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatCharytatywny Trening Zumby w Kiełczygłowie

Charytatywny Trening Zumby w Kiełczygłowie [ZDJĘCIA]

Litry wylanego potu i mnóstwo radości – tak można podsumować pierwszy maraton zumby, który odbył się w niedzielę 7 lutego w Kiełczygłowie. Zarówno uczestnicy, jak i podziwiający tańczących, swoją obecnością przyczynili się do wsparcia akcji, której głównym celem było zebranie pieniędzy na rehabilitację 1,5 rocznej Mai.

Cierpiąca na przepuklinę oponowo-rdzeniową kręgosłupa dziewczynka wymaga kosztownej rehabilitacji. Grupa Fitness Kiełczygłów i Gminny Ośrodek Kultury w Kiełczygłowie zorganizowała „Charytatywny Trening Zumba & Fitness”, którego celem było pozyskanie funduszy na rehabilitację 1,5 rocznej Mai.

– Za każdym razem, kiedy brałam udział bądź obserwowałam tego typu wydarzenia, wiedziałam, że kiedyś też coś takiego zorganizuję, i udało się. Razem z Iwoną Kacprzyk i moimi dziewczynami z fitnessu postanowiłyśmy wesprzeć córeczkę naszej koleżanki, Eweliny Kowalskiej – mówi Kasia Foltyńska współorganizatorka akcji.

7 lutego dnia hala sportowa w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Kiełczygłowie wypełniła się po brzegi. W akcji wzięło udział ponad 500 osób, nawet organizatorzy nie spodziewali się tak dużej frekwencji. Wspólną zabawę rozpoczęła Wiola Jędrzejewska zapraszając wszystkich do rozgrzewającej zumby w gorących rytmach latino. Z kolei Kasia Foltyńska poprowadziła energetyczny trening walentynkowy. Konferansjerkę, z dużą dozą humoru, zapewnił Sebastian Barczak. Na najwytrwalszych tancerzy czekały atrakcyjne nagrody: torby od firmy Adidas Polska, płyty z autografami Ewy Chodakowskiej, jak również gadżety od firmy YOLO.

Dla najmłodszych przygotowano balony, słodkości i liczne konkursy. Jednak największą atrakcją dla maluchów było malowanie twarzy, które wykonywała na małych buźkach wizażystka Martyna Socha – Mielczarek. Dorośli mogli w tym czasie skorzystać z pomiaru składu ciała wykonywanego przez Jolantę Beśka.

Do akcji udało pozyskać się wielu sponsorów, wśród nich znalazła się również znana w świecie fitness Ewa Chodakowska. Dzięki hojności uczestników maratonu udało się z zebrać zawrotną kwotę 7.445,45 zł.

– Było fantastycznie, uczestnicy spędzili aktywnie niedzielę, obserwujący goście żałowali, że nie zabrali ze sobą adidasów, ponieważ energia na hali sprawiała, że trudno było usiedzieć w miejscu. Dzieci miały okazję poszaleć w gronie rówieśników, ale co najważniejsze opłaciliśmy roczną rehabilitację Mai – podsumowuje Kasia Foltyńska.

Pieniądze zostały już przekazane do Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej. Zarówno frekwencja, jak i zebrana kwota robią wrażenie. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że to pierwszy, ale na pewno nie ostatni maraton zumby w Kiełczygłowie.

 

Akcję wsparli:

 1. Urząd Gminy Kiełczygłów na czele z wójtem Panem Kazimierzem Jędrzejskim
 2. Ewa Chodakowska
 3. Adidas Polska
 4. Boże Krówki Warszawa
 5. YOLO
 6. Ełpol
 7. Amix
 8. Bogusław Wrona Piekarnictwo i Cukiernictwo
 9. Borek Piekarnictwo i Cukiernictwo
 10. Henpol Stacja Paliw
 11. Old Pine Angelika i Andrzej Zając
 12. Zespół Szkolno Gimnazjalny im. A. Mickiewicza w Kiełczygłowie na czele z dyrektorem Zenonem Idzikowskim , Nauczycielom WF oraz uczniom i wolontariuszom.
 13. Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie na czele z dyrektor Iwoną Stefanek
 14. Ledar – Ochrona Osób i Mienia z Wielunia
 15. Firma Handlowa Export – Import Sławomir Brzeziecki
 16. Brzeziecki Łukasz Export-Import
 17. Oświetlenie – Jarek Beśka
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
tors
tors
8 lat temu

niech mały aniołek rośnie i zdrowieje

fit_freak
fit_freak
8 lat temu

Oby więcej takich akcji 🙂 ZDRÓWKA MAJA 🙂