Ciężarówka zablokowała drogę wojewódzką

7

Nadmierna prędkość oraz śliska nawierzchnia to przyczyny zdarzenia drogowego do jakiego doszło w miejscowości Skąpa w wyniku, którego droga wojewódzka została zablokowana na kilka godzin.

Zdarzenia miało miejsce na odcinku drogi wojewódzkiej nr 483 w miejscowości Skąpa (gmina Strzelce Wielkie). Z ustaleń policji wynika, że kierujący zespołem pojazdów, 27-letni mieszkaniec Kłobucka, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia ładunek znajdujący się na przyczepie tj. kostka brukowa  wysypała się na jezdnie tarasując drogę. Kierujący pomimo groźnego zderzenia nie odniósł żadnych obrażeń.

Na szczęście na przeciwległym pasie ruchu nie znajdował się żaden inny pojazd i zdarzenie zakończyło się wyłącznie na stratach materialnych. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Policja ukarała 27-latka mandatem karnym za kierowanie pojazdem w sposób niezapewniający panowanie nad nim. W celu sprawnego uprzątnięcia jezdni konieczne było częściowe zamknięcie odcinka drogi. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zorganizowali objazdy.

Policja ostrzega!!! Okres zimowy to jedna z pór roku, która nie dostarcza kierującym powodów do zadowolenia i wymaga od nich szczególnie zwiększonej ostrożności. Nocne spadki temperatury powodują, iż droga która na pierwszy rzut oka wygląda na czystą i sucha okazuje się pokryta lodem. Kierując pojazdami dostosujmy prędkość w taki sposób, który umożliw nam całkowite i stu procentowe zapanowanie nad nimi.  

 

R e k l a m a
Poprzedni artykułŻyczenia Świąteczne od firmy Novertis
Następny artykułW gminie Sulmierzyce powstanie strzelnica i park linowy
guest
7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
brukarz
brukarz
3 lat temu

Kierowca do zwolnienia tyle kostki zmarnować

Piekarz
Piekarz
3 lat temu

Idź sie utop

janusz
janusz
3 lat temu

Drefbet?

janusz
janusz
3 lat temu

Drewbet?

Kolarz
Kolarz
3 lat temu

Bruk-Bet 🙂

ołówek
ołówek
3 lat temu

No jak płachta na byka działa na mnie to policyjne określenie “kierowca nie dostosował bla bla bla”. A przepraszam bardzo, zarządca tej drogi to nie ma żadnych obowiązków? Ja rozumiem, rano jadąc o 5 do pracy było ślisko i nikt nie wymaga żeby akurat pod kołami mojego samochodu była czarna szosa, no ale żeby do 9 nie przejechała żadna piaskarka to już jest trochę niepoważne! Tej zimy drogowcy za wiele pracy nie mają, więc co jak co, ale piachu to minimum 2 cm powinno leżeć.
Miłego wieczoru.

Lucjan
Lucjan
3 lat temu

Teraz kostka będzie w promocji!