R e k l a m a
Strona głównaKomentowaneCzeka nas samorządowe trzęsienie ziemi?

Czeka nas samorządowe trzęsienie ziemi?

Do najbliższych wyborów samorządowych zostały niespełna dwa lata. Zapowiada się jednak, że czekają nas zmiany w ordynacji wyborczej, które mogą spowodować samorządowe trzęsienie ziemi w powiecie pajęczańskim.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego wywiadu dla TVP Szczecin zapowiedział planowane zmiany w ordynacji wyborczej. Nowa ordynacja ograniczy zasiadanie na stanowisku wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do dwóch kadencji. Jarosław Kaczyński nie wykluczył również wprowadzenia zmian w okręgach wyborczych oraz zapowiedział znacznie bardziej transparentny proces oddawania i liczenia głosów. Urny wyborcze będą przezroczyste, w każdym lokalu wyborczym zamontowana zostanie kamera, dzięki której będzie można śledzić na żywo przebieg głosowania.

To są zmiany, które są z jednej strony bardzo oczekiwane przez społeczeństwo, np. zasada dwóch kadencji dla tych, którzy pełnią funkcję jednoosobowe, znaczy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a z drugiej strony to mają być zasady, które zabezpieczą te wybory przed jakimiś nadużyciami, bo przypuszczenie, że te nadużycia miały miejsce, jest bardzo mocne i ma bardzo mocne podstawy w różnych faktach, analizach statystycznych. Krótko mówiąc, musimy ten obecny, bardzo ułomny stan ordynacji wyborczej i całej organizacji wyborów zmienić, poprawić – mówił Jarosław Kaczyński na antenie TVP Szczecin.

Prezes PiS zapowiada wprowadzenie zmian jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Dla większości wójtów i burmistrzów z naszego powiatu mogłoby to oznaczać pożegnanie się z piastowanym urzędem. Jeśli nowe przepisy zadziałają wstecz i dwie kadencje nie będą liczone od momentu wprowadzenia przepisów, w powiecie pajęczańskim możliwości ponownego kandydowania zostaną pozbawieni:
– Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski
– Burmistrz Działoszyna Rafał Drab
– Wójt Rząśni Tomasz Stolarczyk
– Wójt Sulmierzyc Gabriel Orzeszek
– Wójt Kiełczygłowa Kazimierz Jędrzejski
– Wójt Siemkowic Zofia Kotynia
– Wójt Nowej Brzeźnicy Jacek Jarząbek

Patrząc na dotychczasowe działania rządu niewykluczone, że w 2018 roku zobaczmy w naszym powiecie siedem nowych twarzy na stanowiskach wójtów i burmistrzów.

R e k l a m a

92 KOMENTARZE

guest
92 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
5 lat temu

Morze w niektórych przypadkach szkoda niektórych wójtów, ale z drugiej strony jeśli ktoś
piastuje jakieś stanowisko parę kadencji to powstaje wielki krąg adoracji:-)))))))))))))))))))

abc
abc
odpowiedział na komentarz  Adam
5 lat temu

MOŻE byś zajrzał do słownika zanim coś napiszesz

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  abc
5 lat temu

Dobrze Panie wójcie! Nie jestem tak wykształcony jak Pan! Nie kończyłem zaocznie studiów w Częstochowie lub w Piotrkowie!

Katka
Katka
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
5 lat temu

ale MOŻE podstawówkę kończyłeś?

Kalina
Kalina
5 lat temu

Według obowiązujących norm prawnych, ustawa wchodzi w życie w momencie zatwierdzenia i nie może działać wstecz. Czyli, dotychczasowym burmistrzom i wójtom powinno się w razie kandydowania zaliczać pierwszą kadencję.Chociaż są wyjątki i znając życie i PiS,nowe ustalenia posłużą do usunięcia obecnych włodarzy.

asfdwdadwd
asfdwdadwd
odpowiedział na komentarz  Kalina
5 lat temu

popieram, pis zrobi wietrzenie i powsadza swoich na stołki 😀

chociaż pomysł z urnami i kamerami jak najbardziej mi się podoba

Narko
Narko
odpowiedział na komentarz  Kalina
5 lat temu

… i zastąpienia ich swoimi ludźmi, Kalina!

becia
becia
5 lat temu

kolejny policzek dla draba i orzeszka od partii z której się wywodzą…… nie żal mi was wcaleee….

Wiedzący
Wiedzący
odpowiedział na komentarz  becia
5 lat temu

No napewno Kaczyński chciał na złość zrobić właśnie im kretynko 🙂

jjjjjjjj
jjjjjjjj
odpowiedział na komentarz  Wiedzący
5 lat temu

wiedzący,,jesteś nic nie widzący kretynie:P

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

Panie Redaktorze Spokojnie bez Stresu Prawo nie działa do tył po co ta spinka nie róbmy sztucznego zamieszania

przem
przem
odpowiedział na komentarz  Redakcja
5 lat temu

co do emerytur esbeków prawo też nie zadziałało wstecz… więc wszystko możliwe

Kamil
Kamil
5 lat temu

Wszystkich won! W. Cejrowski Piękne słowa

esesbek
esesbek
odpowiedział na komentarz  Kamil
5 lat temu

Nie do tego się to odnosiło mośku. Jak Orzeszek mógł być w partii jak w `89 miał 11 lat cymbale?

Mieszkaniec Grajdolu
Mieszkaniec Grajdolu
odpowiedział na komentarz  esesbek
5 lat temu

mosiek cię strugal 🙂

Olka
Olka
5 lat temu

Kto za to wszystko zapłaci????kolejny wspaniały pomysł Kaczyńskiego..kamery w lokalach?to nie są tanie rzeczy,w samej gminie Pajęczno mamy 5 stalych lokali wyborczych i jeden odrębny w szpitalu. jak zwykle zrzucą wydatki na samorządy,robią to wysmienicie,potem powiat czy gmina są złe bo na nic nie wystarcza,nawet na remonty dróg nie mówiąc o reszcie…. poza tym nie rozumiem,jesli ktoś dobrze zarządza,po co to zmieniać?chyba że sprawiedliwie powinno to być też dla kadencyjności sejmu.tylko jak to się ma do ostatnich słów wicemarszałka sejmu:cyt.”PIS będzie zarządzał przynajmniej trzy kadencje-do tego dążymy”… pięknie,rozwalą ten kraj!ehh…

Anonim
Anonim
odpowiedział na komentarz  Olka
5 lat temu

Wszystko fajnie Kaczyński, PiS i tak dalej… Będziemy sobie marudzili że oni są źli tylko że ten projekt zaproponował Kukiz 😉

mika
mika
5 lat temu

Ja już się doczekać nie mogę kiedy klika pajęczańska zostanie rozerwana….Tokuś trzęsię porteczkami bo gdzie znajdzie inną pracę przy swojej ubogiej wiedzy…bo tylko ma wtopy z np. oddaniem kasy za gimnazjum czy zrobienie wysypiska wojewódzkiego w Dylowie gdzie portal tp na ten temat milczy.

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  mika
5 lat temu

Dlaczego usilnie próbujecie wymienić burmistrza Tokarskiego? Przecież mieliście szansę zrobić to już dwukrotnie. O czymś nie wiem? Widocznie żaden ze startujących w wyborach kandydatów, nie wydał się pajęczanom godnym tego stanowiska. Musi nie być tak tragicznie, skoro burmistrz piastuje urząd już trzecią kadencję.:)))

kik
kik
odpowiedział na komentarz  Kalina
5 lat temu

Kalina-sekretarka burmistrza!!!

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  kik
5 lat temu

To teraz mi napisz, co w mojej wypowiedzi jest, według ciebie, nieprawdziwe?:)

Pajeczanin
Pajeczanin
odpowiedział na komentarz  Kalina
5 lat temu

Ty chyba nie masz pojęcia jak wyglądają wybory od środka.

Pajęcok
Pajęcok
odpowiedział na komentarz  Kalina
5 lat temu

Czwartą kadencję☺

Kasia
Kasia
odpowiedział na komentarz  Pajęcok
5 lat temu

Jak by był słaby to nawet jednej by nie miał. Wycieracie sobie twarz suwerenem i jednocześnie odbieracie mu systematycznie możliwości decydowania o Polsce. Co boicie się, że ludzie was kopnął w zadek po tej kadencji?

Zorro
Zorro
odpowiedział na komentarz  mika
5 lat temu

Z tego co wiem to Burmistrz jest na urlopie bezpłatnym z Politechniki Częstochowskiej i ma zawsze prawo powrotu☺także martw się o siebie i o swoją wiedzę.

StopDyktaturze
StopDyktaturze
odpowiedział na komentarz  mika
5 lat temu

Myślisz, że Tokus i jemu podobni przez lata nie dorobili się znajomości? Zawsze moze dostać ciepla posadke jak Szydłowski w Bełchatowie. Albo będzie doradca jak Lewera 😉 Bo w prywatnych firmach nikt normalny nie zatrudni kogoś, kto nigdy nie odnalazl się na normalnym rynku pracy. Tzn. nie utrzymywał się z pieniędzy podatników.

IRENA
IRENA
5 lat temu

A tak poza tym radzę poprawnie napisać wszystkie nazwiska wymienionych włodarzy… Wstyd wstawiać artykuł z błędami…

jac
jac
5 lat temu

Bardzo dobrze. Popieram Prezesa. W Kiełczygłowie muszą być zmiany. To co się tam dzieje to gorsze niż RANCZO! Jędrzejski WON

zBrzeznicy
zBrzeznicy
5 lat temu

Najwyższa pora!

tyż z Brzeznicy
tyż z Brzeznicy
odpowiedział na komentarz  zBrzeznicy
5 lat temu

Tylko tak gadacie, a jak się skumał z posłanką, Gonią z Sieradza, to jak przechrzta będzie fundował wyjazdy nad morze a swojej koleżance jak Rysiek P. (tyle ze on za swoje a nie unijne). Strażakom w rytm disco obieca „Niderlandy” zatrudni rodzinkę pani radnej a my zamiast „się denerwować będziemy szydełkować” patrząc na tą facjatę jak wybiera go suweren. Zrobi z nas to co z budżetem gminy.

Kleo
Kleo
5 lat temu
Raciszyn
Raciszyn
odpowiedział na komentarz  Kleo
5 lat temu

W jeden rok obsadzili 2x więcej stołków niż PO w 8 lat… Wstyd PiS, wstyd! To obiecywaliście przed wyborami?

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Raciszyn
5 lat temu

A to dopiero początek 😀

Normalny
Normalny
odpowiedział na komentarz  Raciszyn
5 lat temu

Widzę,ze wszyscy popadli w niepamięć co się działo w 2007 i 2011 roku! Kogo PO i PSL powciskalo na stolki! Czytając wasze głupie komentarze jestem w szoku,jak można łatwo zmanipulowac tępy naród!!! Zastanowiliscie się ynteligenty,co byłoby gdyby zostawili wszystkich powcow i pslowcow na obecnych stanowiskach? Byłby istny cyrk! To tak jakby szef w pracy zostawił pracowników,ktorzy za wszelką cenę robia mu na złość i działają na szkodę firmy. A przy wyborach wówczas rozliczalibyscie PiS nie PO!

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Normalny
5 lat temu

No ok. Oni w ciągu 8 lat 400 PIS w rok 1000 (licząc wg. Autora rotację na tych stanowiskach w tym okresie). Więc to wymiana czy jednak skok na stanowiska? I dodatkowo w przeciwwadze do zapowiedzi przedwyborczych PIS, a nawet obecnych deklaracji, które w obliczu tych danych są szczytem hipokryzji.

Heheszki
Heheszki
odpowiedział na komentarz  Normalny
5 lat temu

Idź do sądu i do kurii ojca dyrektora i załóż sprawę Pulsowi Biznesu za tak plugawy artkuł obrażający majestat najjaśniejszej Dojnej Zmiany hehehe….

Normalny!
Normalny!
5 lat temu

Widzę że kawkarskie forum jest tak czerwone,za aż parzy! Co? dziadkowie i rodzice potraca renty??! Skończyło się Eldorado w anr 🙂 i w innych urzędach 🙂 Nie wiem jak można zatrudniać lewizne w urzędach! Dwie lewe ręce,nogi,jaja 🙂 Pozdrawiam spuściznę PZPR

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Normalny!
5 lat temu

Masz rację diabelnie dużo tego ostatnio w różnych agencjacj itp. pozatrudniali.

Heheszki
Heheszki
odpowiedział na komentarz  Normalny!
5 lat temu

Pisząc o spuściźnie PZPR kogo masz na myśli z „najszlachetniejszych” pisorków: Piotrowicza czy Wojciechowskiego? 😉

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Heheszki
5 lat temu

E tam. Przecież powszechnie wiadomo, że Burmistrz aktuwnie działał i udzielał się w ORMO a potem w SB i pokrewnych nievwymienionych organizacjach. Oczywiście w brygadach młodzieżowych 😀

Pajęcok
Pajęcok
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

Czy ty wiesz który Burmistrz jest rocznik??? Działał chyba w przedszkolu. Ha,ha,ha☺żałosne…

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Pajęcok
5 lat temu

Kolego… przeczytaj raz jeszcze mój wpis. Odetchnij, pomyśl…
Tak! To była drwina z wypowiedzi „normalnego”.

Pajęcok
Pajęcok
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

☺☺☺

StopDyktaturze
StopDyktaturze
odpowiedział na komentarz  Pajęcok
5 lat temu

Burmistrz jest rocznik ’73, wiec mogl należeć do czerwonego harcerstwa albo młodzieżowych organizacji partyjnych.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  StopDyktaturze
5 lat temu

Ja p…

Jack
Jack
5 lat temu

Żal czytać niektóre wpisy, pewnie gdyby nie anonimowość w sieci to wielu nawet słowa by nie napisało bo zdają sobie sprawę jaki poziom reprezentują. Zastanawiam się jak trzeba być ograniczonym by nie dostrzegać w całości o co tak naprawdę chodzi. Napewno prezesowi nie chodzi o to by w powiecie pajęczańskim nie rządził T. lub J czy S. Tylko ludzie ograniczeni myślą w takich kategoriach. Oni są oceniani przez wyborców i to jest jedyny czynnik z którym się liczą . Gdy braknie możliwości oceny w wyborach np. przy drugiej kadencji to mogą doprowadzać do ruiny nasze samorządy , bo nie będą… Więcej »

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Jack
5 lat temu

Lajkuję Cię podwójnie Jack 🙂

Hetman
Hetman
odpowiedział na komentarz  Jack
5 lat temu

Jack masz rację to pewnie tylko zagrywka do pozbycia się konkurencji dla PIS. Jak wprowadzić kadencyjność to zdecydowanie dla posłów też max 2 kadencje. Niektóre osobistości to w sejmie zasiadają od lat 90-tych. Wójtowie, Burmistrzowie czy Prezydenci są wybierani w wyborach bezpośrednich i zawsze wygrywa ten z największą ilością głosów natomiast posłowie często zdobywają mandat bo są wysoko na liście partyjnej i tak np jeden kandydat nie zostaje posłem mając kilkadziesiąt tysięcy głosów a drugi siedzi w sejmie zdobywając tylko 2 tys głosów. Tą paranoje najpierw niech Prezes skończy a nie knuje zamach na samorządność.

Gienia
Gienia
5 lat temu

Jeśli ktoś myśli , że po 12 latach rządzenia wygrywa się większością głosów to chyba jest naiwny albo nie dostrzega tych kilkuletnich układów panujących wśród rządzących. Ktoś Nowy, Młody, Ambitny nie ma najmniejszych szans z tymi układami.

Kleo
Kleo
odpowiedział na komentarz  Gienia
5 lat temu

Jeśli wiesz o jakichś nieprawidłowościach to masz obowiązek o nich powiadomić organy ścigania. Jeśli tego nie zrobisz i wysuwasz takie sugestie to jest to łamanie prawa.
Ludzie już mają dość waszych kłamstw i bezpodstawnych oskarżeń!

Kalina
Kalina
5 lat temu

Niestety. Prawda jest okrutna dla niektórych rządzących samorządowców. Dzisiaj już wiadomo, że ewentualna ustawa będzie działała wstecz. Sprawującym urzędy będzie się zaliczało poprzednie kadencje.
Pan Redaktor miał rację, a my szykujmy się na zupełnie nowych ludzi. BYLE NIE Z PIS-U!!!

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Kalina
5 lat temu
ołówek
ołówek
5 lat temu

Nie tak dawno większość z Was lamentowała, że nasz powiat i poszczególne gminy są skostniałe, że nic się nie dzieje, nic się nie robi a jak teraz PiS wyszedł z propozycją kadencyjności wojtów/burmistrzów/prezydentów miast to też jest lament, że samorządom odbiera się suwerenność bo i takie banialuki wygadują ludzie związani z PSL a obecnie beneficjenci tego stanu.

Skąd właściwie przekonanie, że następcy obecnych włodarzy gmin będą gorsi?
Przecież w niektórych gminach naszego powiatu gorzej już być chyba nie może 🙂

Adam13
Adam13
5 lat temu

Po co wprowadzać kadencyjność skoro i tak wyborcy weryfikują kandydata ? Dlaczego musi odejść ktoś kto ma poparcie i zaufanie społeczeństwa ? Jeśli pan Kaczyński chce robić porządki to powinien zacząć od siebie – Jeśli kadencyjność to nie tylko w samorządach, ale i w sejmie, senacie.

Mieszkaniec Grajdolu
Mieszkaniec Grajdolu
odpowiedział na komentarz  Adam13
5 lat temu

ale wy dostajecie sraczki na sama myśl o stracie stołka! Całe rodziny drżą o swoje przyszłość,dlatego tyle negatywnych wypowiedzi na temat świetnego planu,jak wykorzenic stare rody rządzące gminami

Krzysiek
Krzysiek
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Grajdolu
5 lat temu

Jakoś Misiewicze na czele z p. Szydłowskim nie dostają sraczki, więc o co Ci chodzi? 😀

Marceli
Marceli
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Grajdolu
5 lat temu

ta..i zamiast np. Pana Stolarczyka dostaniesz jakiegoś typowego Misiewicza. @Adam13 napisał trafnie 🙂

Gienia
Gienia
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Grajdolu
5 lat temu

Popieram. Oj tak bardzo się boją o te stołki!!!

Gteg
Gteg
5 lat temu

Mamy w Polsce problem z wieloletnimi rządami tych samych ekip. W miastach i miasteczkach tworzą się układy władzy i biznesu, korupcjogenne, skutkujące obsadzaniem stanowisk według znajomości, a nie kompetencji. Rozbicie tych układów w wyborach jest niemal niemożliwe. Całe urzędy stają się sztabami wyborczymi prezydentów czy burmistrzów, i to długo przed rozpoczęciem kampanii. Urzędnicy, nauczyciele – ci wszyscy, których praca zależy od lokalnych władz – tworzą wraz z rodzinami znaczącą bazę wyborczą. To premiuje urzędujących; są miasta, w których z tej premii korzystają już od sześciu, a nawet siedmiu kadencji (Gliwice). Nadzór nad działalnością samorządów mogą sprawować media. Ale wiele lokalnych… Więcej »

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Gteg
5 lat temu

Wklejaj całe artykuły, końcówka tego który cytujesz. Do pełnej oceny pomysłu prezesa PiS potrzeba jeszcze jednej informacji – od kiedy kadencyjność ma obowiązywać. Wicepremier Jarosław Gowin i minister Elżbieta Rafalska przypomnieli w poniedziałek, że prawo nie może działać wstecz. Chodziło o to, że wprowadzeniem kadencyjności od następnych wyborów nie można zablokować ubiegania się o reelekcję rządzącym już ponad dwie kadencje. Ale Kaczyński jest chyba innego zdania. Jego plan może być taki: przesłać szybkie wprowadzenie kadencyjności do zwasalizowanego przez PiS Trybunału Konstytucyjnego, który zalegalizuje działanie prawa wstecz. Jeśli tak by się stało, 66 ze 107 prezydentów odpadłoby z wyborczego wyścigu przed… Więcej »

Hetman
Hetman
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

Tylko Kaczyński musi wiedzieć, że każdy kij ma dwa końce. Jeśli ktoś niszczy samorządność, ma w czterech literach zasady demokratycznego państwa prawa, z publicznej telewizji zrobił prywatną telewizję partyjną, dokonuje podziału społeczeństwa, likwiduje całe instytucje czy urzędy tylko po to aby powołać nowe w których zasiądą w 100% lojalni działacze to może być pewien że kiedyś suweren go osądzi. Mam wrażenie że ten człowiek jest opętany żądzą zemsty i dla zasady niszczy wszystko co nie jest dziełem PIS.
Ave kot prezesa cała nadzieja w nim.

Hetman
Hetman
odpowiedział na komentarz  Hetman
5 lat temu

Z tym kotem to nie żart. Mam kolegę który twierdzi, że kot jest zwierzęciem bardzo opiniotwórczym.

adsdwdasd
adsdwdasd
odpowiedział na komentarz  Hetman
5 lat temu

nadzieja w kocie czyli że pożre swojego właściciela ?

Fiona
Fiona
odpowiedział na komentarz  Hetman
5 lat temu

mam wrażenie że tu wpisy dokonują pracownicy i rodziny urzędów samorządowych,bojąc się pracy w indesycie…:)

rrr
rrr
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

TAK!!! Ja chcę zniszczenia państwa prawa. Ja tu chcę państwo ETYKI!!!

Mosiek
Mosiek
odpowiedział na komentarz  rrr
5 lat temu

Jo tyż.

P-no
P-no
5 lat temu

Do redaktora. Wójt Gminy Kiełczygłów nazywa się Kazimierz Jędrzejski, a nie Jędrzejeski

Pajeczanin
Pajeczanin
odpowiedział na komentarz  P-no
5 lat temu

Byłem przeciwnikiem PiS ale jak wprowadzą kadencyjność wstecz zapiszę się do PiS. Dobra robota Panie Jarku szacun.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Pajeczanin
5 lat temu

Nie ściemniaj 😉

Pajeczanin
Pajeczanin
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

Nie ściemniam.

jac
jac
odpowiedział na komentarz  P-no
5 lat temu

Właśnie widać jaki popularny jest Jędrzejski. Nikt go nie zna i nie lubi.

Jan
Jan
5 lat temu

Czy uważacie że kandecyjność Prezydentów,Burmistrzów i Wójtów jest dobrym pomysłem ? Według mnie to chory pomysł gdyż nowo wybrany włodarz przez pierwszą kadencję będzie się uczył jak rządzić i nic konkretnego nie zrobi natomiast w drugiej kadencji będzie już tylko myślał o sobie i o swojej przyszłości a nie o swoich wyborcach i na pewno nie będzie się starał wiedząc że kończy się kadencja.

Gienia
Gienia
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

Dobry pomysł!!!

Pajeczanin
Pajeczanin
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

Nie ma ludzi niezastąpionym, czy w nowej pracy uczusz się 4 lata.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Pajeczanin
5 lat temu

Misiewicze nie muszą się uczyć. Mają Prezesa 🙂

Rene
Rene
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

widzę że choroba umysłowa dalej postępuje

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

A nie wpadłeś na to, że mając max 8 lat każdy będzie starał się zostawić po sobie coś pozytywnego? Zawsze taki dobry burmistrz może później startować do powiatu, sejmiku, na posła, itd. Trochę „ruchu” na stołkach może sprawi, że ci wieczni wójtowie spojrzą trochę inaczej na pewne sprawy później.

Benek
Benek
odpowiedział na komentarz  gzik
5 lat temu

No na pewno jak nie będzie w partii to zostanie posłem debilu 🙂 Chodzi o to żeby upartyjnić na maksa samorządy i tyle. Robisz ze społeczeństwa motłoch głupszy od siebie a tak nie jest. Jak chcieli zmian to sobie zmienili i w Działoszynie i w Sulmierzycach, i w Strzelcach czy Siemkowicach. Teraz będzie tak, że nawet jak wójt będzie kumaty i chciał coś zrobić to jedną kadencje będzie się uczył stanowiska i zdobywał doświadczenie a w drugiej szykował się na wylot. Ciekawe, który młody ambitny człowiek będzie chciał spróbować wójtowania mając taką „perspektywę?”. Ciekawe czemu tak nie zaczną od posłów.… Więcej »

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  Benek
5 lat temu

Kwestia, w jakiej postaci wejdą zapisy. Nie ma idealnego wyjścia. Nie jestem za PiS i generalnie jestem apolityczny. Jednak obecny stan rzeczy powoduje, że robią się kliki, układy, kolesiostwo, cwaniactwo, złodziejstwo oraz traktowanie gminy jak własnego folwarku, a wysokie zadłużenie odstrasza tylko potencjalnych konkurentów. Jest też opcja, żeby po dwóch kadencjach była obowiązkowa przerwa na min. jedną-dwie kadencje, a później możliwość ponownego ubiegania się o stołek. I wówczas ludzie pokażą czy chcą powrotu tej samej osoby na to samo stanowisko. Tego, jak to się skończy, na razie nie wiemy. Być może PiS pod pozorem rozbijania układów chce powsadzać swoich i… Więcej »

Kunio
Kunio
odpowiedział na komentarz  Łukasz
5 lat temu

Lepiej napisz, że nie jesteś z PiS, tylko masz ich legitymację. Szukajcie głupszych od siebie gdzie indziej ;/

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  Kunio
5 lat temu

Hehe. 🙂 Dobre. Widzę, że szkoda czasu na pisanie tutaj czegokolwiek. Jak mi się podoba pomysł, to od razu muszę mieć legitymację? 🙂 Bo co? Bo Ty tak uważasz? 🙂 Żałosny jesteś.

csdcs
csdcs
5 lat temu

Odwieczni wójtowie już robią w portki. Trzeba wreszcie pójść do prawdziwej roboty. A nikt takich parobasów na ogół zatrudnić nie chce. Pomiatało się ludźmi przez lata, a rozdawnictwem stołków zagwarantowało wybieralność do końca świata i jeden dzień dłużej.

Mieszkaniec Grajdolu
Mieszkaniec Grajdolu
5 lat temu

Kwi kwi Kwi!!!! Od paru miesięcy 90% tego forum pisze w swoim języku!!! Kwi Kwi Kwi 🐷🐷🐷

Pajeczanin
Pajeczanin
5 lat temu

Jakoś zmiana w Działoszynie czy Sulmoerzycacj nie wuszła na złe.

wecw
wecw
5 lat temu

Co Ci nasi chłopcy PO-wcy tacy skryci ? W ostatnim rzędzie ? To tak na urlopie, czy w pracy na delegacji ? Chyba strach niektórych obleciał, że pewna epoka się kończy:
comment image.html

wecw
wecw
odpowiedział na komentarz  wecw
5 lat temu

comment image.html

wecw
wecw
odpowiedział na komentarz  wecw
5 lat temu
Łukasz
Łukasz
5 lat temu

I bardzo dobrze! Mam nadzieję, że przepisy te wejdą w zapowiadanej postaci. Już dawno powinni się za to zabrać. Oczywiście, niektórych będzie szkoda, ale koniów i rysiów nie będę żałował.

real
real
5 lat temu

Przecież wójtowie sami się nie wybierają. Ludzie mając prawo wyboru oddają głosy na kogo chcą. Jeżeli jakaś partia chce zmiany niech wystawia skutecznego kandydata i wygrywa stołek. Widocznie kandydaci są za słabi aby zdetronizować obecnych włodarzy. Taka ustawa to zamach na inteligencje i sumienie wyborcy. To żerowanie na najniższych prostackich instynktach, że uszczęśliwimy obywatela, jak wszystkich obcych wymieciemy ze stołków. Ale jakie kadry z jaka wiedzą przyjdą na te stołki.

Nazwa
Nazwa
odpowiedział na komentarz  real
5 lat temu

Wiadomo. Chodzi o stolki dla swoich. Sciemniaja po prostu i juz.

jaro
jaro
5 lat temu

Wybory w przyszłym roku, trzeba się przyjrzeć kto robił najwięcej zamętu w samorządzie, na sesjach, kto tworzył towarzystwo wzajemnej adoracji. Kto poszybował na partyjnych wiatrach do góry. Wystarczy przy tych nazwiskach nie stawiać X. I atmosfera na każdym poziomie samorządu się wyczyści. Nie dotyczy to tylko wójtów burmistrzów i prezydentów. Ale wszelkiej maści i pokroju radnych którzy siedzą w gminach i starostwach i niczym się nie wykazali