Czy w WKG będzie granulator do nawozów?

3

Firma WKG stara się sprostać potrzebom lokalnych producentów nawozów. Dlatego też intensywnie rozbudowuje swoją przemiałownię oraz zakład przeróbczy kamienia.

Chcemy aby nasza oferta odpowiadała potrzebom lokalnych klientów. Nie jesteśmy konkurentami dla naszych sąsiadów, lecz sojusznikami – zaznacza Rafał Pożyczka, dyrektor handlowy WKG. Wyjaśnienie tej kwestii jest konieczne, gdyż ostatnio pojawiły się informacje, które zostały niewłaściwie zinterpretowane na lokalnym rynku. WKG nie inwestuje w granulację nawozów, a jedynie wytwarza surowiec podstawowy potrzebny do ich wyprodukowania.
– Zadanie granulacji pozostawiamy naszym lokalnych klientom, którzy przez ostatnie lata inwestowali w urządzenia do granulacji i są specjalistami w tym zakresie. Nasza działalność nie stanowi zagrożenia dla producentów nawozów. Wręcz przeciwnie, dzięki nam zwiększy się ich konkurencyjność, bo będą mogli kupić od nas mączkę wapienną, którą teraz sprowadzają z odległych zakątków kraju, co zwiększa koszty. Tylko w naszej okolicy jest kilkanaście firm produkujących nawozy wapienne granulowane. To produkt właśnie dla nich – wyjaśnia Pożyczka.

Budujemy również zakład produkujący tradycyjne wapno nawozowe odmiany 04, na które wciąż jest spore zapotrzebowanie w naszym regionie. Na tej instalacji będziemy mogli wytwarzać dodatkowo produkty typu MIX. Będzie to wapno nawozowe z dodatkami mineralnymi, takimi jak np. pył bazaltowy, zeolit, perlit. Będziemy mogli również wykonać mieszanki wapna według recepty klienta. Naszą ambicją jest stworzenie ekologicznych nawozów mineralnych, które nie tylko odkwaszają glebę, ale również dodatkowo zwiększają pojemność wodną gleby, wzmagają aktywność mikroorganizmów glebowych, aktywują rozwój systemu korzeniowego czy stymulują rośliny w fazie krzewienia – mówi Rafał Pożyczka, dyrektor handlowy WKG.

Od kilku lat współpracuję z firmą WKG. Jest to nasz lokalny dostawca. Działamy na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim kupujemy od tego przedsiębiorcy wysoko reaktywny węglan wapnia, który stosowany na polach już w pierwszym roku zwiększa plonowanie oraz reguluje odczyn pH gleby – mówi Honorata Soboń, właścicielka firmy Promyk z Raciszyna, produkującej nawozy i związki azotowe.
– Sądzę, iż nasze wapno nawozowe granulowane wyprodukowane z produktu zakupionego w WKG, jest jednym z najlepszych jakie produkuję w mojej firmie. Zadowoleni klienci z całej Polski są tego dowodem. Dodam, że świadczone przez nas usługi transportowe dla WKG są świetnym dopełnieniem naszej współpracy – kończy szefowa Promyka.

– Gołym okiem widać czy gleba na danym polu była wapnowana. Nie ma dziś nowoczesnego rolnictwa bez nawozów wapiennych – mówi Zbigniew Grzesiak, właściciel gospodarstwa rolnego z Wręczycy, który z duma pokazuje swoje uprawy.

 WKG jako producent mączki wapiennej ma od dawna ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym. Odbiorców zaś tak dużo, że nie jest w stanie wszystkich zaspokoić. Dlatego też firma zainwestowała w rozbudowę przemiałowni.
– Powstanie nowoczesny obiekt, który oddamy do użytku w trzecim kwartale tego roku. Prócz tego inwestujemy też w nowe silosy  – mówi szef działu sprzedaży WKG.  

Mączka wapienna drobnoziarnista do granulacji wyprodukowana w WKG

Dodatkowo budujemy zakład przeróbczy kamienia, który będzie dostosowany do produkcji tradycyjnego wapna nawozowego odmiany 04. – Jak widać już wkrótce znacząco zwiększą się nasze możliwości wytwórcze. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić lokalnych dystrybutorów nawozów do ścisłej współpracy, bo to dzięki nim nasze produkty trafią na pola uprawiane przez rolników – kończy Rafał Pożyczka.

– Ciągły rozwój zakładu i zwiększenie konkurencyjności pociągnęło za sobą większy nacisk na jakość produkowanych kruszyw i mączek. Laboratorium jest obecne na wszystkich etapach procesu produkcji. Badania rozpoczynamy od zwiercin wykonywanych przed pozyskaniem surowca do uzyskania ostatecznego produktu. Nasze działania mają na celu zapewnić klientów, że otrzymają towar zgodny z wymaganiami  – mówi Justyna Stefanek, kierownik działu badawczo-rozwojowego WKG.

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
justyna
justyna
2 lat temu

w tym miesiącu będzie jeszcze jedna reklama tej firmy? czy admin na sierpień przełożył, bo zaczyna mnie mdlić to pisanie o tym samym co dwa tygodnie

Deniss
Deniss
odpowiedział na komentarz  justyna
2 lat temu

Za parę złotych potraficie w tyłek wejść innym. Napiszcie raz a nie 10

zły
zły
2 lat temu

mnie ten tytuł zwala z nóg 😀