R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatDroga Rząśnia-Będków doczeka się modernizacji

Droga Rząśnia-Będków doczeka się modernizacji [WIDEO]

Odcinek drogi powiatowej łączący Rząśnię i Będków zostanie zmodernizowany. Najprawdopodobniej prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym roku.

To, że droga powiatowa nr 3500E wymaga gruntowego remontu wiadomo od wielu lat. Pierwsze działania mające na celu modernizacje drogi będącej połączeniem siedziby powiatu z droga wojewódzką nr 483 podejmowano już w 2014 roku. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja w końcu doczeka się realizacji.

Dobrą wiadomość o przyznaniu dotacji na remont drogi łączącej Rząśnię z Będkowem przywiózł do powiatu pajęczańskiego poseł Paweł Rychlik. Podczas krótkiego briefingu prasowego z lokalnymi samorządowcami dowiedzieliśmy się, że dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie w tym przypadku, aż 80%.
Pomimo faktu, że droga 3500E należy do powiatu, to całość wkładu własnego potrzebnego na remont odcinka Rząśnia – Będków pokryje Gmina Rząśnia. W budżecie Gminy Rząśnia zabezpieczono na ten cel kwotę niemal 3 milionów złotych.

Rozmawiałem ze starostami, oni nie mogliby wyasygnować żadnych pieniędzy ze swojego budżetu, więc sto procent wkładu własnego jest to wkład gminy Rząśnia – mówił wójt gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk.

Realizacja inwestycji która usprawni i skróci czas dojazdu mieszkańców powiatu pajęczańskiego do Łodzi i innych miejscowości w Polsce, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Jestem przekonany że ten remont, ta budowa zostanie zrealizowana w tym roku, wszystko w rękach zarządu powiatu – zakończył poseł Paweł Rychlik.

R e k l a m a

46 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

46 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
4 lat temu

Panie pośle Rychlik proszę się nie kompromitować.
Z tego co wiem to starostwo w Pajecznie musi złożyć ten wniosek o dofinansowanie a wiem, ze nawet Pan tam nie był i nie rozmawiał z włodarzami powiatu.
Rozumiem, że rozpoczął Pan już kampanię wyborczą, ale wszystko ma swoje granice.
I jeszcze Pan poseł z PiS a tu prowadzą się Pan z osobami które z PiS-em walczą w każdy możliwy sposób.
Czysty populizm i tylko tyle mam dopowiedzenia.

WujekJohn
WujekJohn
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 lat temu

Coś mało wiesz wyborco, ale ta niewiedza pewnie kieruje tym że piszesz takie mierne wypowiedzi na rozkaz. Złożyć? Toż niejaka Paśnik na Facebooku twierdzi, że złożyli go w kwietniu! I kto zwalcza? Wiadomo, że Orzeszek i Pieluchowa się nie lubią powiedzmy. Tylko, że to walka z tym najgorszym pisem który sam szkodzi partii nepotyzmem, zachłannością i kombinatorstwem. Ta grupa nam wszystkim szkodzi. Pokażmy to przy urnach. PIS ok, ale Pielucha NIE!

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  WujekJohn
4 lat temu

A czy ja napisałem że powiat jeszcze wniosku nie złożył?
Złożył wniosek i jeszcze trochę i będzie dofinansowanie. Tylko nie mowcie, że Rychlik to załatwił bo mi ręce opadają jak to słyszę.
Mam tylko taka cicha nadzieje, że P. Rychlikowi ta kolaboracja z osobami pokroju Orzeszka, Stolarczyka i Draba odbije się czkawką.
Panie pośle niech się Pan zastanowi co Pan wyprawia.

WujekJohn
WujekJohn
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 lat temu

A czy osoba Pańskiego pokroju nie zastanowiła się dlaczego coraz większą liczba osób w naszym powiecie nie može porozumieć się z Panią Poseł? Jest to spowodowane jej osobowością i wykształceniem układu który pragnie tu ustawić wszystko dla swoich osobistych korzyści.

Kukuniek
Kukuniek
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 lat temu

Rychlik tak trzymaj, Pielucha to samo zło

Karol
Karol
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 lat temu

Kto walczy z PiS, jedynie z pieluchowcami bo szkodzą i nic nie robią. Przepraszam chapia kasiore.

Gmina Rząśnia
Gmina Rząśnia
4 lat temu

Gdzie gmina Rząśnia zabezpieczyła na ten cel pieniądze ? Jeszcze na VII sesji Rady gminy Rząśnia z dnia 28.06.2019 roku, Wójt Tomasz Stolarczyk w sprawach różnych jasno powiedział, że trzeba bedzie poszukać pieniędzy w budżecie gminy. Poseł Rychlik pomógł ? W czym? Kto składał wniosek? Kto zrobił projekt ? Na w/w sesji Wójt także o tym wspnial. Włodarz gminy Rząśnia się ośmiesza bo z tego co pamiętam to na VI sesji Rady gminy Rząśnia z dnia 31.05. 2019 roku w sprawach różnych zarzucił Radnym z PiSu, że chcą finansować zadania powiatu (droga powiatowa 3500E) a teraz wielki lans bo droga… Więcej »

Janina
Janina
4 lat temu

Brawo Pani Pośle. W końcu jest na kogo zagłosować w naszym regionie!!!

JarKacz
JarKacz
odpowiedział na komentarz  Janina
4 lat temu

Pieluchowcy to zdrajcy i karierowicze. Pamiętajcie jesienią przy urnie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Dlaczego gmina Rząśnia ma się finansować remont drogi POWIATOWEJ??? Panie Wójcie proszę nie robić powiatowi prezentów, niech sami się wykażą i spełniają obietnice wyborcze, a te pieniądze niech Pan przeznaczy na dalszy rozwój gminy.

Antoni
Antoni
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
4 lat temu

Zgadzam się z mieszkańcem. Dlaczego znowu nasze pieniądze Wójt ma włożyć w majątek powiatu. Pan Sikora jest taki zaangażowany w dobro starostwa i gminy a mam wrażenie że nawet chwastow przy drogach powiatowych nie ma kto wykosic i robi to gmina swoimi siłami. Mam pytanie Panie Sikora, dlaczego wiosenne łatanie dziur zakonczyliscie przy torach? Czyzbyście czekali aż gmina znowu zrobi to za Was?

Do Antoniego
Do Antoniego
odpowiedział na komentarz  Antoni
4 lat temu

A widzisz za torami gdzieś dziury w kierunku Rząśni

RaFF
RaFF
odpowiedział na komentarz  Do Antoniego
4 lat temu

Są przez kilka ładnych kilometrów. Tak gdzieś od torów do wojewódzkiej 😂

Gmina Rząśnia
Gmina Rząśnia
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
4 lat temu

Na drogę powiatową wam szkoda pieniędzy ale na dni Rząśni za okolo 260 000 zł nie? Na klub sportowy Czarni- Wirex Rząśnia jak podaje uchwała budżetowa prawie 700 000 zł też nie ? Dofinansowanie na remonty kosciolow (ostatnia sesja)? To ma być rozwój gminy ? Czy lepiej sponsorować zachcianki Wójta? W chwili obecnej nie ma żadnego finansowania drogi powiatowej gdyż Rada Gminy żadnej uchwały nie uchwaliła. Więc o czym Wy wszyscy mówicie? O pustych i bezpodstawnych słowach Wojta, który w rażący sposób okłamuje wszystkich. Pragnę nadmienic, iż Wójt sam sobie przeczy, gdyż co innego mówił na sesji…

WujekJohn
WujekJohn
odpowiedział na komentarz  Gmina Rząśnia
4 lat temu
RaFF
RaFF
odpowiedział na komentarz  WujekJohn
4 lat temu

Nie no niezłe. To co Pan Sikora i grupka przez niego omamionych przelicytował?
Wydaje się, że za wprowadzenie też reszty zarządu w błąd i mieszanie w grubszą aferę posła i wojewody, że o Burmistrzu naszego Pajeczna nie wspomnę powinien podać się do dymisji.

Anatol
Anatol
odpowiedział na komentarz  Gmina Rząśnia
4 lat temu

Ale Pani radna głosowała za dotacją dla kościołów? Czy też przeciw?

Biały
Biały
4 lat temu

Pamiętajcie jak się zachował Sikora gdy chciano nam zabrać pieniądze górnicze. To żałosne aby radny nie bronił interesów własnej gminy.

Bum cyk cyk
Bum cyk cyk
odpowiedział na komentarz  Biały
4 lat temu

Historia Polski zna takie przypadki i jest odpowiednie określenie do takich zachowań – zdrajca.

oburzony
oburzony
4 lat temu

Ta wasza dyskusja to jedna wielka głupota, a z głupotą się nie walczy. Jak dotąd nie wiedziałam, że istnieje w naszym kraju zły, gorszy i najgorszy PIS. Czy osoby będące w PIS-e walczą ze sobą? Dokąd w ten sposób zmierzacie? Czy Pan Prezes Kaczyński wie o waszej wewnętrznej walce ? W jaki sposób reprezentujecie partię PIS w naszym regionie? Może my mieszkańcy poinformujemy Pana Prezesa Kaczyńskiego o waszych incydentach ? Bo dłużej być tak nie może. My mieszkańcy popierający partię PIS jesteśmy oburzeni waszym zachowaniem. Wyrywacie sobie z rąk zasługi, pytam po co? Najważniejsze, że coś zrobiliście dla nas jako… Więcej »

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  oburzony
4 lat temu

Masz rację oburzony, pajeczanski PiS to sprzedawczyki i zdrajcy. Jak można niszczyć i szkodzić własnemu regionowi. Tylko w wyborach głosów by chcieli dużo a w zamian nic, tylko egoizm, nepotyzm, nienawiść i jak najwięcej kasy. Mam nadzieję że ludzie to widzą. Jak się pojawia ktoś inny co chce coś zrobić to wielkie oburzenie.

oburzony
oburzony
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 lat temu

Wyborco: Ty mnie chyba nie zrozumiałeś. Właśnie o tego innego mi chodzi co przywłaszcza cudzą, ciężką pracę. To jest typowy narcyzm, a narcyzm to przypisywanie sobie cudzych zasług bez żadnego wkładu własnej pracy. Odrażające zachowanie.

oburzony
oburzony
4 lat temu

Drodzy Państwo, chcę wam przypomnieć, że w momencie kiedy zostaliście posłami sejmu składaliście ślubowanie. Czy myślicie, że ono już was nie obowiązuje? Etyka poselska też was już nie obowiązuje?

„Poseł na Sejm, na mocy ślubowania składanego zgodnie z art. 104 Konstytucji, kieruje się w swojej służbie publicznej obowiązującym porządkiem prawnym, ogólnie przyjętymi zasadami etycznymi oraz solidarną troską o dobro wspólne”.

My mieszkańcy jesteśmy już zmęczeni rozgrywkami politycznymi, które uprawiacie, a to dopiero początek zaczynającej się kampanii wyborczej.

Wojtek
Wojtek
odpowiedział na komentarz  oburzony
4 lat temu

Pielucha i etyka, ślubowanie to dla niej obce pojęcia, tylko kasa.

Jan III
Jan III
4 lat temu

Czytam i nie dowierzam że admin znalazł sobie nastepce Tokarskiego w Rząsni i wypusuje nie prawdę. Standardy jak w PRL.Wstyd za szerzenia propagandy.

WujekJohn
WujekJohn
odpowiedział na komentarz  Jan III
4 lat temu

Kto wypisuje nieprawdę to dokładnie w tym wątku wyjaśniono:
https://twojepajeczno.pl/forum/temat/oswiadczenie-wladz-powiatu-po-filmie-wojtow-kto-klamie/

😏

Kogut
Kogut
odpowiedział na komentarz  Jan III
4 lat temu

PRLowskie standardy to utrzymuje PiS ze swoimi komunistycznymi posłami, z Piotrowiczem na czele. I napisz że nie prawda 🙂 W powiece też mają komunistyczne metody niszczenia ludzi – spójrz co robią z wójtami i posłem Rychlikiem…

Historyk
Historyk
odpowiedział na komentarz  Kogut
4 lat temu

W powiecie mają komunistyczne metody bo innych nie znają. To wszystko to sami resortowi, prześledz życiorysy ich rodzin albo kogo powstawiala na stanowiska posłanka. Zaczęła od Marka W. co był kontaktem operacyjnym w latach osiemdziesiątych, itd.

Patriota
Patriota
odpowiedział na komentarz  Historyk
4 lat temu

To wszystko to żydokomuna, posłanka głosowała przeciwko ustawie która broniła narodowego majątku przed roszczeniami żydowskimi, zresztą nie ma się co dziwić bo należy do grupy parlamentarnej polsko-izraelskiej.

PUW19
PUW19
odpowiedział na komentarz  Kogut
4 lat temu

Kogucie coś Ci się azymuty porąbały bo Pan poseł Rychlik też z pis-u. Jakbyś miał problemy ze znalezieniem jego barw partyjnych link poniżej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_Rychlik
Wiec nie ciśni kitu o złym Pisie Pajęczańskiem i dobrym wieluńskim

Wieśniak
Wieśniak
odpowiedział na komentarz  PUW19
4 lat temu

PiS jest jeden tylko ludzie PiSu są normalni i inni, jak to mówi Naczelnik drugi sort.

Elo
Elo
4 lat temu

Nic tylko smiac sie chce Pajeczanski Powiat i gmina zazdrosza rzasni jak i Dzialoszynowi ze maja pieniadze a u nich puste kieszenie sami chcieliscie zmian w pajecznie jak i w powiecie tak i w gminie narazie efektow nie widac tylko podwyżka smieci. Juz troche minelo od wyborow a gdzie te obietnice ?nie ma pieniedzy ? To po co pchaliscie sie na stołki jak nie macie pojecia

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Elo
4 lat temu

Jak to po co, po kasę dla siebie. Po pisowsku.

wesprzeć
wesprzeć
odpowiedział na komentarz  Elo
4 lat temu

Jeżeli te dwie gminy mają tyle kasy to niech wesprą Powiat Pajęczański. Przecież mogą przekazać darowiznę dla Powiatu (każda forma dofinansowania dozwolona). Zrobią więcej wspólnych inwestycji. Przecież Powiat nie robi inwestycji dla siebie, tylko dla wszystkich mieszkańców powiatu. Gdyby w gminach Powiatu Pajęczańskiego było mniej polityki, a więcej solidnej pracy, to więcej wspólnie zrobiliby dla mieszkańców. Najważniejsze żeby jeden drugiemu „przywalił „, czy to jest priorytet działania obecnych władz?

Gaweł
Gaweł
odpowiedział na komentarz  wesprzeć
4 lat temu

Najwięcej zazdrośników i nienawistników jest we władzach powiatu pod patronatem Pani Poseł. Nie trzeba robić gminom pod górkę i współpracować dla dobra wszystkich bo po to są politycy na wszystkich poziomach. Np w Dworszowicach Pakoszowych mieszkańcy chcą wprowadzenia ulic, wiąże się to ze zmianą dokumentów i powiat mógłby ich zwolnić z oplaty. Ale nie bo to gmina Sulmierzyce, za którą posłanka nie przepada, a to gmina która w ostatnich latach wydała prawie 10 mln zł na drogi powiatowe. To tylko jeden z przykładów.

wesprzeć
wesprzeć
odpowiedział na komentarz  Gaweł
4 lat temu

A czy mógłbyś mi „Gaweł” powiedzieć dlaczego Pani Poseł za Gminą Sulmierzyce „nie przepada”? Przecież obecny wójt był protegowany przez Panią Poseł. Więc o co tu chodzi?

wesprzeć
wesprzeć
odpowiedział na komentarz  Gaweł
4 lat temu

A czy mógłbyś mi „Gaweł” powiedzieć dlaczego Pani Poseł za Gminą Sulmierzyce „nie przepada”? Przecież obecny wójt był protegowany przez Panią Poseł. Więc o co tu chodzi?

wesprzeć
wesprzeć
odpowiedział na komentarz  Gaweł
4 lat temu

A czy mógłbyś mi „Gaweł” powiedzieć dlaczego Pani Poseł za Gminą Sulmierzyce „nie przepada”? Przecież obecny wójt był protegowany przez Panią Poseł. Więc o co tu chodzi?

Gaweł
Gaweł
odpowiedział na komentarz  wesprzeć
4 lat temu

Bo Pani Poseł strzeliła focha jak trzeba było bronić pieniędzy z opłaty eksploatacyjnej czy pomóc w załatwieniu wody z kopalni.

wesprzeć
wesprzeć
odpowiedział na komentarz  Gaweł
4 lat temu

Nie rozumiem Gaweł jak to bronić pieniędzy z opłaty eksploatacyjnej? Opłata eksploatacyjna stanowi dochód własny gminy na terenie, której prowadzona jest działalność objęta koncesjonowaniem. Więc o co chodzi?

Gaweł
Gaweł
odpowiedział na komentarz  wesprzeć
4 lat temu

Wesprzeć, albo udajesz że jesteś głupi albo nie udajesz.

wesprzeć
wesprzeć
odpowiedział na komentarz  Gaweł
4 lat temu

Gaweł trochę więcej kultury. Ja nie używam obelg do twojej osoby, więc ja tez sobie nie życzę. Więcej szacunku do drugiego człowieka. Pytam jak człowieka, bo tematu nie znam. Widzę, że bardzo cię ponoszą emocje.

Bryan
Bryan
odpowiedział na komentarz  wesprzeć
4 lat temu

Nie czytałeś wywiadu z posłankom w Kulisach? Wprost powiedziała, że trzeba zabrać Rząśni i Sulmierzycom. Ma gdzieś, że pieniądze straciłyby te gminy i poszły na jakiś twór, który przeżarłby 80% tej kwoty na administrację (tak było w wyliczeniach na stronie RCL). To jest „poseł stąd” jak to miała na afiszach przedwyborczych? Żenada. Nie dziwię się wójtom tych gmin bo walczą o swoje i walczą ze szkodnikami!

Bum cyk cyk
Bum cyk cyk
odpowiedział na komentarz  Bryan
4 lat temu

I tak się odpłaciła gminom w których miała najwięcej głosów. Mieszkańcy tych gmin powinni to pamiętać.

RTD
RTD
4 lat temu

Tak się zastanawiam jak wniosek który jak wynika z dyskusji dotyczy odcinka drogi przebiegającej w całości przez gminę Rząśnia mógł wymagać ściślej współpracy z Burmistrzem Pajęczna Piotrem Mielczarkiem 😕

Seba
Seba
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Rtd, czytaj ze zrozumieniem, wniosek dotyczy również ronda w Pajęcznie.