R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatDwa niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatu

Dwa niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatu

W minionych dniach miały miejsce dwa niebezpieczne zdarzenia drogowe. Policja przypomina o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania przepisów drogowych.

Pierwszy incydent miał miejsce w poniedziałek 13 listopada, o godzinie 15:00 na skrzyżowaniu w miejscowości Lipie w gminie Kiełczygłów. Według wstępnych ustaleń policji, 39-letni kierowca pojazdu marki Volvo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Dafa z naczepą. Siła uderzenia wyrzuciła osobówkę z drogi, powodując uszkodzenia ogrodzenia posesji oraz przydrożnej kapliczki. Mundurowi sprawdzili trzeźwość obu kierowców, potwierdzając, że byli trzeźwi. Na szczęście, pomimo faktu, że całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Drugie niebezpieczne zdarzenie miało miejsce we wtorkowy poranek na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Dworszowice Kościelne – Ważne Młyny. W tym przypadku 66-letnia kierująca Golfem straciła panowanie nad pojazdem z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie samochód wpadł w poślizg, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Kierująca była trzeźwa, jednak doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala.

– Apelujemy do kierowców o ostrożność, jazdę z bezpieczną prędkością, dającą kierowcy czas na właściwą reakcję. Prowadząc samochód należy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, natężenie ruchu drogowego, stan nawierzchni, własną dyspozycję i umiejętności. Prosimy o stosowanie się do znaków i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Znaki drogowe mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ich lekceważenie w połączeniu z pośpiechem i brakiem ostrożności mogą mieć przykre konsekwencje – mówi rzecznik KPP w Pajęcznie mł. asp. Wioletta Mielczarek.

fot.: KPP Pajęczno

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Klasyk
Klasyk
5 miesięcy temu

W pge zaczynają się ruchy kadrowe. Pieluchowcy mają pelne gacie.