R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatGmina Działoszyn inwestuje w infrastrukturę dla rowerzystów

Gmina Działoszyn inwestuje w infrastrukturę dla rowerzystów

Na terenie gminy Działoszyn realizowane są kolejne inwestycje, mające na celu rozwój infrastruktury rowerowej. Wszystko po to, by rowerzystom jeździło się przyjemniej i bezpieczniej. To nie koniec, jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja ogromnego projektu turystycznego.

Działoszyński magistrat z powodzeniem pozyskuje środki na polepszenie infrastruktury rowerowej. W ostatnich miesiącach do użytku oddany został ciąg pieszo – rowerowy w pasie drogi krajowej nr 42 na odcinku Działoszyn – Trębaczew. Inwestycja powstała w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Zakres prac obejmował wykonanie ciągu pieszo – rowerowego z kostki betonowej na odcinku o długości 1480 metrów, budowę kanału technologicznego, budowę odwodnienia wraz ze zbiornikami odparowującymi oraz budowę odcinka linii kablowej oświetleniowej, słupów oświetleniowych i montażu lamp oświetleniowych na słupach. Koszt budowy ciągu pieszo – rowerowego oraz oświetlenia wyniósł ponad trzy miliony złotych.

Gotowe są również dwie ścieżki rowerowe, na które przeznaczono kwotę 990 tysięcy złotych. Pierwsza prowadzi wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego przez malowniczy dukt leśny. Druga wykonana została wzdłuż drogi powiatowej nr 4522E i poprawia bezpieczeństwo na często uczęszczanym przez rowerzystów odcinku Działoszyn – Lisowice.

Urząd przeznaczył także 30 tysięcy złotych na modernizacje kładki na rzece Warcie, który łączy miejscowości Lelity i Grądy. Rozpadająca się drewniana kładka została zastąpiona stalową konstrukcją.

Kładziemy duży nacisk na inwestycje związane z poprawą jakości dróg i chodników oraz infrastrukturą przeznaczoną dla rowerzystów, ponieważ realizacja tych prac prowadzi do polepszenia bezpieczeństwa i wygody mieszkańców. W ten sposób zwiększamy również atrakcyjność turystyczną naszej piękniej gminy – mówi burmistrz Rafał Drab.

W roku 2020 przed włodarzem stoi znacznie większe wyzwanie. Urząd przystępuję do realizacji kolejnego etapu inwestycji za 9 milionów złotych. Projekt przewiduje stworzenie trzech dużych stref turystyczno-rekreacyjnych. W ramach inwestycji powstanie m.in.: skatepark, odkryty basen kąpielowy z brodzikiem dla dzieci, natryskami, strefą wypoczynkową, zadaszona scena, boisko trawiaste, boiska do piłki siatkowej, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, park linowy, place zabaw dla dzieci, plac do ćwiczeń sprawnościowych typu parkour, ścieżka pieszo – edukacyjna, wiaty piknikowe, budynek z zapleczem dla turystów, plac do mini golfa, tor rowerowy z przeszkodami i ścieżka zdrowia.

R e k l a m a

21 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

21 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
4 lat temu

Brawo Działoszyn ! Ciekawe czy na podobne inicjatywy doczekamy się w Pajęcznie ?

Krzyś
Krzyś
odpowiedział na komentarz  Jarek
4 lat temu

Chyba nie za tego burmistrza…?

Antydrab
Antydrab
4 lat temu

Największa sieć chodników w Polsce😂😂😂

Madzia
Madzia
4 lat temu

W Pajęcznie też są sukcesy. Burmistrz zrezygnował z ponad 4 milionowej dotacji na rozbudowę domu kultury, no i jeszcze zrezygnował z budowy skateparku

Emil
Emil
4 lat temu

Jeszcze niech drzwi do lasu zamontuje i baraniorze będą uszami klaskać a lokalna prasa to na poważnie opisze. Masakra 990 tysięcy za tą partanine to nawet chodnikiem bym nie nazwał.

Lolus
Lolus
odpowiedział na komentarz  Emil
4 lat temu

Dziołosoki to taki dziwny naród ze jak szkole i przedszkole zamyka to oni sie ciesza. A ci rodzice ktorzy bronia szkoly sa wytykani palcami. Tym rodzicom to powinni pomnik za to postawic ze tak stoja murem za SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1. Jestrm pelen podziwu dla tych rodzicow. Jedyni ludzie w gminie ktorzy sprzeciwili sie Drabowi.

Mieszkaniec bezpartyjny
Mieszkaniec bezpartyjny
odpowiedział na komentarz  Lolus
4 lat temu

Czy wy ludzie kumacie ile kosztuje utrzymanie tej szkoły?

Lolus
Lolus
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec bezpartyjny
4 lat temu

Zdaniem wladz w kazdej gazecie podawane sa inne kwoty. Wiec niech sie wladza w koncu zdecyduje. Co nowy numer naszych lokalnych gazet to nowa inna kwota wsieta z kosmosu.

Mieszkaniec bezpartyjny
Mieszkaniec bezpartyjny
odpowiedział na komentarz  Lolus
4 lat temu

Co za różnica jaka kwota budynek ciągnie kasę a nic z tego nie ma. Jak byś miał interes do którego musiałbyś dopłacać to byś go zamknął…

Lolus
Lolus
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec bezpartyjny
4 lat temu

Z eukacji nikt nic niema zaden wlodarz??? A subwencje oswiatowe???? A ty widac ladne masz podejscie do ksztalcenia dzieci i do ich edukacji.

Mieszkaniec bezpartyjny
Mieszkaniec bezpartyjny
odpowiedział na komentarz  Lolus
4 lat temu

Jakie mam podejście edukacja jest na tym samym poziomie w Działoszynie czy innym miejscu w powiecie. Mam bardzo dobre podejście do edukacji i nie wiem co ta moja edukacja ma do rzeczy. Jak może opłacać się utrzymywać budynek szkolny dla kilkoro uczniów. Wytłumaczysz? Mamy ogromną szkołę z dobrym zapleczem więc nie widzę problemu. A jeśli tak ważnym argumentem dla ciebie jest poziom nauczania to nauczyciele z jedynki przenieść do dwójki i poziom się raczej nie zaniży. Tak po za tym poziom edukacji w kraju jak i sam program nauczania jest do kitu. Nie uczy on praktycznych i potrzebnych rzeczy a… Więcej »

Lolus
Lolus
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec bezpartyjny
4 lat temu

A kto doprowadzil do tego ze teraz w Szkole nr 1 jest tak malo dzieci??? Byly dwie dobrze prosperujace szkoly podstawowe ale ktos mial takie widzi mi sie i to rozwalil. Sa w gminie szkoly ktore maja mniej uczniow niz bylo w JEDYNCE ale to nikonu nie przeszkadza. Moze tam tez poszukac oszczednosci.

Mieszkaniec bezpartyjny
Mieszkaniec bezpartyjny
odpowiedział na komentarz  Lolus
4 lat temu

Oczywiście że tak trzeba zrobić połączenie autobusowe i połączyć szkoły. A to że tak się stało jak się stało to już do rządu trzeba mieć pretensje i reformy. Prawda jest smutna mamy coraz mniej dzieci i uczniów w szkole nie ma już tyle co kilkadziesiąt lat temu. Co mamy na to poradzić? Dokładanie sztucznie pieniędzy nic tego nie zmieni. A prawda jest taka że los jedynki rostrzygnie się w ciągu kilku lat te dzieci które tam chodzą przechodzą swój wiek i nie będzie dla kogo tej szkoły utrzymywać bo nie będzie chętnych uczniów. Dlatego nie ma sensu szukać winnych tylko… Więcej »

MAMA
MAMA
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec bezpartyjny
4 lat temu

O czym wy mówicie? Przecież 99% nauczycieli uczących w jedynce, to nauczyciele szkoły nr 2. Argument, że w jedynce jest wysoki poziom nauczania jest śmieszny. Bo co moi drodzy, ci sami nauczyciele tylko w jedynce ciężko pracują a w dwójce już nie??? Gwarantuję, że POZIOM NAUCZANIA JEST TAKI SAM w obu szkołach.

Lolus
Lolus
odpowiedział na komentarz  MAMA
4 lat temu

Ja nie mowilem nic o poziomie nauczania w 1 czy 2. Tylko o podejsciu do edukacji ogolnie do edukacji mieszkanca bezpartyjnego ktory powiedzial ze BUDYNEK CIAGNIE KASE A BURMISTR NIC Z TEGO NIEMA. Jak niema jak edukacja jest wazna zeby ksztalcic nam spoleczenstwo. A pisalem juz wczesniej ze w dzialoszynie byly 2 DOBRZE PROSPERUJACE SZKOLY. Prosze czytac moje komentarze ze zrozumieniem.

Mieszkaniec bezpartyjny
Mieszkaniec bezpartyjny
odpowiedział na komentarz  Lolus
4 lat temu

Na pewno kasa ze szkoły 1 pokrywa koszty utrzymania co ty gadasz….

Bibi
Bibi
4 lat temu

A teraz ile chodniki kosztują 1 mln zł……..zart

Bibi
Bibi
4 lat temu

A wykonawcą kto był…..jedna i ta sama firma.

loko
loko
odpowiedział na komentarz  Bibi
4 lat temu

Bibi zakładaj firmę brukarską, wystartuj w przetargu, wygraj i buduj. Przetargi są ogólnodostępne na całą Polskę. Skoro lokalny wykonawca daje najlepszą cenę to nie widzę w tym nic dziwnego, że wygrywa.

Czarek
Czarek
4 lat temu

Działoszyn jest bardzo nieprzyjazny rowerzystom..Wysokie krawężniki koła można połamać np.w ciągu drogi krajowej na drogach przcinajacych ścieżkę. Wszędzie tak jest.Wladze O tym nie wiedzą bo rowerami nie jeżdżą i na nogach nie chodzą. 😡

waldek
waldek
4 lat temu

trochę z innej beczki panie burmistrzu co za idi… pozwolił na targowisko w Działoszynie nie możemy wychodzić z domu nie chodzimy do pracy,a taki zbiegowisko ludzi jak było dzisiaj na rynku jeden człowiek obok drugiego i policja jeżdżąca obok i głosi o epidemii i zakazie wychodzenia z domu PARANOJA i kto i kiedy za to odpowie