R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatGmina Sulmierzyce ponownie wyróżniona

Gmina Sulmierzyce ponownie wyróżniona

Na początku października pisaliśmy o sukcesie Gminy Sulmierzyce, która stanęła na podium wśród najlepszych samorządów w Polsce w zestawieniu przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W opublikowanym w ostatnim czasie na łamach serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej rankingu Sulmierzyce zdobyły kolejne wyróżnienie, tym razem znajdując się wśród 13 samorządów w Polsce odznaczających się bardzo wysoką otwartością na działania inwestycyjne.

Już po raz trzynasty wyłoniono laureatów rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Celem zestawienia jest monitorowanie zróżnicowanego rozwoju społeczno-ekonomicznego wszystkich gmin i regionów oraz promocję na bazie opracowanych wzorców-dobrych praktyk.

Z danych pochodzących z rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju wynika, że w 2015 roku jedynie 13 gmin w Polsce odznaczało się bardzo wysoką otwartością na działania inwestycyjne. Odsetek wydatków inwestycyjnych w tych gminach przekroczył 50 proc. Jedną z nich są Sulmierzyce z powiatu pajęczańskiego, gdzie na wydatki inwestycyjne przeznaczono 52,29 proc. budżetu. Tak wysoki współczynnik zapewnił Sulmierzycom piąte miejsce w skali kraju.

W województwie łódzkim Sulmierzyce wyprzedził tylko jeden samorząd, nazywany „Polskim Kuwejtem” Kleszczów. Natomiast Sulmierzyce wypadły znacznie lepiej niż najbogatsza gmina w Polsce, jeśli weźmiemy pod uwagę odsetek wydatków inwestycyjnych w budżetach gmin, zajmując 10 lokatę w kraju przy 209 pozycji bogatego Kleszczowa.

– Ja się ciesze, że ktoś zauważył i docenił nasze wysiłki, to znaczy, że pieniądze gminy są wydawane dobrze. Natomiast nie robimy tego dlatego, żeby dobrze wypadać w rankingach, tylko po to, żeby w tej gminie coś zmienić, żeby coś poprawić. Myślę, że nam się to udało — komentuje kolejne wyróżnienie wójt Gabriel Orzeszek.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
7 lat temu

No lepiej się rządzą niż w Rząśni!

pat
pat
7 lat temu

brawo 🙂

Jola
Jola
7 lat temu

Gratulacje 🙂