R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatJarmark Bożonarodzeniowy w Sulmierzycach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sulmierzycach

W sobotę 4 grudnia w Sulmierzycach można było już poczuć świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego na Placu Turskiego.

W pięknej zimowej scenerii na scenie mogliśmy oglądać dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulmierzycach, Szkoły podstawowej w Sulmierzycach, Zespołu Szkolno – przedszkolnego w Bogumiłowicach, Szkoły podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych, jak również uczestników kółka wokalnego prowadzonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Nie mogło również zabraknąć Gminne Orkiestry Dętej, która porwała gości swoim repertuarem.

Przed sceną, przygotowane zostały stoiska z asortymentem świątecznym. Bardzo liczne grono odwiedzających mogło zakupić między innymi: chrzan, miód czy naturalne soki. Dla smakoszy, Koło Gospodyń Wiejskich z Sulmierzyc, Koło Gospodyń Wiejskich z Piekar, Stowarzyszenie Niezniszczalni, Stowarzyszenie Dobra Wola, Stowarzyszenie Rozwojowa Wieś, Stowarzyszenie Sąsiedzi,  Stowarzyszenie Nasz Piekary, Stowarzyszenie Razem Łatwiej, przygotowały świąteczne potrawy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ponadto podczas jarmarku można było skonsumować ciepłe oscypki oraz spróbować grzańca. Oczywiście nie mogło zabraknąć wszelakich ozdób i upominków świątecznych. Swoja prace artystyczne zaprezentowały także dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy, jak również uczestnicy zajęć plastycznych ze świetlicy wiejskiej w Kuźnicy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii autorstwa Katarzyny Grębowicz.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam13
Adam13
2 lat temu

Każdorazowo podziwiam i zazdroszczę tego zaangażowania stowarzyszeń, organizacji w przygotowaniu każedj jednej imprezy w Waszej gminie. W Sulmierzycach zawsze ludziom się chce coś zrobić dobrego dla wspólnoty. Czy to targi ogrodnicze, czy zlot motocyklowy czy jakakolwiek inne przedsięwzięcie zawsze wszystko zapięte na ostatni guzik, zawsze tłumy. Dobrego macie gospodarza, który potrafił zjednoczyć wokół siebie odpowiednich ludzi.

Slawek
Slawek
odpowiedział na komentarz  Adam13
2 lat temu

Pisiory złośliwe są na nie, minusuja. Samemu się nic nie robi a innym szkodzi. Takie pisiory.

Ola
Ola
2 lat temu

Tak właśnie wygląda jarmark, obrębne punkty, scena itd. To wzor dla miasta powiatowego. Bo ten namiot z ławkami szkolnymi to ani na taką porę, ani na taki jarmark. Dziecinada i brak organizacji do kwadratu.