R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatKoronawirus opóźni budowę strzelnicy w Sulmierzycach?

Koronawirus opóźni budowę strzelnicy w Sulmierzycach?

Oddanie do użytku strzelnicy w Sulmierzycach może opóźnić się o kilka miesięcy. Przyczyną jest trwająca pandemia koronawirusa.

Na początku tego roku ruszyły pierwsze prace na placu budowy strzelnicy sportowej w Sulmierzycach. Obiekt budowany jest z użyciem najnowszych technologi, szczelnie zamknięta konstrukcja, zastosowanie wentylatorów oraz systemów wygłuszających sprawi, że strzelnica nie będzie generowała hałasu na zewnątrz. W środku znajdziemy 6 stanowisk strzeleckich z możliwością oddania strzału na odległość do 100 metrów. Dodatkowo w budynku powstanie kilkanaście garaży komunalnych, część z nich zostanie przekazana na użytek dla lokalnych stowarzyszeń.

Początkowo zakończenie inwestycji planowano na wrzesień 2020, jednak zdaniem wójta gminy Sulmierzyce Gabriela Orzeszka pandemia koronawirusa może opóźnić ukończenie prac przez wykonawcę nawet o kilka miesięcy.

Chcielibyśmy, aby inwestycja została zakończona jak najwcześniej. Na początku myśleliśmy o wrześniu w najgorszym razie październiku. Natomiast czas związany z koronawirusem i ograniczeniami z tego wynikającymi na pewno wydłuży czas realizacji tej inwestycji. Jestem przekonany, że wykonawca posłuży się mechanizmami dającymi możliwość przesunięcia terminu zakończenia umowy i korzystając z nich wydłuży realizację do końca roku albo nawet i dłużej – mówi wójt Sulmierzyc.

Strzelnica będzie funkcjonowała na zasadach komercyjnych, więc będzie przynosił dochód do gminnej kasy. Budowa strzelnicy to jedna z wielu inwestycji realizowanych w ramach projektu, który ma na celu poszerzenie oferty turystycznej gminy Sulmierzyce. Urząd pozyskał na ten cel niemal 5 milionów złotych dofinansowania.

R e k l a m a

10 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

10 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Z powiatu
Z powiatu
4 lat temu

Wszystko fajnie tylko zróbcie tam porządek z tą oczyszczalnią bo nie da się tam normalnie funkcjonować taki smród .

Onnn
Onnn
odpowiedział na komentarz  Z powiatu
4 lat temu

Masz rację tam śmierdzi chyba non stop kiedy jadę to tam czuć

Z Sulmierzyc
Z Sulmierzyc
odpowiedział na komentarz  Z powiatu
4 lat temu

Modernizacja oczyszczalni jest uruchomiona w zadaniu zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca wyłoniony i projektuje. Budżet na to zadanie jest.

mieszkaniec Ostrołęki
mieszkaniec Ostrołęki
4 lat temu

kto będzie z tego korzystał wybrani , a może pomyśleć o fatalnej drodze w kierunku Bogumiłowic, kanalizacji

Mieszkaniec Piekar
Mieszkaniec Piekar
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Ostrołęki
4 lat temu

To jak ty do domu z Sulmierzyc jeździsz? Na lewiznę się jeździ, 😁

Z Sulmierzyc
Z Sulmierzyc
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Ostrołęki
4 lat temu

Droga jest powiatowa i radna powiatu obiecała w programie wyborczym na pierwszym miejscu naprawę tych dróg, jest w zarządzie powiatu, ma moc. Ja tam w ludzi wierzę i liczę na remont tych dróg, kanalizacja też będzie robiona, projekty są. Strzelnica jest robiona przy okazji. Był taki turystyczny program, gmina pozyskała 5 mln zł. Najważniejsze są pomieszczenia na sprzęt komunalny, pomieszczenia dla stowarzyszeń. Z tych pieniędzy zrobiony jest już Dygudaj, plac Turskiego. Strzelnica też się przysłuży, zainteresowanie strzeleckie mieszkańców widać na lokalnych festynach, w naszym regionie nie ma takiego obiektu i gmina ma szansę się pokazać.

Adam13
Adam13
odpowiedział na komentarz  Z Sulmierzyc
4 lat temu

Reasumując -Jaka Radna taka droga

Epj
Epj
4 lat temu

W czym koronowirus przeszkadza???dobrze ze wybuchł to mozna na niego wszystko zgonic

Korposzczur
Korposzczur
odpowiedział na komentarz  Epj
4 lat temu

W czym przeszkadza 😂 jaki debil 😒 może w tym że nie ma ludzi do roboty bo na kwarantannie 🤔

Ślązak
Ślązak
4 lat temu

Nie od razu Kraków zbudowano!Zamieszkałem w Gminie Sulmierzyce 20 lat temu i mam porównanie jak wyglądały inwestycje wtedy a teraz. Jak nasza gmina się zmieniła się na Wielki Plus! Więc mam prośbę bądźmy cierpliwi! i dajmy spokojnie gminie pracować.