Kradli katalizatory. Grozi im do 5 lat więzienia

3

Policjanci z Komisariatu Policji w Działoszynie zatrzymali amatorów cudzej własności, którzy kradli katalizatory samochodowe na terenie województwa łódzkiego. 

Policjanci analizowali kradzieże katalizatorów do których dochodziło w czerwcu 2015 roku oraz w marcu 2016 roku na terenie działania KPP Pajęczno oraz jednostek ościennych i dzięki poczynionym ustaleniom udało im się zawęzić krąg podejrzanych i wytypować dwóch mężczyzn jako sprawców tych kradzieży. 17 kwietnia 2016 roku policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu częstochowskiego wraz z obcinakiem do rur przystosowanym do wycinania rur katalizatorowych. Zatrzymani podejrzani byli o dokonanie przynajmniej 9 takich kradzieży w tym również na terenie Bełchatowa w chwili zatrzymania byli trzeźwi i zaskoczeni.

Sprawcy w wieku 24-lat i 27-lat dokonywali wycięcia z układu wydechowego katalizatora a następnie sprzedawali je na giełdach samochodowych za kwotę od 200-1000 złotych. Mężczyźni dokonywali kradzieży głównie z pojazdów vw oraz francuskich marek samochodów tj. renault czy citroen. Właściciele szacowali straty na kwoty ponad 600 złotych. Mężczyźni wcześniej nie byli karani jednak znajdowali się już w zainteresowaniu policji. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

tekst, fot.: st. asp. Mieczysław Botór, KPP Pajęczno
Poprzedni artykułRazem możemy pomóc – wesprzyj akcję
Następny artykułMłodzi piłkarze Zawiszy na mistrzostwach świata
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
wert
wert
8 lat temu

czy to sylwek .J.z kiełczygłowa

XyZ
XyZ
8 lat temu

Podobno to mieszkańcy powiatu częstochowskiego

gzik
gzik
8 lat temu

„amatorów cudzej własności” – ja bym rozumial jakby komus jablka z sadu wyjadali. To są normalni ZŁODZIEJE