R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatNauczyciel na szóstkę

Nauczyciel na szóstkę

Uczniowie klasy 6. w Szkole Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Marty Barańskiej zdobyli tytuł Kreatywnej klasy Squli. Jest to kolejny sukces kreatywnej pedagog.

Konkurs polegał na stworzeniu przez nauczyciela własnego, kreatywnego scenariusza gry klasowej z wykorzystaniem Squli w trakcie zajęć lekcyjnych. Squla to platforma edukacyjna dla dzieci, która pozwala im uczyć się poprzez zabawę. Jury wybrało pracę Marty Barańskiej jako jedną z trzech najciekawszych, a tym samym klasa, która brała udział w lekcji zdobyła tytuł Kreatywnej klasy Squli. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a nauczyciel tablet. Gra nazywała się “Squlopoly”- spróbuj nie zbankrutować! i polegała na pracy w dwóch grupach, w oparciu o aktualnie omawiany materiał na lekcjach języka polskiego i quiz na portalu Squla.

– Jesteśmy małą klasą w wiejskiej szkole, ale bardzo lubimy nowinki technologiczne. Udział w konkursie Squli okazał się świetną okazją do tego, by wprowadzić mechanizm gier w proces nauczania i wykorzystać naturalną potrzebę współczesnych uczniów do grania, zwłaszcza w gry interaktywne. Smartfon lub tablet może stać się sprzymierzeńcem nauczycieli w procesie nauczania – mówi Marta Barańska.

Marta Barańska jest nauczycielem języka polskiego w Szkole Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych oraz języka angielskiego w przedszkolu w Kiełczygłowie. Zwycięstwo było w pełni zasłużone, gdyż to nie pierwsza w tym roku szkolnym, wygrana nauczyciela z udziałem uczniów klasy szóstej. W grudniu kreatywna pedagog zajęła II miejsce w konkursie Mentor Roku – konkursie dla innowacyjnych nauczycieli, który polegał na stworzeniu scenariusza dowolnej lekcji z użyciem nowoczesnych technologii i przedstawieniu swojego pomysłu za pomocą prezentacji.

Konkurs skierowany był do dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Nagrodą za zajęcie II miejsca był zestaw interaktywny myBoard Silver z projektorem Epson, Akademia Umysłu Junior Edu o wartości niemal dziesięciu tysięcy złotych dla szkoły oraz tablet dla nauczyciela.

– Oczywiście wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i ich wykorzystaniem w szkole, by podnieść motywację uczniów, zaangażowanie w proces nauczania i radość z nauki zapraszam do kontaktu. Chętnie podzielę się scenariuszami lekcji, przedstawieniem aplikacji przydatnych w nauczaniu i nauczę się od innych czegoś nowego – dodaje przedsiębiorcza pedagog.

Ponadto jako laureat konkursu nauczyciel miał przyjemność wziąć udział w Ogólnopolskim Zlocie Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu oraz możliwość publikacji zwycięskiego scenariusza lekcji w najnowszym wydaniu “TIK w Edukacji”, magazynie o wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole.

fot.: Marta Barańska, organizatorzy
R e k l a m a

5 KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
pola
pola
5 lat temu

gratulacje dla kreatywnego nauczyciela.

boxter
boxter
5 lat temu

Nauczycielka z pasją. Że za moich czasów takich nie było :/ Na tym to powinno polegać. Dzieci powinny rozwijać się kreatywnie a nie tłuc w kółko wyuczone regułki. Przyłączam się do gratulacji.

Zorro
Zorro
5 lat temu

Brawo☺

Mak
Mak
5 lat temu

Gratulacje

Max
Max
5 lat temu

Brawo.