„Czujka w każdym domu” – konkurs

0

straz-pozarnaTragedie ludzkie są często konsekwencją niewiedzy. Sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste. Do zatruć dochodzi, bo często nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, bo nie mamy świadomości, że tak naprawdę niewiele potrzeba, aby nasze mieszkania i domy stały się bardziej bezpieczne.

Problem wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, chociaż do akcji ratowniczo-gaśniczych związanych z tlenkiem węgla strażacy wyjeżdżają w ciągu całego roku.

Tlenek węgla w statystykach zatruć zajmuje trzecie miejsce po zatruciach lekami i alkoholem. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób, a blisko dwa tysiące ulega podtruciu.

Państwowa Straż Pożarna prowadzi kolejną edycję kampanii
„NIE dla czadu”.

uwaga-czadAkcja społeczna „NIE dla czadu!”, którą kolejny już rok prowadzi Państwowa Straż Pożarna, to kampania profilaktyczno-edukacyjna informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Potrwa ona do marca przyszłego roku, czyli przez okres grzewczy – czas, w którym najczęściej dochodzi do zatruć czadem.

Celem kampanii jest uświadamianie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z czadem oraz zapobieganie zatruciom z nim związanych.

ABC aby ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla

  1. Posiadać prawidłowo wykonaną instalację kominową i wentylacyjną,
  2. Zapewnić stały dopływ świeżego powietrza i swobodny odpływ spalin,
  3. Właściwie  eksploatować urządzenia grzewcze i zapewnić ich dobry stan techniczny.
  4. Dla własnego bezpieczeństwa rekomendujemy zabezpieczenie Państwa domów
    i mieszkań automatycznymi czujnikami wykrywającymi dym oraz tlenek węgla
    w powietrzu.

Zdrowie, a nawet życie Twoje i Twoich bliskich może w dużej mierze zależeć również od tego, jak poważnie potraktujesz treść naszych rad.

nie-dla-czadu

W ramach akcji Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie ogłasza konkurs rozgrywany pod hasłem „CZUJKA W KAŻDYM DOMU”.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu pajęczańskiego nt. tlenku węgla i zagrożeń z nim związanych.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci dualnych czujników dymu i tlenku węgla.

Uczestnikiem konkursu może być każda osoba dorosła, która jest zameldowana na terenie powiatu pajęczańskiego, wypełni ankietę konkursową i złoży ją w dniach 13-23.10.2015 r. w sekretariacie KP PSP w Pajęcznie lub prześle w wersji elektronicznej na adres e-mail: t.wolnowski@straz.lodz.pl.

Regulamin oraz ankieta konkursowa dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowej Komendy: kppsppajeczno.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!

tekst: KP PSP w Pajęcznie, mł. kpt. Tomasz Wolnowski
Poprzedni artykułZłodziej przewodów elektrycznych zatrzymany
Następny artykułPracownik produkcji
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments