R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatNowy wóz strażacki dla OSP Szczyty i Dubidze

Nowy wóz strażacki dla OSP Szczyty i Dubidze

Do jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł. Dwa z nich otrzymają jednostki OSP z powiatu pajęczańskiego.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytach i Dubidzach mają powody do świętowania. W środę 5 maja Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie na stronie ministerstwa zamieściła informację, iż 314 samochodów trafi do jednostek OSP z dofinansowaniem w 2021 r. Na szczęśliwej liście znalazły się dwie jednostki z powiatu pajęczańskiego – OSP Szczyty i Dubidze. Samochód do Szczytów trafi jeszcze w tym roku. Decyzja o przyznaniu środków była możliwa dzięki zapewnieniu w budżecie gminy Działoszyn pieniędzy na wkład własny.

Cieszę się, że udało się pozyskać kolejne dofinansowanie i wzmocnić jednostkę OSP w naszej gminie, która będzie dbała o bezpieczeństwo naszych mieszkańców Serdecznie gratuluję druhom z jednostki OSP Szczyty. Mam nadzieję, że nowy samochód będzie służył długo i niezawodnie – mówi burmistrz Działoszyna Rafał Drab.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczytów została przewidziana do włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w latach 2021-2024 zatwierdzonego przez Komendę Główną Państwowej. Jeśli OSP Szczyty dołączy do KSRG, będzie to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Działoszyn, ponieważ OSP będzie częściej angażowana do zdarzeń ratowniczych na terenie gminy.

R e k l a m a

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pgee
Pgee
3 lat temu

Ten PiS jest zly i ta posłanka stond

Maciuś
Maciuś
odpowiedział na komentarz  Pgee
3 lat temu

A jaka zła jest Dycha

Jarek
Jarek
3 lat temu

Czy Becia to załatwiła?

Pisia
Pisia
odpowiedział na komentarz  Jarek
3 lat temu

Nie żartuj, ona i załatwianie.

Strażak
Strażak
3 lat temu

Będzie czym nie wyjechać na akcje.