R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatObchody Święta Konstytucji 3 Maja w Pajęcznie

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Pajęcznie

W słoneczne, środowe przedpołudnie odbyły się uroczystości z okazji Święta Narodowego – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy obchodów – władze samorządowe Gminy i Powiatu, delegacje i poczty sztandarowe organizacji społecznych oraz instytucji, młodzież szkolna i mieszkańcy – zebrali się pod pajęczańskim ratuszem, by wspólnie świętować ten ważny dzień.

Po wygłoszeniu przemówień przez zaproszonych gości i zakończeniu części artystycznej – przygotowanej przez wychowanków Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie – uczestnicy udali się do kościoła parafialnego W.N.M.P. gdzie odprawiono Msze Św. za Ojczyznę.

Następnie uformowano barwny pochód, na którego czele znalazła się młodzież – ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Makowiskach – niosąca wielką wstęgę w narodowych barwach. Przy akompaniamencie Pajęczańskiej Orkiestry Dętej mieszkańcy przemaszerowali na cmentarz.

Artystycznym zwieńczeniem święta uchwalenia Konstytucji 3 maja był wyjątkowy koncert okolicznościowy w wykonaniu Anny i Jacka Wojtalów w Kościele p.w. WNMP, który wprowadził przybyłych w świąteczny, patriotyczny nastrój.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments