R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat"Odblaskowy pierwszak" w Nowej Brzeźnicy

„Odblaskowy pierwszak” w Nowej Brzeźnicy

„Odblaskowy pierwszak” dotarł do kolejnej gminy naszego powiatu. W ramach programu Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie odwiedzili wszystkich pierwszoklasistów z gminy Nowa Brzeźnica.

Spotkanie z funkcjonariuszami odbyło się w poniedziałek 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Nowej Brzeźnicy. Wszyscy pierwszoklasiści z terenu gminy przyjechali wraz z opiekunami na prelekcję dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszaki mogły przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące na drodze oraz dowiedzieć się jaki ogromny wpływ na ich bezpieczeństwo maja elementy odblaskowe noszone w porze wieczorowo-nocnej. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe w postaci kamizelek, opasek oraz i breloków, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Nowej Brzeźnicy. Działania te maja na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie ochrony najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed skutkami i udziałem w wypadkach drogowych.

Kampania „Odblaskowy Pierwszak” powstała z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie  i odbywa się w ramach kampanii „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

źródło, fot.: KPP w Pajęcznie
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ola
ola
6 lat temu

ładnie to wygląda

Poszkodowany
Poszkodowany
6 lat temu

Niech Policja weźmie się za kierowców jadących w pogodną noc na światłach przeciw mgielnych mało tego maja źle ustawione światła! Oślepiają kierowców z przeciwka który nie widzi pieszego nawet w odblasku!!! To jest poważny temat nic do śmiechu bo może dojść do potrącenie pieszego przez oślepionego kierowcę