„Odblaskowy Pierwszak” w powiecie pajęczańskim

0
SONY DSC

Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie rozpoczęła realizację programu profilaktycznego „Odblaskowy Pierwszak”, który jest kierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na terenie naszego powiatu.

Program „Odblaskowy Pierwszak” jest programem profilaktycznym zarejestrowanym w Komendzie Głównej Policji, a do współudziału w jego realizacji zostały zaangażowane wszystkie gminy powiatu pajęczańskiego. Włodarze zobligowali się do zakupienia odblasków dla wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych przez najbliższe trzy lata. Obecnie większość gmin dokonała już zakupu pakietów odblaskowych dla uczniów klas II-III.

– Celem programu jest uświadomienie dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ich ochrona przed skutkami i udziałem w wypadkach drogowych poprzez wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drogach – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie st. asp. Mieczysław Botór.

Podczas spotkań dzieci z policjantami prowadzone są prelekcje, podczas których maluchy zapoznają się z zasadami ruchu drogowego. Podczas zajęć uczniowie otrzymują zestawy ufundowane przez Burmistrzów i Wójtów Gmin.

 

Poprzedni artykułWypadek w Woli Wydrzynej
Następny artykułPolicja zlikwidowała dużą plantację marihuany
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments