R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatOficjalne oddanie drogi wojewódzkiej w Działoszynie

Oficjalne oddanie drogi wojewódzkiej w Działoszynie

Bezpieczne skrzyżowania, nowe zjazdy, infrastruktura podziemna i prawie kilometr chodnika – tak teraz wygląda przebudowany fragment drogi wojewódzkiej nr 486 w Działoszynie (pow. pajęczański). W czwartek, 13 lipca, z dziennikarzami przy nowej drodze spotkali się Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz burmistrz Działoszyna Rafał Drab. 

Inwestycja była prowadzona od jesieni 2021 roku do końca czerwca tego roku. Obejmowała rozbudowę DW 486, czyli odcinek ul. Wieluńskiej – od granic miasta do ul. Szewskiej. W toku prac przebudowano 4 skrzyżowania, całą infrastrukturę podziemną m.in. kanalizację deszczową, wymieniono oświetlenie. Powstały zjazdy do posesji, a także prawie kilometr nowego chodnika. Prace kosztowały 6,2 mln zł.

W konferencji wzięli udział również Mirosław Kukliński, dyrektor ZDW w Łodzi, przedstawiciele wykonawcy, firmy Colas oraz ks. Kan. Jan Skibiński, proboszcz parafii pw. Św. Marii Magdaleny, który mówił o odkryciu archeologicznym w rejonie parafii. Decyzją konserwatora zabytków, roboty musiały zostać czasowo wstrzymane, bo w sąsiedztwie kościoła pw. Św. Marii Magdaleny, drogowcy znaleźli cmentarz ze szczątkami z ok. XV wieku oraz fundamenty starej świątyni.

Mieszkańcy Działoszyna już doceniają nową drogę.
– Przede wszystkim zauważamy z mieszkańcami bezpieczeństwo. Bardzo się poprawiło ze względu na pasy, na barierki przy ulicy oraz brak zalewania posesji po deszczu – mówi Hubert Kaczyński, mieszkaniec miasta, który przy DW 486 prowadzi sklep.

Zakończona inwestycja to tylko jedno z zadań, jakie samorząd województwa realizuje na DW 486 w rejonie Działoszyna i pow. pajęczańskiego. Na tej samej trasie, ale od strony Wielunia, trwa już przebudowa odcinka Ruda-Krzeczów. To niemal aż 11 kilometrów nowej drogi, a wartość zadania wyniesie ok. 60 mln zł.

W przygotowaniu jest również przebudowa DW 486 na odcinku Działoszyn-Szczyty. Tam, do czasu kompleksowej realizacji właściwej inwestycji, Zarząd Dróg Wojewódzkich, na najbardziej zniszczonym, niemal 3-kilometrowym odcinku drogi, położy nową nawierzchnię.

R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Brumbrum
Brumbrum
8 miesięcy temu

Ile metrów tej ulicy było szumnie otwierane? 1000?

Grzesiu
Grzesiu
odpowiedział na komentarz  Brumbrum
8 miesięcy temu

Nieważne ile metrów, mógłby być choćby 1 metr aby tylko Koperska mogła się pokazać.

dzięki panu burmistrzowi
dzięki panu burmistrzowi
8 miesięcy temu

Ta droga też pod patronatem pana burmistrza p. mgr R.D i dzięki niemu?

:-)
:-)
8 miesięcy temu

600mb drogi w prawie dwa lata. Szacun 😎

Tutejszy
Tutejszy
odpowiedział na komentarz  :-)
8 miesięcy temu

Jaka władza takie tempo prac.

wax
wax
8 miesięcy temu

Ten celebryta w sukni to co tam robi tło ,dobre wrażenie czy był sponsorem.