R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPierwsi inwestorzy w strefie przemysłowej w gminie Rząśnia

Pierwsi inwestorzy w strefie przemysłowej w gminie Rząśnia

Pierwsi inwestorzy zobowiązali się do realizacji swoich inwestycji w strefie przemysłowej w Gminie Rząśnia. Są to firmy zajmujące się m.in. branżą tekstylną, elektryczno-elektroniczną oraz odnawialnymi źródłami energii.

Strefa Aktywizacji Gospodarczej w miejscowości Zielęcin powstała w ramach projektu „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Rząśnia”. Do dyspozycji inwestorów oddano 10,54 ha terenu, działki uzbrojone są w niezbędne media, tj. sieć kanalizacyjną, wodociągową i deszczową, sieci teletechniczne oraz przyłącze energetyczne SN 15kV wraz ze stacją transformatorową.

Pierwszą z firm, która w umowie o współpracy zobowiązała się do realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego na obszarze nowo powstałej strefy przemysłowej jest łódzki SIDOMIS. Firma planuje przedsięwzięcie polegające na budowie i wyposażeniu zakładu produkcyjnego w branży tekstylnej, elektryczno-elektronicznej, elektrotechnicznej i energetycznej. Jak zapewnia inwestor, mieszkańcy Gminy Rząśnia będą stanowili znaczącą część załogi nowego obiektu.

Drugim podmiotem, który zdecydował się na rozpoczęcie działalności w strefie przemysłowej jest Spirvent. Inwestor podpisał oficjalny list intencyjny dotyczący współpracy oraz współdziałania w celu utworzenia w najbliższym czasie zakładu produkcyjnego na terenie strefy przemysłowej w Zielęcinie. Firma działa w obszarze rozwoju technologii odnawialnych źródeł energii, co zgodne jest również z działaniami Gminy Rząśnia skoncentrowanym między innymi na rozwoju ekologicznym.

Pierwsze prace w strefie inwestycyjnej ruszą jeszcze w tym roku.

R e k l a m a

20 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

20 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Witek
Witek
8 lat temu

„Tu na razie jest ściernisko….” Jakoś mozolnie , jak po grudzie idzie Panu Wójtowi rozkręcenie strefy przemysłowej. Pomimo ,że urząd wójta sprawuje już kilka kadencji to jakoś efektów w tej konkretnej kwestii nie widać.

inwestohr
inwestohr
odpowiedział na komentarz  Witek
8 lat temu

Uzbroił ponad 10 ha i pozyskał ponad 7 mln zł, pracę znajdzie dużo osób to rzeczywiście nic 🙂 Takie Pajęczno do dzisiaj nie ma porządnej strefy, w fruktusie parę osób i wsio ale szpile trzeba wbić bo to takie polskie 🙂 Jak dla mnie duży sukces wójta Stolarczyka! Tak tzrymać!

Xyx
Xyx
odpowiedział na komentarz  inwestohr
8 lat temu

W Pajęcznie funkcjonuje ponad 700 podmiotów gospodarczych☺i cały czas budują się nowe zakłady ( ul. Wieluńska ), wiec zajmijcie się sobą. I nie róbcie porównań, bo są niestosowne. A faktycznie, firma Fruktus, również w ostatnim czasie wybudowała magazyny w Pajęcznie.☺☺☺

Z Działoszyna
Z Działoszyna
odpowiedział na komentarz  inwestohr
8 lat temu

Bo Rząśnia jest sponsorowana przez panstwowa kopalnie, ktoś daje jałmużnę w zamian za niszczenie środowiska.
Wójt zrobil strefę? Gmina ma tyle kasy, ze teraz zwalniają prywaciarzy z podatków.

asdasdasdsd
asdasdasdsd
8 lat temu

włodarze Pajęczna powinni się uczyć od tych z Rząśni – pierwsza i najważniejsza rzecz to zapewnienie miejsc pracy i rowój gospodarczy a nie konie

Xyx
Xyx
odpowiedział na komentarz  asdasdasdsd
8 lat temu

Kto od kogo??? Fakty, a nie mity ☺☺☺

Witek
Witek
8 lat temu

Dajcie spokój z tymi owacjami, jeszcze nie ma ani jednego miejsca pracy! Nie ma się czym zachwycać. Jak dotąd najlepszymi miejscami pracy na terenie gminy Rząśnia są etaty w urzędzie .Synekura w czystej postaci. Jest to przywilej nielicznych. Ciekawe czym będą kierowali się dobieraniu pracowników na strefę? czy podobnymi kryteriami jak do Urzędu?

inwestohr
inwestohr
odpowiedział na komentarz  Witek
8 lat temu

A co cie to interesuje. Wójt nie ma chyba w obowiązku zapewniać miejsc pracy. To, że rozbujał strefę to tylko i wyłącznie trzeba zapisać mu na duży plus.

Rząśnia
Rząśnia
odpowiedział na komentarz  inwestohr
8 lat temu

Kiedy w tej strefie przemysłowej powstaną lub będą powstawać zakłady przemysłowe to wtedy można powiedzieć że wójt rozbujał strefę , bo w tej chwili jest tam pole . Bo samo podpisanie tzw.listu intencyjnego jeszcze o niczym nie świadczy . Analizując dane o tych firmach to widzę to w niezbyt jasnych kolorach

zbrzeznicy
zbrzeznicy
8 lat temu

Polaczkowanie!!! Sił brakuje, jak czytam te drobnomieszczanskie komentarze w których wylewane są ciągle żale !!! Coś się zaczyna dziać to pachołek chłopski jeden z drugim narzeka! Najlepiej to nic nie robić!!! Niech jeżdżą na zmywaki albo podcierac tyłek starym nazistom!!! Co za naród!!!

koń Rafał
koń Rafał
odpowiedział na komentarz  zbrzeznicy
8 lat temu

Lepiej bym tego nie ujął 🙂 Brawo !

adela
adela
8 lat temu

Rzeczywiście spółka Sidomis – to „potęga gospodarcza”, wg. KRS jej kapitał zakładowy, to 50.000 zł … To chyba dużo mniej niż wartość działki zaoferowanej dla niej przez gminę. Z kolei firma „Spirvent” powstała 22.12.2014 r. Jej kapitał zakładowy wg. KRS to … 5100 zł !!! Jak możemy dowiedzieć się z jej strony: „Jesteśmy młodym i bardzo dynamicznym zespołem konstruktorów, wynalazców i przedsiębiorców. W ostatnich 4 miesiącach nasz zespół systematycznie się powiększa, a ilość osób współpracujących rośnie jeszcze szybciej” W wypełnionym po brzegi wymiarze pracujemy w zespole podstawowym: Marcin Lis Łukasz Tylkowski Mariusz Jankowski Bogusław Rutkowski Patryk Dąbrowski Michał Topolski Marcin… Więcej »

Ketiw
Ketiw
odpowiedział na komentarz  adela
8 lat temu

W Kleszczowie sprzedawali tu się dzierżawi co droga Adelo (alias Makary) pisze się np. w Dzienniku Łódzkim pod którym dokonałeś/dokonałaś identycznego wpisu 🙂
No i chyba rzeczywiście fabryki Fiata się tu nie spodziewałeś/spodziewałaś.
Wpis zbrzeznicy jest wyjątkowo w tym wypadku celny.

Przesortowany
Przesortowany
odpowiedział na komentarz  adela
8 lat temu

Ponosi cię Adelo 😀 Nerwy na wodzy trzymaj bo ci żyłka pęknie z zazdrości i tym samym staniesz się tzw. człowiekiem gorszego sortu.

Witek
Witek
8 lat temu

Widzę tu wpisy samych wielbicieli Wójta i jego wspaniałej Świty.Ludzie ruszcie głowami.

Ketiw
Ketiw
odpowiedział na komentarz  Witek
8 lat temu

Co boli cię to jak lemingów z PO w skali kraju?

Z Działoszyna
Z Działoszyna
8 lat temu

Oczywiście firmy ze strefy będą zwolnione z podatków i będą sponsorowane przez społeczeństwo?
Gdzie tu rownosc wobec prawa?

Witek
Witek
8 lat temu

Jasne ,że będą miały liczne ulgi. A pracownicy zatrudnieni za najniższą krajową. Ciekawe czy któryś z „wykształconych” urzędników zechce przejść do pracy na strefę?

ogórek
ogórek
odpowiedział na komentarz  Witek
7 lat temu

Gdzie ta strefa, gdzie te firmy, gdzie te pieniądze ? Ściemniacze !!!

AUGUSTÓW RULES
AUGUSTÓW RULES
5 lat temu

Mamy 25.04.2019 r. i nic nie widać aby coś się działo w tej strefie. Jak się skończy dofinansowanie do paneli to taki Spirwent i Sidomis szybciutko spakują walizki i zostaniemy sami (My) mieszkańcy z problemami. Wójt Ok. sporo zrobił, ale nieskazitelny to on nie jest (jak każdy politykier). A drogi w gminie … masakra. I to ma być „DRUGA” najbogatsza gmina w Polsce. Ale cóż nam pozostało. Musimy czekać i liczyć, że być może w 2050 r. ruszy w końcu upragniony stok narciarski i będziemy mieć piękne sztuczne jeziorko. Miłego dnia Polacy Rodacy.