Pijany ojciec miał 4 promile i wiózł samochodem dziecko

20

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który mając 4 promile alkoholu w organizmie przewoził samochodem swojego 6-letniego syna. Nieodpowiedzialny ojciec miał również aktualny zakaz kierowania pojazdami a auto, którym się poruszał zatrzymany dowód rejestracyjny.

Policjanci z Działoszyna wyeliminowali z ruchu kierującego, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, jak się okazało to nie jedyne przewinienie na koncie mężczyzny:

W sobotę 29 lutego około godziny 22:30 do policjantów dotarł sygnał, że droga Działoszyn – Ożegów porusza się samochód marki Mitsubishi, którego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci namierzyli wspomniany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Gdy otworzyli drzwi od razu wyczuli silna woń alkoholu od kierującego. Okazało się, że 32-latek miał w organizmie blisko 4 promile. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów do 2023 roku, a Mistubishi, którym się poruszał miało zatrzymany elektronicznie dowód rejestracyjny. Mężczyzna nie dość, że wsiadł za kierownice w stanie upojenia alkoholowego wiózł autem swojego 6-letniego syna – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę matce. Mężczyzna po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Za swoje wysoce nieodpowiedzalnezachowanie w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Policja apeluje, aby widząc podobne sytuacje lub mając choćby przypuszczenia, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu nie wahać się powiadamiać służb. Odpowiednia reakcja może zapobiec tragedii na drodze.

Poprzedni artykułPrzedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Pajęcznie
Następny artykułGroźna kolizja na Wieluńskiej. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

20 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
PekaesJuzSzedł
PekaesJuzSzedł
4 lat temu

Jak się ledwie na nogach trzymał, to miał iść pieszo? 😀

Paniusia
Paniusia
odpowiedział na komentarz  PekaesJuzSzedł
4 lat temu

Takich to zaraz zdięcie i na drzewa porozwieszać, żeby juz nawet nie mogli chodzić po ulicach

Bronek
Bronek
odpowiedział na komentarz  Paniusia
4 lat temu

To pewnie pisior bo oni mają dużo kasy i chlaja.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Bronek
4 lat temu

To że piją to wiadomo, łatwa kasa jest to co będą robić. Nawet na sesjach niektórzy są pod wpływem. A głupie ludzie głosują.

Anna
Anna
odpowiedział na komentarz  Bronek
4 lat temu

Bronek skąd w to ie tyle jadu nie osądzaj bo będziesz sadzony kto cie wychował wielki post a ty posądzasz ze to pisior a może mamusia bierze 500 i podwyżkę emerytury nie 5 zł jak dało PO

Matka dwójki dzieci
Matka dwójki dzieci
odpowiedział na komentarz  PekaesJuzSzedł
4 lat temu

Tak, a jeśli nie miał siły iść – to powinien się czołgać. Swoją drogą gratulacje dla mamusi 6-latka , że pozwoliła synowi podróżować z nawalonym jak meserszmit tatusiem bez prawka. Brawo:((

Asia
Asia
4 lat temu

Masakra!!!
Dobrze że ktoś go zgłosił!

Gabi
Gabi
4 lat temu

Mam nadzieję że pójdzie siedzieć.

MAP
MAP
4 lat temu

Jak czytam te Wasze wpisy to śmiać mi się chce i żal mi Was. Nie pochwalam pijaków, cwaniaków i chamów na ulicy, ale skarżenie i donoszenie to mnie przeraża. A tak na marginesie to on cymbał z kimś chyba pił? /chyba że…?- no cóż !!/. Mam już trochę lat i pamiętam czasy panowania władzy która przyniosła nam wolność na bagnetach i miała na swoich usługach gnidy. Takie mendy właśnie w niebieskich beretach biegały i donosiły co się dało i na kogo się dało. A ja stary i głupi myślałem, że tamte niechlubne czasy minęły bezpowrotnie, wraz z reformą ustroju. Jest… Więcej »

rom
rom
odpowiedział na komentarz  MAP
4 lat temu

Jeżeli uważasz doniesienie na pijanego kierowce za naganne to właśnie mi Ciebie żal. Zacytuję Ci Twoje słowa „Obowiązkiem obywatelskim jest ratowanie życia, zdrowia i mienia ” Po co piszesz słowa których nie rozumiesz? Właśnie pijany kierowca to zagrożenie życia (np jego 6-scio letniego dziecka). Ale do Ciebie i tak to nie dotrze, bo Ty masz kult tego , że z zakładu pracy trza wszystko wynosić bo po co kupować, a wszyscy inni co nie piją to kapusie. Cholera chyba Ci gdzieś umknęło jakieś 30 lat.

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  rom
4 lat temu

rom ja nie pochwalam pijaków na drogach, tylko kapusie mnie wnerwiają i tacy co razem z nimi piją i pozwalają jeździć

rom
rom
odpowiedział na komentarz  MAP
4 lat temu

A ja nie rozumiem pojęcia kapuś. Dla mnie ma pejoratywne znaczenie dotyczące środowisk patologicznych i kryminalnych. I donoszenie na pijanego kierowcę nie traktuję ta miarą. Natomiast denerwują mnie wszyscy którzy widzą na przykład że ktoś włamuje się do sklepu i nie zadzwoni na Policję, bo nie będzie kapusiem. – bo tak odbieram Twoją wypowiedź.

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  rom
4 lat temu

Właśnie o to mi chodzi.Menda pozostanie mendom.I pozostańmy każdy przy swoim zdaniu.Pozdrawiam

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  MAP
4 lat temu

Najwięcej sygnalistów jest w PiS. Widzimy to dookoła
Taka zmiana, kablowanie środkiem do awansu i pieniędzy.

Adaś
Adaś
odpowiedział na komentarz  Becik
4 lat temu

Przecież większość to ma korzenie w PZPR, nawet nie potrzeba sięgać do życiorysów rodzinnych. Widać to po kablowaniu, zawiści i złośliwości. Po trupach do celu. Nic nie robić tylko doić innych. W naszym lokalnym środowisku dokładnie to widać.

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  Adaś
4 lat temu

Właśnie o tym wspomniałem wcześniej

Historia
Historia
odpowiedział na komentarz  Adaś
4 lat temu

Przecież wiadomo czyja matka była dyrektorką szkoły, czyj ojciec przewodniczącym rady, czyj milicjantem, czyj taksówkarzem itd. w PRL. To wszystko ludzie wiedzą. Nie ma przypadków, szczególnie na wysokich stołkach. Każdy w domu rodzinnym czymś nasiąka.

Roman
Roman
odpowiedział na komentarz  Historia
4 lat temu

Resortowe dzieci ale udają innych.

Doświadczony w tym temacie
Doświadczony w tym temacie
4 lat temu

W Działoszynie sam nie raz zgłaszałem, z podaniem wszystkich szczegółów podejrzanego lub po prostu nawalonego kierowcy. Policja reagowała ale z takim zapłonem, że gość zdążył wytrzeźwieć. Lub odjechać. I dobra rada dla zgłaszających:nie podawajcie nr REJ. pojazdu, a na pewno nie całego. Policjanci w tej wsi wrzucają to na bęben i jak widzą kolegę czy jakiegoś lokalnego bogacza to interweniują tak żeby go nie złapać. Najlepiej obywatelskie zatrzymanie lub tylko podać kolor i markę auta i w którą stronę jedzie. Jeszcze lepiej jak na 112 zadzwonicie. Pozdrawiam.

Abstynent
Abstynent
4 lat temu

Pisiory chlaja na potęgę, prezydent Sieradza, nasi lokalni na kajakach itd. pewnie nie trzeźwieją bo żadna robota im nie idzie, drogi, rondo itd.