Policja i CBŚ zlikwidowała profesionalną plantację marihuany

6

Pajęczańscy kryminalni wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji Wydział w Częstochowie zlikwidowali plantację marihuany w gminie Kiełczygłów. Funkcjonariusze przejęli w sumie ponad 100 krzaków.

Wspólna akcja odbyła się w piątek 16 marca. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania 47-letniego mieszkańca Częstochowy, który na terenie gminy Kiełczygłów prowadził profesjonalną plantację marihuany.

Zatrzymany mężczyzna w pustostanach jednej z wynajmowanych posesji w gminie Kiełczygłów przygotował specjalne pomieszczenie gospodarcze  przystosowane do uprawiania konopi indyjskich. Pomieszczenie to było wyposażone w lampy elektryczne służące do naświetlania roślin, system wentylacji oraz specjalistyczne narzędzia służące do prowadzenia uprawy. Funkcjonariusze przejęli w sumie 108 krzaków odurzającej rośliny, z których można było uzyskać około 2.5 kilograma suszu o czarnorynkowej wartości 75 000 złotych – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie sierż. szt Marcin Pawełoszek.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Dla 47-latka z Częstochowy to nie pierwsze spotkanie z policją, już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.: KPP Pajęczno


guest
6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
2 lat temu

20 gram na krzak 🤣🤣🤣
Czyli około połowę wzięli do siebie 😂😂😂

Xyz
Xyz
odpowiedział na komentarz  Xyz
2 lat temu

Z tego co widać po roślinach

Dubicok
Dubicok
2 lat temu

będą mieli wesołe święta 😉

Dubicok
Dubicok
2 lat temu

ciekawe skąd mieli cynk 😉

swój
swój
odpowiedział na komentarz  Dubicok
2 lat temu

od sąsiada

Wiewcok
Wiewcok
2 lat temu

Mają kolejny sukces na koncie