Powiatowy finał turnieju “Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

1

Uczniowie z terenu gminy Działoszyn wykazali się największą wiedzą oraz zręcznością podczas powiatowego etapu turnieju “Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Zwycięstwo zapewniło im awans do finału wojewódzkiego.

W środę 25 kwietnia w Gimnazjum w Działoszynie odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W trwających niemal 5 godzin zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którzy zostali wyłonieni w etapach szkolnych oraz gminnych. Do etapu powiatowego zgłosiło się 8 drużyn szkół podstawowych oraz 4 drużyny szkół gimnazjalnych.

Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali test wiedzy składający się z 20 pytań oraz test dotyczący prawidłowego zachowania się na skrzyżowaniach, który składał się z 10 pytań. Dla gimnazjalistów przygotowano test wiedzy składający się z 25 pytań. Po rozwiązanych testach, każdy z uczestników indywidualnie pokonywał rowerem tor przeszkód. Nad przebiegiem konkursu czuwali policjanci na co dzień zajmujący się profilaktyką w przedmiotowej tematyce oraz policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

W wyniku eliminacji powiatowych klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco.

Szkoły podstawowe:

I miejsce Zespół Szkolno Przedszkolny w Raciszynie,
II miejsce Szkoła Podstawowa w Chorzewie,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach

Gimnazja:

I miejsce Gimnazjum w Działoszynie,
II miejsce Gimnazjum Zespołu Szkół w Trębaczewie,
III miejsce Gimnazjum Szkoła nr 2 w Pajęcznie

Uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez gminy z terenu powiatu pajęczańskiego. Powiat Pajęczno w finale wojewódzkim będą reprezentować szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach. W eliminacjach powiatowych uczestniczyło łącznie 36 uczniów szkół powiatu pajęczańskiego.

źródło: KPP Pajęczno

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
pajencok
pajencok
2 lat temu

Nawet kopiowanie wychodzi z trudem…??? Na stronie KPP jest “Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” 🙂