Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pajęcznie „nagrodzony”

152

Redakcja programu „Państwo w Państwie” przyznała statuetkę AntyPaństwo Małgorzacie Suchanowskiej Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Pajęcznie. AntyPaństwo jest to antynagrodą dla urzędników, którzy w najbardziej jaskrawy sposób pokazali, że nie rozumieją misji swojego urzędu.

Emitowany w telewizji Polsat program „Państwo w Państwie” co niedzielę gromadzi przed telewizorami ponad półtora miliona widzów, pokazując i piętnując urzędnicze patologie. Jeden z odcinków opisywał spór Marka Zawadzkiego, mieszkańca naszego powiatu z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Pajęcznie. Bohater programu przez 8 lat walczył o możliwość dokończenia budowy domu, który – jak się okazało po kontroli PINB – był zbyt wysoki. W wyniku czego wydano decyzję o wstrzymaniu budowy. To zdarzenie zapoczątkowało trwające niemal dekadę sądowo-urzędnicze przepychanki pomiędzy inwestorem, a PINB w Pajęcznie. Krótko po emisji programu problem inwestora rozwiązał – wydając odpowiednie decyzje – Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Łodzi.

W niedzielę 3 września wemitowano kolejny odcienek programu „Państwo w Państwie”, podczas którego przyznano nagrodę AntyPaństwo. Jak informuje redakcja programu, jest to antynagroda dla urzędników, z którymi obywatelom najtrudniej się porozumieć, dla urzędników, którzy w najbardziej jaskrawy sposób pokazali, że nie rozumieją misji urzędu, który sprawują i zapomnieli, że ma to być służba. Statuetka AntyPaństwo zarówno głosami widzów, jak i zespołu redakcyjnego została przyznana inspektor Małgorzacie Suchanowskiej z PINB w Pajęcznie. Urzędniczka podziękowała telefoniczne za nagrodę, jednak odmówiła kolejnej wizyty w telewizyjnym studiu.

fot.: Państwo w Państwie/Polsat
Poprzedni artykułDożynki Gminy Rząśnia w Suchowoli [ZDJĘCIA]
Następny artykułFestyn w Dworszowicach Pakoszowych
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

152 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ziuk
Ziuk
6 lat temu

Oglądam czasem Państwo w Państwie i nie wiem dlaczego wybrali akurat ten odcinek.
Inspektor działała zgodnie z prawem bo dom był za wysoki.
Koniec tematu, ja tutaj nie widzę skandalu.

Rkr
Rkr
6 lat temu

Szczyt był wyższy o 20 cm, natomiast ściana kolankowa prawie o METR!!! Przez co mógł zmienić się charakter poddasza, na użytkowe. Dodatkowo zmienił się kąt dachu! Jeśli :nasza droga” redakcja ma problem z słuchaniem ze zrozumieniem, to nie pozdrawiam. Tak dzieje się gdy ludzie spoza branży wypowiadają się na tematy dla siebie obce.

Rkr
Rkr
odpowiedział na komentarz  Redakcja
6 lat temu

„Bohater programu przez 8 lat walczył o możliwość dokończenia budowy domu, który – jak się okazało po kontroli PINB – był zbyt wysoki. Niezgodność 20 centymetrów spowodowała wydanie decyzji o wstrzymaniu budowy.” Ślepo przepisują Państwo zakłamane fakty, nie chodziło tylko o to 20cm, ale również o to co pisałem wcześniej. Myślę, że nikt nie zrobił by problemu odnośnie „tylko” 20cm…

kierowca
kierowca
odpowiedział na komentarz  Rkr
6 lat temu

Też uważam że Suchanowska zadziałała prawidłowo. Nawet teraz po zmianie przepisów brakowałoby centymetrów żeby ta samowola przeszła.,
Gdyby redaktor Polsatu chciał zachować się rzetelnie pokazałby projekt budynku na który było pozwolenie i porównał z tym co zostało wybudowane.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  kierowca
6 lat temu

Takie porównanie zrobił organ odwoławczy i sąd. Każda decyzja wydana przez powiat została uchylona.
Stawiasz się w roli typowego urzędasa, dla którego wyrok sądu jest ważny gdy działa na niekorzyść obywatela.

jankiel
jankiel
odpowiedział na komentarz  kierowca
6 lat temu

Tylko mnie się coś wydaje, że ludzie głosowali za całokształt pracy Pani a nie tylko tą sprawę. Jestem tego pewien.

Przewrotny
Przewrotny
odpowiedział na komentarz  jankiel
6 lat temu

Pewne jest tylko to, że każdy z nas kiedyś „wyciągnie nogi”. A w przypadku interpretacji prawa i zdarzeń to nawet sądy maja różne osady.

jankiel
jankiel
odpowiedział na komentarz  kierowca
6 lat temu

CYT. „Antynagroda dla urzędników, z którymi obywatelom najtrudniej się porozumieć, dla urzędników, którzy w najbardziej jaskrawy sposób pokazali, że nie rozumieją misji urzędu, który sprawują i zapomnieli, że ma to być służba.”

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Redakcja
6 lat temu

emisja programu 3 wrzesień a nie 4.

blitzkrieg
blitzkrieg
odpowiedział na komentarz  Redakcja
5 lat temu

Program był niemerytoryczny, tendencyjny, pod tezę, nieobiektywny. Inwestor postawił cwaniacko dom niezgodny z projektem. Każdy miałby problem. Natomiast urzędniczka totalnie oderwana od rzeczywistości, zawiły język, niezrozumiały dla większości, stąd taki obraz sytuacji. Pan inwestor mógł przedstawić projekt zamienny i zakończyć cały ten cyrk – to jest przyjęta praktyka. Odstępstwa od projektu nie były nieistotne. Nie można było tego odpuścić. Dura lex sed lex. Sąd badał w ogóle co innego – bezczynność. Urząd dał ciała w tej materii. Mieli wejść z policją pierwszego dnia, dokonać pomiarów i wydać decyzję NATYCHMIAST. A nie czekać łaskawie na udostępnienie. Nie, nie jestem urzędnikiem. Brzydzę… Więcej »

Zainteresowany
Zainteresowany
6 lat temu

Przydało by się przyjrzeć jak interpretują plan zagospodarowania przestrzennego w RZASNi nikt nie jest winien ani powiat ani gmina każdy umywa ręce a ty głupi podatniku cierpisz. a oni pensyjki biorą zły plan nie ma roboty kawkę spokojnie można pić.

julka
julka
6 lat temu

hej

julka
julka
odpowiedział na komentarz  julka
6 lat temu

jdeurgy

adsdwdasd
adsdwdasd
6 lat temu

większy wałek to jak dla mnie zatrudnianie rodziny po znajomości, ach ten nasz powiat

martynka
martynka
odpowiedział na komentarz  adsdwdasd
6 lat temu

Zdziwiłbyś się, ile osób tutaj broniących urzędników, siedzących na forum, jest zatrudnionych po znajomości. Na realne, uczciwe zatrudnienie w tak „reprezentatywnej posadce” nie ma szans w okolicach. Nikłe szanse na „państwową posadkę”, bo profity, przywileje, przestrzeganie praw pracowniczych, w odróżnieniu od prywatnych instytucji, gdzie niby Ci się należy. No właśnie „niby”… Tylko „państwowi” Cię skrytykują, bo prawda w oczy kole 😉 Zauważ, że często rodziny w takich urzędach siedzą, „przekazują z pokolenia na pokolenie pałeczkę” 😉 jedź do rodzimych gmin również, a dowiesz się, kto z kim spokrewniony 😉

śmiech na sali
śmiech na sali
odpowiedział na komentarz  adsdwdasd
6 lat temu

Następny cierpiący. Powiedz kto i gdzie, przez kogo i na jakie stołki. Za jakich rządów. Wybory się zbliżają więc próbujesz „podgrzewać” tłum zazdrośników. Rozejrzyj się dokładnie abyś wiedział na kogo nie głosować

tadek
tadek
6 lat temu

Dostała nagrodę – i słusznie – ZA CAŁOKSZTAŁT. Też na nią głosowałam.

.asp
.asp
6 lat temu

ręce opadają…..
obejrzałem cały odcinek….
baba zniszczyłą człowiekowi 8 lat….
i tu właśnie jest cały problem, że urzędnicy niczym nie odpowiadają wobec swoich decyzji..
jakby tak każdy ponosił odpowiedzialność majątkową o ile byłoby łatwiej petentowi…
ale jak widać niektórzy lubią uprzykrzać życie drugiej osobie….

G.R.
G.R.
odpowiedział na komentarz  .asp
6 lat temu

Moment jak zniszczyła życie? wybudował jak mu się podobało, a teraz problem. Ciekawy jestem czy chciałbyś jeździć po moście którego wymiary odbiegają o kilka lub kilkanaście centymetrów od projektu…
Program był stronniczy… Zgodzę się, że urzędnicy powinni odpowiadać majątkowo za swoje umyślne złe decyzję.

miki
miki
6 lat temu

Zagłosowałam z przyjemnością. Baba niszczy mi życie już 10 lat !!! Tak ją zapamiętam – brudny urzędas.

marka
marka
odpowiedział na komentarz  miki
6 lat temu

Ta kobieta to dla mnie najgorszy urzędas.Dziesięc lat temu otwierałam działalność gospodarczą w nowym budynku i miałam z nią styczność i gdyby nie wkroczył do akcjii właściciel budynku to moja sprawa nie miałaby końca .Osoba niemożliwa,antypatyczna ,bezczeslna i celowo przedłuzająca sprawy .

widz
widz
6 lat temu

działała zgodnie z prawem a program państwo w państwie jest bardzo stronniczy, nie mówiąc już o prowadzącym który zachowuje się jak niespełna rozumu pajac.

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  widz
6 lat temu

Pomijam fakt literalnego brzmienia przepisów w tym przypadku, ale czy generalnie nie powinno byc tak ze moge sobie na własnej działce wybudować własny dom, według własnego widzimisię i żaden urzedas nie powinien mieć nic do gadania? Jeżeli budynek nie narusza norm bezpieczeństwa, to co to za problem ze ktos sobie cos we własnym projekcie zmienil? Nie wazne czy 5 czy 50 cm – to jest moje prawo własności. To nie jest budynek zabytkowy, położony w strefie konserwatorskiej czy uzytecznosci publicznej, żeby miało to znaczenie dla panstwa czy spoleczenstwa

Konio
Konio
odpowiedział na komentarz  widz
6 lat temu

Tak bidula nic nie winna a wszyscy głosujący się pomylili a Pani może być wzorem urzędnika, który pomaga wszytkim jak może. A teraz poważnie czy ta Pani dobrze czuła się w programie chyba nie, ale ja czułem się tak samo jak miałem z tą Panią do czynienia kilka lat temu więc stare przysłowiowe o wilku lubi się sprawdzać. Tak więc trochę pokory i niech to będzie przestrogą dla innych urzędników by dawali więcej z siebie a petent nie był intruzem. Pani natomiast powinna radykalnie zmienić podejście do petenta i przestać traktować każdego jak osoby która jej do pięt nie dorasta… Więcej »

Janosik
Janosik
6 lat temu

„nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka” to w skrócie fabuła działania PINBu,ja jestem zdziwiony że nie wywalił jej p.Staraosta przecież to wrzut dla niego a on w zamian córkę do AB przyjął…to takie morale mają Pajęczańscy urzędnicy.

miki
miki
odpowiedział na komentarz  Janosik
6 lat temu

Masz rację. wrzody trzymają się razem. Jaka mamunia taka córunia.

RowerBłażeja
RowerBłażeja
odpowiedział na komentarz  miki
6 lat temu

Ku@wa co za naród!!! Wszystko wyciągną w internecie,obrazaja cała rodzine! Napiszcie cos jeszcze o cioci,wujku,kuzynie,psie,kocie!!! Zazdosc az sie wylewa! jad az z du.py kapie!!! Macie problem do suchanowskiej to piszce o niej a nie obrazajcie córki,bo poki co,nic Wam dziewczyna nie zrobila. Macie problem to powiedzcie im to w twarz,wiecie gdzie pracuja! Ale nie lepiej jeden z drugim wola pisac w internecie,myslac ze sa niewidoczni. Mozecie sie zdziwic 🙂 tchórze!!! Je@ac powiat i całe Pajeczno!!! wies zabita dechami!

...
...
odpowiedział na komentarz  RowerBłażeja
6 lat temu

A czy kolega szanowny nie robi tego samego teraz? „Ku@wa co za naród!!!, tchórze!!! Je@ac powiat i całe Pajeczno!!! wies zabita dechami!, Zazdosc az sie wylewa! jad az z du.py kapie! ????” „Ale nie lepiej jeden z drugim wola pisac w internecie,myslac ze sa niewidoczni. Mozecie sie zdziwic” podpisał wypowiedź swoją pan „RowerBłażeja”. Lepszy jesteś? Niby w czym?

Bbrek
Bbrek
6 lat temu

Zostań urzędnikiem to zobaczysz czym to pachnie

Toku
Toku
odpowiedział na komentarz  Bbrek
6 lat temu

pachnie kawą od rana:)

erwin
erwin
odpowiedział na komentarz  Bbrek
6 lat temu

pachnie szmalem… Praca przez maksimum 1,5 godziny dziennie, kilka razy w tygodniu imieninki lub urodziny koleżanek urzędniczek, lub jakieś święta, rocznice dni pamięci lub cokolwiek, by zabić monotonię. W poniedziałek idziecie aby przeżyć, odpocząć po weckendzie, środa najgorsza, czwartek – to już prawie piątek, a piątek to prawie wolny. Co do klientów: tych których nie lubimy obsługiwać to przewalamy do koleżanki urzędniczki której też nienawidzimy, a tych klientów których w miarę strawimy to obsłużymy: podamy papierek, powiemy co wpisać w tabelkę. Narzekasz?

LENKA
LENKA
odpowiedział na komentarz  erwin
6 lat temu

erwin, masz 100% racji. kawka, ploteczki, zakupy w czasie godzin pracy, a klijent niech czeka. bo akurat pani M ma imieniny, lub poszla do fryzjera, co sie czesto zdarza w tak malych urzedach

Konio
Konio
odpowiedział na komentarz  Bbrek
6 lat temu

Jeśli tylko nie załatwiła Ci pod przymusem miejsca ciocia Stenia bo zwalniał się etat po wujku Romku to chłopie nie męcz się, nic na siłę. Idź wkładać ogóry do słoików, tam czeka na Ciebie ” spokojna, łatwa, przyjemna, ciekawa oraz dobrze opłacana ” posada. Daj innym szansę, tym którzy marzą o Twojej pracy zdając sobie w przeciwieństwie do Ciebie sprawę iż praca urzędnika jest służbą. Lecz nie mają cioci Steni. Jeśli chodzi o PINB, to pracują tam ludzie, którzy mogliby „nagrodzonej” pani pokazać jak rozmawiać z petentem. Oczywiście nie podam konkretów by nie zrobić osobie którą mam na myśli niedźwiedziej… Więcej »

Lusi
Lusi
odpowiedział na komentarz  Konio
6 lat temu

Tylko co jeszcze trzeba zrobić aby do zmiany doprowadzić?

...
...
odpowiedział na komentarz  Konio
6 lat temu

Zgadzam się w pełni z powyższym. Jak to mawiają „żadna praca nie hańbi,” ale każdy by chciał dobrą, ciepłą, reprezentatywną posadkę. Powiedzenie „wszyscy chcą rządzić, ale robić nie ma komu” jest bardzo prawdziwe. Przychodzi petent do urzędu, a Pani potrafi zmierzyć Cię od góry do dołu wzrokiem co najmniej pogardliwym, bo Pani taka czy owaka zasiada na „fotelu”. Często te Panie nie mają kierunkowego, wymaganego wykształcenia, podobnie jak to jest w polityce, a sam petent może być lepiej wykształconym od „szanownej Pani prezes”. Znam przypadki z urzędów rodzimych, gdzie idąc składać odpowiednie wnioski, Pani potrafi na wejściu, nie zaglądając w… Więcej »

...
...
odpowiedział na komentarz  Bbrek
6 lat temu

Pracę zawsze można zmienić. Co Cię tam trzyma, skoro to taki trud i męczarnia śmierdząca?

...
...
odpowiedział na komentarz  ...
6 lat temu

Te słowa kieruję do Pana Bbrek.

Racek
Racek
6 lat temu

Ugryźcie się wszyscy gdzieś z tymi głupimi komentarzami

Racek
Racek
6 lat temu

Ugryźcie się wszyscy gdzieś z tymi głupimi komentarzami i weźcie się do jakiej roboty

...
...
odpowiedział na komentarz  Racek
6 lat temu

A kolega da przykład tej pracowitości zamiast siedzieć na forum w przerwie na kawkę 😉
Pracę zawsze można zmienić, nikt Ci nie broni i nie będę już tego powtarzać. Żadna praca nie hańbi, o ile ma się szacunek do człowieka, jeden do drugiego. A wchodząc do niektórych urzędów można się zastanawiać, czy owa Pani/Pan będą mieli dobry dzień, zamiast dzień dobry 😉 Pozdrawiam.

dziewka
dziewka
6 lat temu

trzeba było jej posmarować kanapke…ponoic bardzo to lubi

michu
michu
6 lat temu

to nie ludzie są źli tylko system który zmusza do tego.

martynka
martynka
odpowiedział na komentarz  michu
6 lat temu

A Ty stworzysz system idealny dla każdego. Nikt nie będzie się mylił, nikogo już nie będziemy po sądach ciągać. Bądź poważny. Twoja gatka przypomina coś na zasadzie złodzieja, który złapany na gorącym uczynku mówi, że to nie jego ręka. Pomyłki jak były tak będą, bo ludzie to są po prostu. Rożni.
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Kolejny co by system zmieniał, wizjoner. Nie ośmieszajcie się już z tymi zmianami. Ilu nauczycieli, budowlańców i innych, tyle zdań, i każdy by systemy tworzył zgodne z jego widzimisię. Kolejny z serii nierobów i wizjonerów.

Kamp
Kamp
odpowiedział na komentarz  martynka
6 lat temu

Droga @martynko tylko tu nie chodzi o wybory dziewczynko pomyliłaś temat. Tutaj chodzi o „super nagrodę” DLA:CYT. „Antynagroda dla urzędników, z którymi obywatelom najtrudniej się porozumieć, dla urzędników, którzy w najbardziej jaskrawy sposób pokazali, że nie rozumieją misji urzędu, który sprawują i zapomnieli, że ma to być służba.” Więc drogie dziecko nie mydl oczków.

martynka
martynka
odpowiedział na komentarz  Kamp
6 lat temu

@kamp, może nie obrażaj, bo nie odpowiadam Tobie. Odpowiadam panu michu, więc chyba też masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem syneczku. Poczytaj też inne komentarze, które niejako odbiegają od tematu, ale ich już się nie czepiasz prawda? Czyżby pan startujący w przyszłych wyborach lub obecny partyjny i oburzony na kilka słów prawdy o świecie polityki? A może pan politolog. To może podyskutujemy w cztery oczy.

...
...
odpowiedział na komentarz  martynka
6 lat temu

@martynka, nie martw się, zawsze mogę Ci pomóc namierzyć delikwenta 😉 Bo jest tu taki jeden, który lubi się szlajać po forum, rasowy kłamca, startujący w przyszłych wyborach. Ciągnie go do koryta jak wilka do lasu. Przekonamy się, czy to ten sam. Wtedy naprawdę pogadacie w cztery oczy, bo namiary już znam na kolegę w razie czego 😉 Obiecał, że tu będzie, a ja razem z nim, bo mnie tak ochoczo zachęcał, ze grzechem byłoby nie skorzystać 😉 myśli, że jak pod innym nickiem się wpisze lub z innego urządzenia zaloguje to nikt niczego nie dojdzie 😉

...
...
odpowiedział na komentarz  martynka
6 lat temu

@martynka, był już tu taki jeden. tak głośno skandował, tak krzyczał, że można by było przejechać się do niego pod dom i pogadać w cztery oczy. Ciekawe, czy powtórzyłby wszystko, co głosił tutaj na forum w twarz. Lubił tak ironizować, od „obłąkanych kołtunów” wyzywać, ale chyba jego starzy też obłąkani i jemu czasem odwali, bo lata do kościoła czasem. Pełni funkcję publiczną i jeszcze mu mało, bo ma „wizję” lepszej Polski. Narzeka, ale dupy stąd nie ruszy, bo robota państwowa, a inni zapierdzielać muszą u prywaciarza świątek, piątek, niedziela i jeszcze parę ładnych lat dłużej. Sodówa uderzyła, bo pozwolenia jakieś… Więcej »

martynka
martynka
odpowiedział na komentarz  Kamp
6 lat temu

@kamp, odpowiadam „michowi”, który zwala winę na system. A system jest nierozerwalnie związany z polityką, bo przepisy ustanawiają politycy, a urzędnicy muszą się ich trzymać. Jakoś nie widzę uwag zgłaszanych do komentarzy wulgarnych, choćby pod tym artykułem. Mój przykul Twoja uwagę akurat. Ciekawe czemu. A tu o kanapkach możemy poczytać, parę wyrazów z łaciny podwórkowej się pouczyć.Jakoś wybiórczo czytasz komentarze i selekcjonujesz informacje. Więc może nie wtrącaj się między „wódkę a zakąskę.”

Kamp
Kamp
odpowiedział na komentarz  martynka
6 lat temu

Gdybyś niewiem jakich argumentów używała „NAGRODY” Pani nie odbierzesz głosów oddanych z pełnym przekonaniem na tą Panią też nie!

...
...
odpowiedział na komentarz  Kamp
6 lat temu

@kamp, lubisz się tak wtrącać nieproszony do rozmowy dwóch osób? Przejdziemy na „TY”? Po imieniu? Mogę Twoje powiedzieć?

...
...
odpowiedział na komentarz  Kamp
6 lat temu

@kamo, albo mam lepszy pomysł. Linka do profilu na fejsie mogę wysłać. Bo przecież masz, prawda… Zapoznają Cię inni ciekawi Twojej inteligencji w końcu. Wyraź tylko zgodę, żeby było w „zgodzie z prawem” 😉

...
...
odpowiedział na komentarz  Kamp
6 lat temu

@martynka, @kamp, kolegą się nie przejmuj. Lubi się wywyższać. Taki niby wysoki, ale ego mluczkie i dowartościowuje się. Czepia się wszystkiego, co mu nie pasuje. Jak ta panna z nim wytrzymuje, pojęcia nie mam… Szkoda dziewuchy na takiego pajaca. W sumie może być ciekawie, w przyszłym roku wybory, gdyby zebrać tak wszystkich, których tu obraził i potem pogadać z nimi. Poparcie by pewnie spadło. A tak, będzie się fałszywiec płaszczył publicznie, a w internecie wyszydzał wszystko jak leci. Jedyny oświecony w Polsce. Szkoda, że jego oświecenie polega na tym, że wyczytał coś gdzieś w książeczkach, które ktoś inny napisał i… Więcej »

...
...
odpowiedział na komentarz  ...
6 lat temu

I nie na temat się zrobiło… Widzisz kamp, było ziapotać. Nadepnąłeś mi na odcisk, a ja pamiętliwy jestem. I jeszcze tak do rozmów zachęcałeś sam, że hej. Teraz masz, co chciałeś. Jak to jest, mieć co się chce…

...
...
odpowiedział na komentarz  ...
6 lat temu

@kamp, nawiasem mówiąc o urzędnikach to wiesz dużo no nie? Szkoda, że tylko z jednej strony, a nie od strony interesanta… Takie to jakieś subiektywne no nie… Mam propozycję, jak się kolega boi o ekonomię naszych emerytur, to niech kolega bierze przykład z innych i zacznie odkładać na lokatę… Wtedy wystarczy bez oglądania się na państwowe. A gdyby tak sprawdzić kiedy kolega miał dyżury, a kiedy wszystkie inne wpisy się pojawiały i czy było to w godz pracy… Nuda ta praca no nie? W mieście byłoby ciekawiej. Na pewno nie byłoby tyle wolnego. Pozwalasz sobie na dużo jako żółtodziób. A… Więcej »

...
...
odpowiedział na komentarz  ...
6 lat temu

@kamp, z pracy rzecz jasna. Chyba wiesz o kim mowa, czy dalej taki tępy jesteś, że nie widzisz powiązań. Bo wielebny to u młodej chyba też jeszcze dość młody… Ciągnie Cię do koryta i dlatego tak się oburzasz na mydlenie oczu. A dojdziesz do koryta i dupę wypniesz. Tylko po państwowe łapska wyciągasz. Nic, żeby dorobić, tylko jazgotać i to za państwowe. A ktoś z rodziny pracowitszy i dorabia, żeby mieć swoje i nie ogląda się ani na starych, ani na państwo… Widzisz, można. Państwowa praca, przywileje, państwowe immunitety polityczne się marzą i diety jeszcze, bo mało. A z wyborców… Więcej »

martynka
martynka
odpowiedział na komentarz  michu
6 lat temu

Nie ośmieszajcie się już z tymi zmianami. Każdy by robił, ale pod siebie, każdy by pchał się do koryta i realizował swoja prywatę. Nie oszukujmy się, jeśli ktoś startuje w wyborach to nie dla obywateli, ale dla polepszenia swojego dobrobytu, dla przywilejów z tym związanych i co najwyżej wpływów, ale korzystnych dla swojej partii i ich przedstawicieli. Wszyscy na początku krzyczą, potrzeba młodych, nowych z inwencją, a prawda taka, że nic nie mogą, gdy nie maja większości. Sami jak dojdą do tej większości, podzielić się nią nie chcą z innymi partiami, bo to profity same i władza. Oczywiście, żeby zjednać… Więcej »

martynka
martynka
odpowiedział na komentarz  martynka
6 lat temu

W żadne kadencyjności też nie uwierzę, ani tej, ani innej partii, bo żadna odejść nie będzie chciała, gdy się już tam dostanie. To taki głupi wybieg, żeby ludziom dać poczucie, ze maja władzę i mogą głosować, wybierając dobrowolnie. Bzdura, jakbym dostała merca służbowego to potem do dużego fiata bym już sama wracać nie chciała;)

real
real
odpowiedział na komentarz  martynka
6 lat temu

Dlatego również nie wierzę w dobra zmianę

moni
moni
odpowiedział na komentarz  michu
6 lat temu

@ dokładnie martynka. Zawsze jest ktoś lub coś winnego, jak nie system to co najwyżej inny człowiek, ale nie ja, choć pomyłka moja. Wszyscy by zmian chcieli. Praca państwowa, bo korzyści niewspółmierne do pracy u prywaciarza. W tej pierwszej kodeks pracy przestrzegany, prawa pracownika, dni wolne od pracy, a w drugim przypadku pomarz sobie. Urlop od wielkiej łachy dawany i jeszcze tysiąc chętnych na twoje miejsce. Urzędasy niby narzekają ale źle nie mają. Zawsze mogą się zamienić. a jeszcze potem problemu z emeryturką nie ma, bo wszystko „państwowo”naliczone, a prywaciarz da Ci „najniższą” krajowa na rękę. i czekaj tej emerytury.… Więcej »

pepe
pepe
odpowiedział na komentarz  michu
6 lat temu

@michu, a system tworzą roboty 😉

kolt
kolt
6 lat temu

tak

erwin
erwin
6 lat temu

zmienię temat: pani inspektor podobno na urlopie 😉

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  erwin
6 lat temu

„zdrowotny”czy wypoczynkowy?.

erwin
erwin
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

może roz’zwolnieniowy’

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  erwin
6 lat temu
obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Wystąpienia pokontrolne GINB – Warszawa 26.10.2017r. „……….. I. Ocena ogólna Negatywnie ocenia się działalność PINB w Pajęcznie w zakresie objętym kontrolą. Z zestawienia przedstawionego przez kierownika jednostki kontrolowanej wynika, że w latach 2014-2016 prowadzono 250 spraw w obszarze samowoli budowlanych, (w tym 138 dotyczących istotnych odstępstw od zatwierdzonego projektu budowlanego), 224 w obszarze utrzymania obiektów budowlanych oraz 908 spraw związanych z oddawaniem obiektów do użytkowania. Kontroli poddano 48 spraw: 31 w obszarze terminowości załatwiania spraw, w tym 19 spraw dotyczących odstępstw od zatwierdzonych projektów budowlanych, oraz 17 spraw, w których stroną postępowania bądź skarżącymi byli: oraz Państwo Wszystkie sprawy poddane… Więcej »

Pełesel
Pełesel
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Lepiej by @nowy tego nie czytał, dojdzie w bólach do wniosku, że to wina Pani B.P.

Pełesel
Pełesel
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

„Ocena ogólna Negatywnie ocenia się działalność PINB w Pajęcznie w zakresie objętym kontrolą.” Tylko nikomu ani mru mru, bo trzeba będzie wyjąć głowę z piasku i przestać udawać, że nic się nie stało.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Pełesel
6 lat temu

….tyko trzeba mieć jeszcze głowę, aby wyjąć…i przestać udawać, że nic ……….”

Pełesel
Pełesel
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Nie dajmy zamknąć tematu, do skutku przypominać o supernagrodzie!

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Pełesel
6 lat temu

Nieprawidłowości – za nieprawidłowość należy uznać działanie lub zaniechanie, które z punktu widzenia kryteriów kontroli jest nielegalne, niegospodarne, niecelowe lub nierzetelne, a w przypadku kontroli wykonania zadań – nieskuteczne, niewydajne lub nieoszczędne. Uchybienia – za uchybienie należy uznać odstępstwo od stanu pożądanego o charakterze wyłącznie formalnym, nie powodujące następstw dla kontrolowanej działalności, zarówno w aspekcie finansowym, jak i wykonania zadań. Na 48 spraw poddanych kontroli stwierdzono nieprawidłowości w 42 sprawach, – 6 spraw prawidłowych. Na 48 spraw poddanych kontroli stwierdzono uchybienia w 33 sprawach, – 15 spraw bez uchybień. Jak na taki wynik to należą się „gratulacje” – i to… Więcej »

Pełesel
Pełesel
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Łoj co za casów my docekali. Pozwalajom se łoceniać nasych. Jak tak dali pódzie zaś wyborów nie wygromy!

miłosierny
miłosierny
6 lat temu

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Zdecydowanie lepiej się czujemy patrząc na kogoś, kto ma wiecej grzechów niż my? Łatwo się wówczas moralizuje, poucza i potępia.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  miłosierny
6 lat temu

…..tylko na „winę” trzeba pracować latami i ponosić z tego tytułu konsekwencje. Jako osoba publiczna, w dobie internetu i mediów w musi się liczyć z powszechną oceną – na tak lub nie.

Jaś
Jaś
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

W Pajęcznie to jeszcze Urzędnicy czują się jako klasa wyżej,jak w PRL czy to w PINB czy w UM.Itaki zimny prysznic przyda się każdemu bo zanim zaczną ustawiać podatników muszą pamiętać że i ich ktoś też może ustawić do pionu.

heron
heron
odpowiedział na komentarz  Jaś
6 lat temu

Czy jesteś urzędnikiem i wiesz jak czują się urzędnicy. Czy też aspirujesz do urzędnika, aby tak się czuć

myślący
myślący
6 lat temu

Dura lex sed lex. I tego się trzymajmy. My Polacy mamy wrodzona skłonność do własnej interpretacji każdego przepisu prawa ( administracyjnego, karnego itp). Bo się coś zapomniało, nie wiedziało, nie było czasu itp. I każdy urzędnik powinien iść obywatelowi ” na rękę” ,zrozumieć a najlepiej przyjść i za własną kasę zdjąć te 20 cm. Jak jest podany wymiar ( wysokość lub inne gabaryty) to trzeba się zastosować do litery prawa. Bo gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. I taka samowolka na każdym etapie życia i historii drogo nas kosztuje.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  myślący
6 lat temu

… tylko zapomniałeś dodać, że zgodnie z literą prawa cut. ” zastosować do litery prawa” dla urzędu to było 1m. Uważasz że urząd poszedł na rękę. Jak ma się metrówkę to się mierzy i kropka, a nie czeka się co zrobi inwestor – pójdzie do Mrówki po metrówkę czy do Biedronki po masło….

myślący
myślący
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

„Jak ma się metrówkę to się mierzy i kropka, a nie czeka się co zrobi inwestor”. Kto ma mierzyć, inspektor nadzoru czy inwestor, bo czepiasz się pierdoły a meritum pozostaje nieznane. Jeżeli inspektor ma mierzyć to ci współczuje myślenia

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  myślący
6 lat temu

Dura lex sed lex -rzymska zasada prawnicza wyrażająca absolutną nadrzędność norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zobowiązanego.
Działa w dwie strony.

Jacek
Jacek
6 lat temu

mam pytanie przez tą nagrodę ile wpłynie na konto starostwa kasy?

Michał EPT
Michał EPT
6 lat temu

Jest to typowy przykład patologi biurokratycznej jak można utrudnić życie będąc na stanowisku „władczym”. Mam na co dzień do czynienia z technologią i tylko od ludzi zależy czy będziemy budować czy stawiać sobie przeszkody. Jedynym mądrym rozwiązaniem jest wprowadzenie kadencji stanowiskowej, i co 4 lata będą czystki, pozdrawiam

obywatel
obywatel
6 lat temu
jacek l
jacek l
6 lat temu

a co dobrego mogą zrobić platfusy

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  jacek l
6 lat temu

Kto ma chęć wyrazić własną opinię na temat działalności PINB w Pajęcznie, będzie miał okazję zabrać głos podczas sesji Rady Powiatu w dniu 30.01.2017r. o godz 10oo .
http://www.powiatpajeczno.biuletyn.net/?bip=2&cid=42&id=1636

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Przewodnicząca Rady Powiatu nie dopuściła do głosu obecnego na sesji RP mieszkańca powiatu – argumentacja Pani przewodniczącej – Pan będzie mówił nie w temacie dyskusji omawianego wniosku.
Pytanie – skąd prowadząca sesję wie o czym będzie mówił uczestnik sesji?.

Kris
Kris
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Ten program to była czysta komedia, prowadzący to śmieszny
ignorant, który namawia do łamania prawa a moim zdaniem najgorszy
był ten minister , który mówi że pomoże inwestorowi bo zmieniają
prawo, chociaż ta zmiana akurat nic nie zmienia w tej sprawia ale
przecież poseł albo minister to nie musi umieć liczyć.
Niezły był też prawnik , którego wypowiedzi nie miały nic wspólnego
z prawem.
Nie jestem zwolennikiem tej inspektor i bardzo krytycznie oceniam
zdemoralizowanych oderwanych od rzeczywistości urzędników
ale ten program i ta spraw to przykład jak można manipulować
„CIEMNYM LUDEM” .

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Kris
6 lat temu

Jak można sterować „CIEMNYM LUDEM” mogłeś zobaczyć i ocenić podczas w/w sesji.

Kris
Kris
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Na każdej budowie oprócz inwestora, projektanta, wydz. architektury i nadzoru budowlanego jest jeszcze jedna
ŚWIĘTA KROWA, która bierze pieniądze wypełnia dziennik budowy i za nic nie odpowiada jest nim KIEROWNIK BUDOWY.
Prawo powinno być tak skonstruowane aby za wszystko on poniósł odpowiedzialność, łącznie z tą finansową,
bo to on się na tym zna i bierze za to pieniądze.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Kris
6 lat temu

… a co w sytuacji gdy kierownik miał rację, / potwierdził to sąd/, – kierownik ma ponosić odpowiedzialność. Moim zdaniem nie. To jest właśnie KIEROWNIK który wie co robi. Przeczytaj wyroki.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Kris
6 lat temu

parafrazując wypowiedz : „…….”, zmiana podmiotu
Na każdej budowie oprócz inwestora, projektanta, wydz. architektury i kierownika budowy jest jeszcze jedna
ŚWIĘTA KROWA, która bierze pieniądze” podatników” wypełnia „obowiązki z powierzonego urzędu ” i za nic nie odpowiada jest nim „Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.”
Prawo powinno być tak skonstruowane aby za wszystko on poniósł odpowiedzialność, łącznie z tą finansową,
bo to on się na tym zna i bierze za to pieniądze.

Kris
Kris
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

To kierownik budowy jest , lub powinien być, łącznikiem między urzędami a inwestorem .
Urząd jest po to aby realizować prawo .
Minister i poseł jest po to aby to prawo zmieniać i ulepszać, żeby ludziom \inwestorowi\ żyło się lepiej.
Natomiast w tym programie wszystko postawili do góry
nogami, to było żałosne.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Kris
6 lat temu
ciekawy
ciekawy
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

@obywatel. Próbujesz odgrzać kotlet(temat) który dawno już wystygł. Odpowiedz dlaczego. Powiedz jasno co ci „leży na wątrobie”. Bo jesteś taki rozgorączkowany

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  ciekawy
6 lat temu

W urzędowym języku odpowiedz brzmi : obowiązuje nas prawo formalne.

Ha!Ha!
Ha!Ha!
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Bo to był pan W.On zawsze dużo mówi, oskarża, nagrywa. Słowem- celebryta.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Ha!Ha!
6 lat temu

Ma to istotne znaczenie?. Pokazana jest sesja RP, pokazuje jak przebiega głosowanie nad daną ustawą. Jest to bezsprzeczny dowód, że głosują po linii koalicyjnej. Przedstawiciel komisji rewizyjnej /KR/ nie jest wstanie jednoznacznie stwierdzić czy podczas rozpatrywania wniosku były wyniki kontroli PINB w Pajęcznie. dowód/ czas 15,30 – 1655 – materiał z przebiegu sesji – https://www.youtube.com/watch?v=ZfZDsQs5syQ
Jak nie wie to jak można opracować projekt ustawy?. !!!!!

\"Miro\" i \"Grześ\"
\"Miro\" i \"Grześ\"
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Super sprawa, dzięki obecności mediów, każdy powinien obejrzeć jak zachowują się i co czynią wybrańcy powiatu. Życzę szczęścia przy następnych wyborach, jestem pewien, że Panu który nie wie na jakich materiałach pracowała komisja, której przewodniczy, będzie bardzo potrzebne.

zły
zły
odpowiedział na komentarz  obywatel
5 lat temu

ciekaw jestem czy pani inspektor zostanie nagrodzona za swoje niekompetencje. i kolejne pytanie: czy tylko ona okazała się niekompetentna?

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  zły
5 lat temu

…nie tylko.

\"Miro\" i \"Grześ\"
\"Miro\" i \"Grześ\"
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Wielce Szanowny Panie Janie gratuluję bardzo dobrego humoru, ok. 20 minuty nagrania. Tak więc jak widać wszystkie złe komentarze dotyczące działań Pani np. na tym forum były wynikiem niekorzystnych decyzji wydanych dla inwestorów. Natomiast wyniki pokontrolne uprawnionego do tego typu działań organu, to co – nic?

\"Miro\" i \"Grześ\"
\"Miro\" i \"Grześ\"
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Panie przewodniczący KR w 32 minucie bardzo ochoczo kiwa pan głową, nagle przypomniał Pan sobie jakimi dokumentami dysponowała komisja, której Pan przewodniczy?

waldek
waldek
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Pis to stan umysłu.

Weronika
Weronika
6 lat temu

Boże jaki ten PIS patologia normalny człowiek tak się nie zachowuje a co to za grubas tom siedział na sesji .A Szydłoski żeby się da roboty wziąć na kopalni a nie siedzi jak munia i kasę bierze a na sesji obraża kobiety jak żonie .

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Weronika
6 lat temu

Hmmm. Może część to i prawda, ale po pierwsze zainwestowałbym w słownik i nie przesadzał z „grubasem” Weroniko 🙄

Ecik
Ecik
odpowiedział na komentarz  Weronika
6 lat temu

Nazywa PiS patologia a po pieniądze pierwsza w kolejce stoi.

"Miro" i "Grześ"
"Miro" i "Grześ"
odpowiedział na komentarz  Ecik
6 lat temu

I co tam w organie nadrzędnym ?

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  "Miro" i "Grześ"
6 lat temu

Starosta milczy, rada podzielona a wojewódzki myśli.

ele
ele
odpowiedział na komentarz  Weronika
6 lat temu

Weronika, weź słownik bo burmistrz za takie wpisy nie zapłaci

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  Weronika
6 lat temu

Ten 'Grubas” to normalny człowiek, taki jak Ty …… , Radny Powiatu, który dba o twoje dobro…!?.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

O czyje dobro zadbał do tej pory ten g……

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

Nie wiem, daj mu szansę do wypowiedzi, ….. jest nowy i może tego nie ogarnia. Zadam to pytanie na kolejnej sesji.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Zastosowałeś tryb orzekający, mówiąc że już dba. A teraz piszesz że jeszcze nie wiesz co zadbał. Zdecyduj się, widzę u ciebie duża niekonsekwencję

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

zobacz https://www.youtube.com/watch?v=ZfZDsQs5syQ
MIAŁ MOŻLIWOŚĆ OCENY MATERIAŁU PRZEDMIOTOWEJ SPAWY ?!!!!

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Ja się pytam o co zadbał a ty po raz kolejny ten sam materiał, który nie dotyczy dokonań tego gościa. Miał możliwość i nie ocenił. Słaby z ciebie obrońca

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

Nie mógł zadbać bo jest nowym RP. Ogarniasz to ?.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Dlaczego piszesz że zadbał jak nie udowadniasz o co zadbał przed wejściem do rady. Dobry polityk antycypuje przyszłość. A tu klops

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

dlatego przewiduję a nie wyrokuję.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Przecież człowiek na którego ludzie glosują w wyborach, powinien mieć jakieś dokonania – Pro publico bono, decydowanie Non profit. A tu na co ludzie głosowali. Na twarz

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

i tu masz trafiłeś w sedno sprawy. Moim zdaniem nie ma ideałów. Ale w tym wątku odbiegamy od tematu publikacji redakcji . Mogę dyskutować w danym temacie, ale wypowiedzi obrażające daną opcję bez podania konkretnych dowodów uznam za złośliwość rzeczy martwych.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Tu nie ma żadnych złośliwości i obrażania, tylko konkretne pytania w odpowiedzi na temat przez ciebie wywołany, oraz twoje mowy obrończe. Gdzie ten pan pracuje, jaka działalnością się zajmuje, że tak pomógł ludziom. Z jakiej gminy startował do powiatu

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

czytaj bip.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Przykro ale nie wiem o kogo pytać. Na razie był tylko brzydki epitet na g… i twoje domniemania o prospołecznej działalności tego gościa. Twój wpis „Ten ‚Grubas” to normalny człowiek, taki jak Ty …… , Radny Powiatu, który dba o twoje dobro…!?.”. Kto to jest.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

to już Twój problem.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

Tak ładnie pisałeś, tak wartościowe wyciągałeś wnioski na temat pani inspektor. A teraz nie chcesz udzielić odpowiedzi na temat tożsamości obrażanego radnego, decydując się na to aby człowiek był „obsmarowywany’ epitetami Chciałbym wystąpić w obronie jego dobrego imienia. Tylko nie wiem o kim mowa. Prawda nie obroni się sama, połączmy swoje siły

Ha!Ha!
Ha!Ha!
odpowiedział na komentarz  obywatel
6 lat temu

ja nie mogę. o złośliwości rzeczy martwych mówimy, jak się rąbniesz o nogę od stołu.

Ha!Ha!
Ha!Ha!
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

Nie musisz się popisywac.Pro publico bono i non profit to w zasadzie to samo.

Ha!Ha!
Ha!Ha!
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
6 lat temu

chyba cię pogięło. A co niby miał antycypować w tej sprawie?

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  Ha!Ha!
6 lat temu

Kolejny obrońca. Powiedz kto to jest ten radny. A antycypowanie jest immanentną cechą ludzi inteligentnych. Pro publico bono z założenia powinno być non profit. Ale ten profit może być ukryty pod różnymi postaciami. W Pro publico bono non profit wpisywała się jedynie Matka Teresa z Kalkuty

"Miro" i "Grześ"
"Miro" i "Grześ"
5 lat temu

Czy Pani dalej pomaga wszystkim ze wszyskich sił do końca i jeszcze dzień dłużej ?

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  "Miro" i "Grześ"
5 lat temu

Starosta nie panuje nad sytuacją. Jest pracodawcą Pani inspektor i co……. Panie STAROSTO POWIATU ….. !!!!!.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
5 lat temu

Ty @obywatel. Miałeś napisać kto to jest ten gość na posiedzeniu rady, „Radny Powiatu, który dba o twoje dobro…!?.”Czyli o moje dobro też. Jakoś w tym temacie w którym jesteś bardzo zorientowany, to brak odpowiedzi. Powiedz kto to jest bo chciałbym glosować na tego gościa w przyszłych wyborach, w podziękowaniu za jego „poświecenie” i dokonania o których na pewno poinformujesz

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec powiatu
5 lat temu

Przeanalizuj w/w posty. Oceniam radnego na podstawie zachowania na pierwszej sesji- Jego sesji. Uważam,że „postura” człowieka nie świadczy o jego zdaniu na przedmiotowy temat. W tym temacie nie miał możliwości zapoznać się z tematem, więc wstrzymał się od głosu – i to jest jego Plus.

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
odpowiedział na komentarz  obywatel
5 lat temu

Miałeś odpowiedzieć co to za gość. Jaka opcję reprezentuje. Więc mów i nie owijaj. Bez twojej odpowiedzi nikt nie pozna tego uczciwego i sprawiedliwego. Przecież nie występuje bezimiennie. Jak powiesz kto to jest to forum go „osądzi”

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  "Miro" i "Grześ"
5 lat temu

w dzisiejszym wydaniu programu Państwo w Państwie / w drugiej części/ wrócił temat Pani inspektor, i wygląda, że to nie koniec. Szkoda, że nie skorzystała z zaproszenia do studia.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  obywatel
5 lat temu
Szary robol
Szary robol
odpowiedział na komentarz  obywatel
5 lat temu

Q…wa jedno i to samo w kółko. Co chcesz ugrać.

Zobacz ile zarabiają ludzie

Marek Włóka 830 tysięcy/rok 2017
Marek Szydłowski 424 tysiące/rok 2017
Marcin Lawniczek 203 tysiące/2017
Marzena Kowalska 140 tysiące/ 2017 nie cały rok
+ Dodatki (samochody służbowe, telefony, karty, itd).

I co nie dobra zmiana?
Też tyle zarabiasz?

platfustochoroba
platfustochoroba
odpowiedział na komentarz  Szary robol
5 lat temu

platfus to choroba to trzeba leczyć, artykuł jest o sprawności działania urzędów pod dowództwem Dariusza i Rysia a Ty platfusotrolu swoje. Platfus to choroba to trzeba leczyć

Wolski
Wolski
odpowiedział na komentarz  platfustochoroba
5 lat temu

Jeszcze gorszą chorobą jest pisior, choroba kasy (patrz zarobki). Ale to też da się wyleczyć, jak nie tej jesieni to przyszłej.

asia
asia
odpowiedział na komentarz  Wolski
5 lat temu

Tokarski 134 304,00 za 2017
Ryś 116 820,00 za 2017
+dodatki, kierowca z samochodem
a Prezydent Warszawy zarobił 144 000,00 za 2017
w Warszawie mieszka 1 629 771 osób w Pajęcznie 6874 osoby.Burmistrz na jednego mieszkańca rocznie dostaje 19.53zł Prezydent stolicy 9 gr na mieszkańca. Tokarski dostaje 325.5 razy więcej na jednego mieszkańca niż w Stolicy. Pytanie kto zasługuje na czerwoną kartkę za robienie Bizacjum?

Lesiu
Lesiu
odpowiedział na komentarz  asia
5 lat temu

To nie zadużo zarobili

Gandalf
Gandalf
odpowiedział na komentarz  Lesiu
5 lat temu

Szydlowski prawie pół miliona.
To nie dużo???

Strzelec
Strzelec
odpowiedział na komentarz  asia
5 lat temu

Oczywiście, że pisiory.

Wistka
Wistka
odpowiedział na komentarz  Strzelec
5 lat temu

Chyba Twój dziadek służył w wermachcie bo psychika odbija się wtedy na całą rodzinę, ludzie tu piszą o problemach z urzędnikami a ty tylko pis i pis,nudne to już jak cholera

ania
ania
5 lat temu

Starosta Pajęczańska powinien mieć postawiony pomnik za swoje działania bo zatrudnił już chyba całą rodzinę w zamian reklamy na całą Polskę

jan
jan
5 lat temu

Tak jak słucham reportażu to myślami jestem w PINB u Starosty i Burmistrza, wszędzie takie samo podejście do prawa

A-ina
A-ina
odpowiedział na komentarz  jan
5 lat temu

A ja czekam na interwencję i zakończenie spraw nielegalnej rozbudowy i nadbudowy, oraz budowy nielegalnej szop i szamb w Zimnej Wodzie. Sprawy ciągną się od 2009r i końca nie widać. Starosta i Pani Inspektor stracili wzrok i słuch oraz pamięć. Amnezja w/w dotyczy nie 20cm ale kilkanaście metrów.

B-ina
B-ina
odpowiedział na komentarz  A-ina
5 lat temu

I osoby odpowiedzialne dalej nabraly wody w usta.pewnie musi przyjechac nastepna ekipa do reportazu to przemowia.wszyscy wszystko wiedza i milcza.nasze Panstwo i Gmina jest tak bogate.ze oszustom.kretacza i zlodzieja yo pomoze podpowie a naeey umorzy.za to uczciwym to nawrt kary naliczy wieksze i dopilnuje eszystkiego co do minuty.