Pożar w Kulach. Utworzono zbiórkę na rzecz poszkodowanego

3

Siedem zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do jakiego doszło w środę 3 lutego na terenie gminy Kiełczygłów. W internecie utworzono zbiórkę, aby pomóc poszkodowanemu pożarem.

Zdarzenie miało miejsce w środę 3 lutego po godzinie 23:35. Dyspozytor PSK w Pajęcznie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kule (gmina Kiełczygłów). Do udziału w akcji wysłano trzy zastępy JRG z Pajęczna oraz jednostki OSP KSRG z Sulmierzyc, Rząśni,  Chorzewa i Kiełczygłowa.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się garaż przybudowany do budynku mieszkalnego. Strażacy szybko opanowali zagrożenie. Niestety spaleniu uległ zarówno garaż jak i znajdujący się w nim samochód. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. Wstępnie straty wyceniono na ponad 20 tysięcy złotych.

W internecie utworzono zbiórkę, aby pomóc poszkodowanemu pożarem.

Radny powiatowy Damian Wrona wspólnie z radną gminy Kiełczygłów Ewą Boras zorganizował internetową zbiórkę, w której można pomóc finansowo poszkodowanemu przez ogień mieszkańcowi Kul. W wyniku pożaru spaleniu uległ samochód oraz duża ilość elektronarzędzi potrzebnych do pracy zarobkowej.
Akcję możecie wesprzeć pod adresem https://zrzutka.pl/yuk2gt

fot.: OSP KSRG Sulmierzyce

R e k l a m a
guest
3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnika
Czytelnika
24 dni temu

Przy kolejnych artykułach proszę bardziej sprawdzić informacje, pożar był 3 lutego w środę przed północą

Obserwator
Obserwator
24 dni temu

Błędnie piszą to jedno a drugie nie tylko radny i radna zorganizowali zbiórkę bo gmina też pomogła i pomaga oczywiście też mieszkańcy wielkie brawa.

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Obserwator
22 dni temu

Gdzie tu sprzeczność? Jest różnica między “zorganizowali” , a “pomogła”? Najważniejsze ,że cel szczytny. I oby jak najwięcej takich ludzkich inicjatyw