R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPrzekazanie wozu strażackiego dla Gminy Nowa Brzeźnica

Przekazanie wozu strażackiego dla Gminy Nowa Brzeźnica

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie otrzymali samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd przekazała gmina Rząśnia w ramach pomocy dla samorządu Nowa Brzeźnica.

W piątek 20 listopada w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej odbyło się przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 2,5/16 Star 266 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie. Okolicznościowy apel odbył się z udziałem Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, Wójta Gminy Nowa Brzeźnica Jacka Jarząbka oraz druhów strażaków z jednostek OSP Biała i OSP Konstantynów.

Uroczystego przekazania samochodu dokonał Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, który przedstawił krótką charakterystykę pojazdu oraz wręczył Wójtowi Jackowi Jarząbkowi dowód rejestracyjny życząc, aby auto służyło jednostce w Konstantynowie jak najlepiej i żeby jak najrzadziej musiało wyjeżdżać na sygnale.

Wójt Gminy Nowa Brzeźnica wyraził serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i za dobrą współpracę miedzy samorządami. Podkreślił, że samochód ratowniczo-gaśniczy znacznie zwiększy potencjał jednostki OSP w Konstantynowie w obliczu zagrożeń z jakimi mierzy się obecnie straż pożarna.

Również druhowie z OSP Konstantów na czele z Prezesem podziękowali Wójtowi Gminy Rząśnia i druhom jednostki OSP Biała za tego rodzaju pomoc. Samochód Star 266 został zakupiony i skarosowany przez Gminę Rząśnia. W 1999 roku trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej i służył w jednostce do 2019 roku. Gmina Rząśnia przekazała samochód w ramach pomocy dla samorządu Nowa Brzeźnica.

Źródło: UG w Rząśni. Tekst: Mariusz Bęben. Zdjęcia: Maciej Ratajczyk.
R e k l a m a

14 KOMENTARZE

guest
14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kamieni kupa
kamieni kupa
1 rok temu

Zaraz tutaj wyjdą ze śmietnika POlityczne trolle i będą pisać PiS PiS PiS

Druch
Druch
odpowiedział na komentarz  kamieni kupa
1 rok temu

Rzeczywiście PIS to kamieni kupa.

MAMA
MAMA
odpowiedział na komentarz  kamieni kupa
1 rok temu

tylko nik zmieniasz i to samo ciągle piszesz

Adam
Adam
1 rok temu

Dbać o taki sprzęt i będzie służył długie lata. Przeżyje te nowe MANY I VOLVA.

Druch
Druch
odpowiedział na komentarz  Adam
1 rok temu

Zwłaszcza że nie będą wyjeżdżać…

Dzejsiczka
Dzejsiczka
1 rok temu

Gmina Nowa Brzeźnica jest patriotyczna. We wszystkich OSP na terenie gminy jeżdżą Bojowe Jelcze i Stary. Wyobraźcie sobie dziewczęta jakie muły muszą mieć kierowcy od zmieniania biegów w tych wozach. Ahhh

Grzegorz
Grzegorz
odpowiedział na komentarz  Dzejsiczka
1 rok temu

A radna powiatu Marta nie chce załatwić nowego samochodu. Teraz są takie możliwości. Sama to wie jak się ustawić, męża też ustawiła a dla własnej gminy co. Ale głosów chce. Oj te ludzie głupie.

Mieszka
Mieszka
odpowiedział na komentarz  Grzegorz
1 rok temu

A co radna Marta załatwiła dla swojej gminy?

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  Mieszka
11 miesięcy temu

Ona jako radna to pomyłka

Marcin
Marcin
1 rok temu

Fura klasa! Oby dobrze służyła. Pozdrowienia dla Druhów i tyle samo wyjazdów co powrotów

Lubianym
Lubianym
11 miesięcy temu

Niech władza postara się o wóz dla Nowej Brzeźnicy bo wójtów dużo gada klepie po ramieniu i obieca i nic z tego nie ma a prezesów z OSP zmienić na mlodych chłopaków którzy widać że chcą coś zmienić

Norbert
Norbert
odpowiedział na komentarz  Lubianym
11 miesięcy temu

Macie swoją Martę w zarządzie powiatu, PiS u władzy. Jakby chciała to by załatwiła. Jak chciała siebie i męża urządzić w PGE to wiedziała jak. Taką macie radną, taką wybraliście.

Niezadowolony druch
Niezadowolony druch
11 miesięcy temu

Beata z Martą załatwiły ten samochód. Na taki ich stać, więcej nie mogą, to ich możliwości. Poza tym może mają sentyment do PRL?

Osp
Osp
11 miesięcy temu

Na co nam taki grat