R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPrzekazanie wozu strażackiego dla Gminy Nowa Brzeźnica

Przekazanie wozu strażackiego dla Gminy Nowa Brzeźnica

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie otrzymali samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd przekazała gmina Rząśnia w ramach pomocy dla samorządu Nowa Brzeźnica.

W piątek 20 listopada w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej odbyło się przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 2,5/16 Star 266 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie. Okolicznościowy apel odbył się z udziałem Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, Wójta Gminy Nowa Brzeźnica Jacka Jarząbka oraz druhów strażaków z jednostek OSP Biała i OSP Konstantynów.

Uroczystego przekazania samochodu dokonał Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, który przedstawił krótką charakterystykę pojazdu oraz wręczył Wójtowi Jackowi Jarząbkowi dowód rejestracyjny życząc, aby auto służyło jednostce w Konstantynowie jak najlepiej i żeby jak najrzadziej musiało wyjeżdżać na sygnale.

Wójt Gminy Nowa Brzeźnica wyraził serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i za dobrą współpracę miedzy samorządami. Podkreślił, że samochód ratowniczo-gaśniczy znacznie zwiększy potencjał jednostki OSP w Konstantynowie w obliczu zagrożeń z jakimi mierzy się obecnie straż pożarna.

Również druhowie z OSP Konstantów na czele z Prezesem podziękowali Wójtowi Gminy Rząśnia i druhom jednostki OSP Biała za tego rodzaju pomoc. Samochód Star 266 został zakupiony i skarosowany przez Gminę Rząśnia. W 1999 roku trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej i służył w jednostce do 2019 roku. Gmina Rząśnia przekazała samochód w ramach pomocy dla samorządu Nowa Brzeźnica.

Źródło: UG w Rząśni. Tekst: Mariusz Bęben. Zdjęcia: Maciej Ratajczyk.
R e k l a m a

14 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kamieni kupa
kamieni kupa
3 lat temu

Zaraz tutaj wyjdą ze śmietnika POlityczne trolle i będą pisać PiS PiS PiS

Druch
Druch
odpowiedział na komentarz  kamieni kupa
3 lat temu

Rzeczywiście PIS to kamieni kupa.

MAMA
MAMA
odpowiedział na komentarz  kamieni kupa
3 lat temu

tylko nik zmieniasz i to samo ciągle piszesz

Adam
Adam
3 lat temu

Dbać o taki sprzęt i będzie służył długie lata. Przeżyje te nowe MANY I VOLVA.

Druch
Druch
odpowiedział na komentarz  Adam
3 lat temu

Zwłaszcza że nie będą wyjeżdżać…

Dzejsiczka
Dzejsiczka
3 lat temu

Gmina Nowa Brzeźnica jest patriotyczna. We wszystkich OSP na terenie gminy jeżdżą Bojowe Jelcze i Stary. Wyobraźcie sobie dziewczęta jakie muły muszą mieć kierowcy od zmieniania biegów w tych wozach. Ahhh

Grzegorz
Grzegorz
odpowiedział na komentarz  Dzejsiczka
3 lat temu

A radna powiatu Marta nie chce załatwić nowego samochodu. Teraz są takie możliwości. Sama to wie jak się ustawić, męża też ustawiła a dla własnej gminy co. Ale głosów chce. Oj te ludzie głupie.

Mieszka
Mieszka
odpowiedział na komentarz  Grzegorz
3 lat temu

A co radna Marta załatwiła dla swojej gminy?

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  Mieszka
3 lat temu

Ona jako radna to pomyłka

Marcin
Marcin
3 lat temu

Fura klasa! Oby dobrze służyła. Pozdrowienia dla Druhów i tyle samo wyjazdów co powrotów

Lubianym
Lubianym
3 lat temu

Niech władza postara się o wóz dla Nowej Brzeźnicy bo wójtów dużo gada klepie po ramieniu i obieca i nic z tego nie ma a prezesów z OSP zmienić na mlodych chłopaków którzy widać że chcą coś zmienić

Norbert
Norbert
odpowiedział na komentarz  Lubianym
3 lat temu

Macie swoją Martę w zarządzie powiatu, PiS u władzy. Jakby chciała to by załatwiła. Jak chciała siebie i męża urządzić w PGE to wiedziała jak. Taką macie radną, taką wybraliście.

Niezadowolony druch
Niezadowolony druch
3 lat temu

Beata z Martą załatwiły ten samochód. Na taki ich stać, więcej nie mogą, to ich możliwości. Poza tym może mają sentyment do PRL?

Osp
Osp
3 lat temu

Na co nam taki grat