R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat„Przenikanie” - Działoszyn i Pajęczno w obiektywie

„Przenikanie” – Działoszyn i Pajęczno w obiektywie

Jaki efekt otrzymamy łącząc Pajęczno i Działoszyn w jednym kadrze? O tym mogli się przekonać goście wystawy fotograficznej „Przenikanie”.

W ubiegły piątek w MGDK Działoszyn odbyła się druga odsłona wyjątkowego projektu fotograficznego „Przenikanie”. Członkowie Klubu Miłośników Fotografii działającego przy MOK Pajęczno zaprezentowali swoje spojrzenie na przenikanie się dwóch sąsiadujących ze sobą miast. Wykonane w technice podwójnej ekspozycji fotografie zaprezentowali: Aneta Łasoń, Błażej Boryń, Kasia Grajoszek, Wojtek Beśka, Michał Grajoszek.

Przenikanie to dosyć odważny i unikatowy projekt o skomplikowanych relacjach między dwoma miasteczkami. Cały projekt bazuje na technice podwójnej ekspozycji. Staraliśmy się w jednym kadrze ująć dwa miasta Działoszyn i Pajęczno. Oczywiście uwzględniając charakterystyczne miejsca, symbolikę i atmosferę danego miejsca. Podwójna ekspozycja tworzy surrealistyczne wrażenie na zdjęciach – to jest taki wizualny dialog między dwiema przestrzeniami. Czasami obrazy pięknie ze sobą współgrają, czasami są tajemnicze i przepełnione humorem, czasami dosyć nerwowe i chaotyczne – jak w życiu i jak w relacji Działoszyna z Pajęcznem. Myślę, że te dwa miejsca, mimo oczywistych różnic, przenikają się nawzajem. Właśnie o tym jest ten projekt – podsumowuje Wojtek Beśka.

Piątkowy wieczór był pełen refleksji, ciętych ripost i dużej dawki humoru. Wystawę uświetnił występ chór Spirit Songs Band oraz zaproszonych gości. Wyjątkowe fotografie można oglądać do końca miesiąca w siedzibie MGDK w Działoszynie.

 

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
11 miesięcy temu

Fajna wystawa, pozdrawiam Działoszyn i Pajęczno.