R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRemont świetlicy wiejskiej w Ostrołęce

Remont świetlicy wiejskiej w Ostrołęce

Świetlica wiejska w Ostrołęce przejdzie gruntowny remont. Planowany koszt inwestycji to niemal 600 tysięcy złotych.

Jak informuje Wójt Gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek w wyniku przeprowadzonej procedury udzielenia zamówienia publicznego wyłoniony został wykonawca, który wykona roboty budowlane polegające na termomodernizacji i przebudowie budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Ostrołęka.

– Zakres prac budowlanych obejmuje rozbiórkę części obecnego budynku – w elewacji wschodniej – świetlicy wiejskiej z pomieszczeniami gospodarczymi, przebudowę i termomodernizację budynku świetlicy wiejskiej, budowę bezodpływowego zbiornika na ścieki, budowę płyty fundamentowej pod podziemny zbiornik na gaz płynny, montaż podziemnego zbiornika na gaz płynny oraz wykonanie zagospodarowania terenu – mówi wójt Gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek.

Prace modernizacyjne potrwają około 8 miesięcy, natomiast kolejne 2 miesiące przewidziano na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku. Całkowity koszt inwestycji to 589.000,00 złotych. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Gminy Sulmierzyce, jednak w związku z ogłoszonym naborem planowane jest pozyskanie dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

– Wszystkich mieszkańców Ostrołęki i Dworszowic Pakoszowych, na czas remontu, zapraszamy do korzystania ze świetlicy w Bogumiłowicach – dodaje włodarz.

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jaś
Jaś
5 lat temu

W tych Sulmierzycach wszystko idzie a stolica powiatu stoi niczym koń przed rzeźnią

bezpartyjny
bezpartyjny
odpowiedział na komentarz  Jaś
5 lat temu

Tokuś teraz wyprawi Dni Pajęczna, obieca że drogi wyremontuje(szczególnie tą miedzy Siedlcem a Dworszowicami), zrobi ze dwadzieścia targów końskich a wyborcy wszystko łykną jak młody pelikan. Ale w sumie to juz chyba ostania jego kadencja …

Edek
Edek
5 lat temu

Bardzo ladnie sie to prezentuje. Przedszkole jest potrzebne. Doskonaly ruch.

Podniecona
Podniecona
5 lat temu

Ale jestem podniecona tym faktem aż mam mokro