R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRozlicz swój PIT – komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego

Rozlicz swój PIT – komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego

Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Pajęcznie dot. rozliczenia rocznego za 2023 rok przez podatników osiągających przychody opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

1. Dla podatników opodatkowanych w 2023 roku podatkiem dochodowym od osób fizycznychrozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38 (tj. osoby osiągające dochody ze stosunku pracy, emerytur/rent krajowych, umowy o dzieło, umowy zlecenia, umowy akwizycyjnej, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, zasiłków z ubezpieczenia społecznego, zasiłków dla bezrobotnych, stypendiów i innych oraz osoby osiągające przychody z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych) Ministerstwo Finansów przygotowało usługęTwój e-PIT.


Rozliczenia roczne zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez KAS. Będzie je można sprawdzić od 15 lutego do 30 kwietnia 2024r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów pod adresem podatki.gov.plw e-Urzędzie Skarbowym.

Udostępnione zeznanie PIT-37 i PIT-38 można:

  • zweryfikować i zaakceptować bez zmian,​​ 
  • zmodyfikować i zaakceptować,
  • odrzucić i rozliczyć się samodzielnie,​​
  • nic nie robić – w dniu 30 kwietnia 2024 zostanie ono automatycznie zaakceptowane.                     

    Usługa Twój e-PIT przygotuje również zeznania na formularzach PIT-28, PIT-36 i PIT36L. Należy uzupełnić i sprawdzić swoje rozliczenie, anastępnie zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).    W usłudze Twój e-PIT nie są udostępniane zeznania dla osób niepełnoletnich.

2. Zeznania PIT-28, PIT-37, PIT-38, PIT-36, PIT36L i PIT-39 za rok 2023 należy składać od 15 lutego do 30 kwietnia 2024 r.Zeznania złożone przed początkiem terminu uznaje się za złożone w dniu 15 lutego 2024 r.

3. Płatnicy, tj. pracodawcy oraz inne organy, są obowiązani przekazać podatnikowi informacje o uzyskanych przez podatnika dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy lub roczne obliczenie podatku za 2023 rok (PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT40A/11A) w terminie do dnia 29 lutego 2024r.

4. Terminy zwrotu nadpłaty z zeznań podatkowych za rok 2023:​​
– 45 dni z zeznania złożonego elektronicznie,​​                           – 3 miesiące z zeznania złożonego w formie papierowej.

5. Dla e-PIT, z których wynika kwota do zapłaty, w przypadku płatności online z usługi Twój e-PIT, będzie prezentowany mikrorachunek podatnika.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pajęcznie
Dorota Jędrasiak-Matuszczyk
R e k l a m a

9 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
4 miesięcy temu

Dlaczego powiat nie naprawia dróg powiatowych? Są wielkie dziury w nawierzchniach i mogą się przyczynić do ludzkich tragedii. Czy zarząd powiatu śpi, czy oszczędza kasę na propagandę wyborczą? Co na taką sytuację radni powiatowi? Czy już mają mieszkańców na końcu przewodu pokarmowego? Uważajcie bo 7 kwietnia powiemy , sprawdzam.

Ana
Ana
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 miesięcy temu

O jakich drogach piszesz? W której gminie?

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Ana
4 miesięcy temu

O drogach powiatowych, piszę przecież.

Ana
Ana
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 miesięcy temu

No ale w którym miejscu? Gdzie tak kiepsko? W Rząśni? Pajęcznie?

Wyborca
Wyborca
4 miesięcy temu

Drogi powiatowe są fatalne, szczególnie w gminie Sulmierzyce, która ma 3 radnych w radzie powiatu. A są to, Paweł Sikora, Marzena Kowalska i Jerzy Staszczyk. Sikora i Kowalska są w opcji rządzącej. Oj nieładnie, szczególnie, że radna Kowalska jest stąd.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 miesięcy temu

Radna Kowalska przez całą kadencję nie naprawiła żadnej drogi powiatowej, a była nawet w zarządzie powiatu. Kawałeczek drogi powiatowej za Eligiowem załatwił Wójt gminy Sulmierzyce a powiat robił wiele aby nawet tyle nie zrobić. Ale przyparty do muru dołożył się. Czy to nie jest wyjątkowa złośliwość radnej aby nawet dla własnej gminy nic nie robić? Złośliwość i dokuczanie to pisowska choroba, ale 7 kwietnia wyborcy ich z tej choroby wyleczą.

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
4 miesięcy temu

Tak, blokować wodę z kopalni, zabrac doplate za wegiel, nie naprawiać dróg, dokuczać ile się da. To pisowskie „sukcesy” wobec gminy Sulmierzyce. W wyborach samorządowych żaden mieszkaniec gminy Sulmierzyce nie powinien zagłosować na pis, chyba, że interesy własnej gminy są mu obce.

Norbert
Norbert
odpowiedział na komentarz  Sulimir
4 miesięcy temu

Zagłosuj na PO to będziesz miał wszystko zrobione

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  Norbert
4 miesięcy temu

Przynajmniej nie są tacy złośliwi i dokuczliwi jak pisiuje.