R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRuszyła akcja "Odblaskowy Pierwszak"

Ruszyła akcja „Odblaskowy Pierwszak”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie rozpoczęli kontynuację programu profilaktycznego „Odblaskowy Pierwszak”. Działania te maja na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie ochrony najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed skutkami i udziałem w wypadkach drogowych poprzez wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drogach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie rozpoczęli akcje „Odblaskowy Pierwszak”. W pierwszych dniach akcji funkcjonariusze odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 i nr 2 w Pajęcznie. W ramach programu profilaktycznego „Odblaskowy Pierwszak” stróżowie prawa omawiali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poruszania się pieszych i rowerzystów oraz konieczność korzystania przez niechronionych uczestników ruchu drogowego z elementów odblaskowych.

Podczas spotkania uczniom zostały rozdane komplety elementów odblaskowych tj. kamizelki, opaski i breloki, które to zostały zakupione przez włodarzy Miasta i Gminy Pajęczno. Akcja będzie kontynuowana w  pierwszych klasach szkół podstawowych na terenie naszego powiatu. Kampania „Odblaskowy Pierwszak” jest to inicjatywa Ministerstwa, Realizowana przez służby podległe Ministrowi SWiA pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

źródło, fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
4 lat temu

Szkoda że Policja nie gania tych co jeżdżą na światłach przeciwmgielnych w dobrą pogodę nocą. Mało tego jeszcze mają źle ustawione i świecą po oczach nadjeżdżającym z przeciwka i dojdzie kiedy do zderzenia.

XyZ
XyZ
4 lat temu

Za te przeciwmgłowe przednie to powinni walić mandaty ile wlezie!

Najlepsi są Ci co uważają je za światła do jazdy dziennej i jedzie taki na pozycyjnych i przeciwmgłowych.