R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSąd zmienił wyrok i skazał byłego burmistrza na karę więzienia

Sąd zmienił wyrok i skazał byłego burmistrza na karę więzienia

Sąd apelacyjny zmienił wyrok w sprawie tragicznego wypadku samochodowego z udziałem burmistrza Pajęczna. Skazując byłego włodarza na bezwzględną karę więzienia.

Tragiczny wypadek, jaki wydarzył się pod koniec lipca 2018 roku na długo zapadł w pamięć mieszkańcom Pajęczna. Na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej i Długiej samochód osobowy uderzył w motorower. Niestety pomimo ponad godzinnej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować kierowcy jednośladu. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Wyrok pierwszej instancji

Kierujący samochodem ówczesny burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski (zgadza się na podanie nazwiska) stanął przed sądem. W trakcie procesu przyznał się do stawianych zarzutów i przeprosił obecną na sali rodzinę tragicznie zmarłego 17-latka. Sąd pierwszej instancji skazał byłego włodarza za nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego na rok pozbawienia wolności, jednak warunkowo zawiesił karę na okres 3 lat próby. Dodatkowo zdecydowano o zatrzymaniu prawa jazdy na 4 lata oraz zapłacie kary grzywny, kosztów sądowych oraz odszkodowania o łącznej kwocie niemal 120 tysięcy złotych.

Sąd apelacyjny zmienił wyrok

Na skutek apelacji sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia. Sąd apelacyjny zmienił wyrok pierwszej instancji, skazując byłego burmistrza Pajęczna na jeden rok i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia. Od wyroku przysługuje skarga kasacyjna.

 

R e k l a m a