R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSejmik Województwa Łódzkiego obradował w Sulmierzycach

Sejmik Województwa Łódzkiego obradował w Sulmierzycach

Na sesji obecni byli nie tylko radni wojewódzcy, ale i zaproszeni goście, wśród których byli posłowie: Robert Telus, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa, Paweł Bejda, Piotr Polak i Paweł Rychlik; wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Zarudzki, Wojewódzki Lekarz Weterynarii Roman Owecki, dyrektor łódzkiego oddziału KRUS Tomasz Nowicki, wicedyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Włodzimierz Lewandowski, wicedyrektor łódzkiego oddziału ARiMR Grzegorz Franczak, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego Janusz Ciesielski. Nie zabrakło również przedstawicieli władz gminy Sulmierzyce, w osobie wójta Gabriela Orzeszka oraz przewodniczącego rady gminy Tadeusza Kruszyńskiego.

Nadzwyczajna wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego zwołana została na wniosek klubu radnych PSL. Podczas obrad rozmawiano m.in. o problemie suszy i ułatwieniu rolnikom bezpośredniej sprzedaży ich produktów.

Na zakończenie obrad przewodnicząca Rady Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska podziękowała wójtowi za gościnność i pochwaliła sulmierzycką bibliotekę w której odbyły się obrady:
Byłam przez wiele lat dyrektorem powiatowej biblioteki publicznej i proszę mi wierzyć  że taki obiekt naprawdę jest obiektem unikalnym. Nie tylko na skalę powiatu pajęczańskiego, ale również na skalę naszego województwa.

 

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments