R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSeria włamań w Działoszynie. Policja ostrzega i apeluje

Seria włamań w Działoszynie. Policja ostrzega i apeluje

Policja wystosowała apel do mieszkańców w związku z nasileniem się włamań i kradzieży na terenie gminy Działoszyn. We wszystkich przypadkach przestępcy do mieszkań dostali się wyłamując okno lub drzwi tarasowe. W zainteresowaniu złodziei były pieniądze oraz biżuteria. 

W ostatnim czasie na terenie gminy Działoszyn uaktywnili się włamywacze. W ciągu ostatniego miesiąca doszło tam do kilku włamań do domów. Przestępcy wchodzą do mieszkań wyłamując okno lub drzwi tarasowe. Łupem złodziej padają  pieniądze oraz biżuteria.

Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw, jednocześnie apelują o zachowanie czujności oraz informowanie o obcych osobach, których zachowanie wzbudza niepokój. Informacje należy przekazać dyżurnemu pajęczańskiej policji pod numerem telefonu 47 845 72 11 lub na numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Apelujemy do mieszkańców – Jeśli widzisz podejrzanie zachowujące się osoby, które kręcą się wokół mieszkań, domów, czy też samochód z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych dzwońmy na Policję, 47 845 72 11 – to numer całodobowy do dyżurnego pajęczańskiej policji. Każdy sygnał natychmiast sprawdzimy. Prewencyjne wylegitymowanie podejrzanego osobnika może skutecznie zniechęcić go do dalszych działań, a w przypadku kradzieży daje w sprawie mocny trop. Pamiętajmy, że numer rejestracyjny pojazdu, rysopis osoby podejrzanie zachowującej się, każdy nawet drobny, lecz niepokojący szczegół może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy już dojdzie do włamania, ale także w celu zapobieżenia takim zdarzeniom. Przypominamy, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza dokładne rozpoznanie terenu przez włamywacza, który obserwuje nasze zachowanie z zewnątrz. Zwracajmy zatem uwagę na nieznane osoby pojawiające się w okolicy naszych domów i mieszań. Interesujmy się takimi osobami, pytajmy, czego szukają. Starajmy się zapamiętać ich wygląd. Zapamiętajmy rejestracje samochodów, co do których mamy podejrzenia. Zwracajmy uwagę, na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, np. czy jest w domu, kiedy wraca. Nieuczciwe osoby w ten sposób zbierają informacje i prowadzą rozpoznanie przestępcze. Dlatego naszej uwadze niech nie umknie zaparkowane w rejonach posesji nieznajome auto. Zapamiętujmy numery rejestracyjne pojazdów, które budzą nasze wątpliwości. Każde, nawet najdrobniejsze spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy późniejszym ustalaniu tożsamości włamywaczy. Zwracajmy też uwagę na hałasy dochodzące z sąsiednich mieszkań. Starajmy się ustalić ich przyczynę, gdyż mogą to być działania przestępców. Pamiętajmy przy tym o właściwym zabezpieczeniu swoich mieszkań, domów, piwnic, garaży. Nasza przezorność i uwaga utrudnia działania włamywaczy. Ważne jest również, aby nie informować otoczenia o planowanych urlopach, wyjazdach. Współpracujmy także z naszymi sąsiadami, poprośmy ich aby zwracali uwagę na nasze mieszkania, domy podczas naszej nieobecności, nawet jeżeli wiąże się ona tylko z pójściem do pracy. Pomoc sąsiedzka w takich sytuacjach jest bardzo przydatna – czytamy w komunikacie.

R e k l a m a

8 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

8 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Nieznajoma
Nieznajoma
1 rok temu

Znów się zaczęło powtórka z rozrywki jak kiedyś

Antoś
Antoś
1 rok temu

Obstawiam,że to dopiero początek. Jak prosiaków nie odgonimy od koryta to będzie co raz to gorzej. Mają pełne kieszenie a my na nich płacimy i ledwo czasem się wiąże koniec z końcem. Czeka nas mega bieda dzięki partii rządzącej.

złodziej
złodziej
1 rok temu

złapani i to mieszkańcy Działoszyna

Sąsiad
Sąsiad
odpowiedział na komentarz  złodziej
1 rok temu

Kuzyn trafi do kuzyna na sieradz 🙂

Iwona
Iwona
1 rok temu

Ktoś coś wie??

Last edited 1 rok temu by Iwona
mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

kto jest włamywaczem

Klapa
Klapa
1 rok temu

Do czego ten pis doprowadził, ludzie muszą krasc. Zresztą sami pokazują jak to się robi.

Sąsiad
Sąsiad
1 rok temu

A nie zatrzymali czasem Sebastiana m w tej sprawie w niedziele ????