R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSłużby walczyły z wyciekiem paliwa na rondzie w Działoszynie

Służby walczyły z wyciekiem paliwa na rondzie w Działoszynie

W wyniku wycieku ze zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym rondo w Działoszynie zostało zablokowane na kilka godzin.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 10 lutego o godzinie 13:30 na odcinku drogi wojewódzkiej 486 zlokalizowanym na rondzie w Działoszynie:

38-letni mieszkaniec Zawiercia kierujący samochodem ciężarowym Man wraz z naczepą, na rondzie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na chodnik uszkadzając słupki ochronne wraz z łańcuchami. Jeden ze słupków wbił się w zbiornik paliwa powodując wyciek. Zestaw pojazdów zablokował rondo i dopiero pomoc drogowa oraz specjalistyczny sprzęt mógł usunąć pojazd – informuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Do czasu usunięcia pojazdu oraz zanieczyszczeń z jezdni policja i straż pożarna przez wiele godzin zabezpieczała miejsce zdarzenia. Policja na czas obsługi zdarzenia zorganizowała objazdy. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany wysokim mandatem karnym oraz nałożono na niego punkty karne.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
4 lat temu

Odcinek chodnika na który wjechał kierowca jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych. W zimie fragmenty spadających płatów lodu z samochodów ciężarowych akurat tam lecą najwięcej, a czasem jak ktoś przesadzi jak ten kierowca- strach tam nawet stać.