R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatStrzelce Wielkie. Radni przeciwni podwyżkom

Strzelce Wielkie. Radni przeciwni podwyżkom

Nie będzie podwyżek dla radnych i wójta, tak decyzja zapadła na XVII sesji Rady Gminy Strzelce Wielkie.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Strzelce Wielkie dyskutowano nad podniesieniem diet radnych. Członkowie rady jednogłośnie zdecydowali, że podwyżki w tym roku nie będzie. Koronnym argumentem takiej decyzji jest konieczność szukania oszczędności, zważając na to, że przyszłoroczny budżet zostanie bardziej obciążony przez spłatę kredytów. Obradujący równie zgodnie przychyli się do podwyżki dla przewodniczącego Rady Gminy Eugeniusza Kowalskiego. Argumentami przemawiającymi za zwiększeniem otrzymywanego wynagrodzenia był fakt, że funkcja szefa rady wiąże się ze znacznie większymi obowiązkami i ponoszonymi w związku z piastowaniem tego stanowiska kosztami.

O wiele żywsza dyskusja wywiązała się podczas omawiania kolejnego punktu obrad — podniesienia wynagrodzenia wójtowi gminy. Tutaj radni nie byli już tak jednomyślni. Po wymianie zdań przez obradujących radnych głos zabrał sam zainteresowany. Marek Jednak wyrażając troskę o przyszłoroczny budżet zrezygnował z podwyżki.

R e k l a m a

46 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

46 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
inwestohr
inwestohr
7 lat temu

Ten yyyy Łukasz Sadek yyyy to niezły wieśniak. Nie oceniam tematu za ani przeciw ale porównajcie tego Sadka nie potrafiącego się wysłowić z Tondelem – elokwentny i przyjemnie się go słucha.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  inwestohr
7 lat temu

Mojej osobie podobało się wystąpienie Pana Jednaka, a błędy i przęjezyczenia, szczególnie jeśli mowa jest o wystąpieniach dość spontanicznych zdarzają się każdemu.

packa
packa
odpowiedział na komentarz  10warta
7 lat temu

owszem błędy i przejęzyczenia zdarzają się każdemu ale nie każdy odpowiada jak obrażone dziecko bo nie dostało obiecanej zabawki, bo ,,złotousta mowa” z akcentem kpiny o tym,że ma się garnitur, krawat i w miarę świeże koszule (a to ciekawe, może trzeba zmienić pralnię żeby były całkiem świeże, albo powiedzieć żonie żeby kupiła lepszy proszek do prania) to raczej nie jest zbyt kulturalne w takiej sytuacji. Pensja nie jest zbyt…. ale jakoś pan wójt egzystuje… Żenada

packa
packa
odpowiedział na komentarz  packa
7 lat temu

Żenada i brak kultury…, a podobno poprzednik był nieuprzejmy bo nie mówił dzień dobry.

Mery
Mery
odpowiedział na komentarz  inwestohr
7 lat temu

Obaj panowie są świetnymi radnymi. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Świetnie się uzupełniają. I to boli ekipę p. Jednaka. Proponuję zająć się realizowaniem obietnic wyborczych – szanowni państwo radni PiS i panie wójcie.

Karol
Karol
odpowiedział na komentarz  Mery
7 lat temu

Mery idź do lekarza ,…,,

rolnik
rolnik
odpowiedział na komentarz  inwestohr
7 lat temu

@inwestohr nie obrażaj. Pan Wójt też notorycznie używał „yyy” i jakoś jego wieśniakiem nie nazwałeś. Obiektywizmu trochę

analizator
analizator
7 lat temu

Na drugim filmiku zaraz na początku widzimy redaktora z Ilustrowanego Przeglądu Przedszkolaków – czyżby dokonywał tego, o czym mówił Daruś w filmiku o obligacjach w Pajęcznie w 5 minucie? Dlaczego nikt mu nie zwrócił tu uwagi?

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  analizator
7 lat temu

Chyba teraz przesadziłeś. Ten Pan zapewne po prostu wykonywał swoją pracę. Tą możesz oceniać różnie, ale i bez takich wycieczek.
Internet robi z ludzi d…

analizator
analizator
odpowiedział na komentarz  10warta
7 lat temu

Jaka tępa dzida :/ Zarówno w tym jak w tamtym filmiku nie zajął miejsca dla prasy a tylko Daruś zwrócił mu uwagę i to wychwyciłem. Nie wiem z czym masz problem ale z ciebie na pewno internet zrobił d… Bez komentarza. Żenada intelektualna, to jest poniżej poziomu warty, metr mułu :/

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  analizator
7 lat temu

Już pierwsze zdanie Twojej wypowiedzi potwierdza moją teorię. Niestety.
Miejsca dla prasy w lokalnych urzędach… jest siła i moc 🙂
Czy Wy lokalni watażkowie nie widzicie śmieszności w swoich wypowiedziach?
Pobudujmy jeszcze wieże oporowe. A w Pnie to Straż Miejska się przyda.

I tak mieszkam nad Wartą. W części dość uregulowanej. Kilkaset metrow nad poziomem morza jak to w przypadku rxeki. I o tyle właśnie przerastam Ciebie skoro na uwagę reagujesz agresją.

gosc
gosc
7 lat temu

Wójt miał dostać posadkę (wojewódzki weterynarz) w stylu Szydłowski
Nie zrezygnował z wójtostwa, bo mu pis nie pozwolił.
Wiec podwyżka to takie krokodyle łzy.
Ale ja to, jest na jarzębinówkę dla dzieci z Rajchem w roli klauna, a nie ma na biednego…..
Pani Beatka zadbała o całą rodzinkę skarbniczki a on biedny musi udawać że się zna na samorządzie za takie grosze, toż to pisowska niesprawiedliwość.

obserwator
obserwator
7 lat temu

Dziwi mnie dlaczego radni nie podnieśli wójtowi , bo jeżeli on pracuje w dzień i w nocy to
za pracę w godzinach nocnych kodeks pracy gwarantuje wyższe wynagrodzenie.

obserwator
obserwator
odpowiedział na komentarz  obserwator
7 lat temu

Ciekawe co wojt w nocy

wykonuje za pracę na rzecz gminy

ziom
ziom
odpowiedział na komentarz  obserwator
7 lat temu

Nasz wojt za złotówkę dał by się ogolić na łyso a tu wspaniałomyślnie zrzeka się podwyżki moim zdaniem to obecności mediów zrobiła swoje.Jeden z radnych opowiadał jak dwa lata temu rada ustalala pensję panu Jednakowo to ten przez dwie godziny się z nimi dochodził

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  ziom
7 lat temu

Ciekawe ile poprzednik miał ?? Poprzedni wójt miał o wiele więcej i nie miał żadnej notki w internecie że mu podwyższyli a gmina też była zadużona… Nie jestem za obecnym wójtem ani poprzednim ale traktujmy wszystkich równo….

kolo
kolo
odpowiedział na komentarz  Tomek
7 lat temu

Mysle że za to że nasza gmina musi oddać do unii pół miliona za kanalizację to dał bym podwyżkę wójtowi i jeszcze nawet sekretarz megi

sąsiadka
sąsiadka
odpowiedział na komentarz  kolo
7 lat temu

Patrzę i nie wierze… do tej pory dla nas z brzeźnicy byliście wzorem gospodarności,przedsiębiorczosci, rozwoju, perspektywicznego myślenia, i zawsze krok do przodu przed nami a teraz przykro to stwierdzić ale nawet już nie stoicie w miejscu ale cofacie się , to naprawdę widać gołym okiem!!!!!!!!!!!!!!

Miodzio
Miodzio
odpowiedział na komentarz  sąsiadka
7 lat temu

Nie mieszaj w to Btzeznicy!!! Samo zestawienie gospodarności gmin w Polsce Strzelce są 500 którymś miejscu a Brzeźnica 1530. Przed wyborami forum rozgrzane było do czerwoności! Narzekaliscie na poprzedniego,teraz ten jest zły. Sami go wybraliście !!! Wydaje mi się,że na tym forum siedzi grupa 10-20 mieszkańców strzelec i ciągle na wszystko i na wszystkich narzeka!!! Wiecznie Wam źle!!! Opamietajcie się ludzie!!! Od tego dobrobytu w d…ch wam się poprzewracało!!! Skończy się kadencja to rozliczycie wszystkich a teraz możecie władzy naskoczyc i wylewanie żalu nic nie pomoże !!!

packa
packa
odpowiedział na komentarz  Miodzio
7 lat temu

Taka polska mentalność.
Ale swoją drogą krytyka powinna dawać do myślenia, a nawet czasem mobilizować, dlatego czemu siedzieć cicho? Koniec kadencji i czas rozliczeń i tak nadejdzie.

polka
polka
odpowiedział na komentarz  packa
7 lat temu

a mnie tam się podoba ten folklor w strzelcach,eee yyyy uuuuu mmmmm tyle mogę się dowiedzieć w urzędzie, tak trzymać !!!

wyborca
wyborca
7 lat temu

Takiego wójta to Strzelce W. jeszcze nie miały, chyba nawet takiego naczelnika nie było.

lobo
lobo
odpowiedział na komentarz  wyborca
7 lat temu

Jaki weterynarz taki wójt !!!!

swój
swój
odpowiedział na komentarz  lobo
7 lat temu

znowu w naszym urzędzie człowiek z poza gminy przyjęty, tym razem z pajęczna fachowiec, widać że w gminie brak chyba zdolnych ludzi…

Lis
Lis
odpowiedział na komentarz  swój
7 lat temu

Niech żyje dojna zmiana

anonim
anonim
odpowiedział na komentarz  Lis
7 lat temu

a ten człowiek z pajeczna to jaki ma zakres obowiązków ?????????????? no no bo w naszej gminie to już pewnie brak młodych ludzi zdolnych i wykształconych brawo brawo wójcie

swój
swój
odpowiedział na komentarz  anonim
7 lat temu

Nie wiem, ale myślę że jest takim specjalistą jak Pani od środków unijnych, która tyle pieniędzy ściągnęła do gminy albo jak najlepsza sekretarz, której uchwały nadzór zwraca do poprawy pięć razy

ziom
ziom
odpowiedział na komentarz  swój
7 lat temu

ten fachowiec to pewnie jakis zdolny pisowiec

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  ziom
7 lat temu

Brawo – jaka udało ci się zgadnąć.

Wiwi
Wiwi
odpowiedział na komentarz  swój
7 lat temu

Lepiej dla gminy ze fachowców zatrudnia niż jak by cała swoją rodzinkę zatrudnił i dbał o swoje interesy.

Pyza
Pyza
7 lat temu

Oni wszyscy sa siebie warci! Wydaje sie ze Jednak sie stara jak najwiecej zrobic dla gminy . A czy mu sie uda to sie okaze.

ziom
ziom
odpowiedział na komentarz  Pyza
7 lat temu

Jednak stara sie zrobic jak najwiecej dla swojego portfela oraz dla swoich poplecznikow.Mozna to zauwazyc patrzac na ekspertow jakich zatrudnil W gminie administracja jest tak rozbudowana ,ze urzednicy obijaja sie o siebie,A my podatnicy musimy za to wszystko placic

obserwator&słuchacz
obserwator&słuchacz
odpowiedział na komentarz  ziom
7 lat temu

Z pozdrowieniami dla zioma
http://demotywatory.pl/4161700/RUDY–

Bronek
Bronek
odpowiedział na komentarz  ziom
7 lat temu

Wydaje mi sie ze portfel Jednaka kiedy był weterynarzem miał sie całkiem dobrze . . . Jakoś przez tyle lat na brak kasy nie mógł narzekać. Nie wiem po co mu to wójtostwo . Chce dobrze dla gminy ale nie sadze aby ktoś jego wysiłki docenił.

ziom
ziom
odpowiedział na komentarz  Bronek
7 lat temu

Zgadzam się z tobą Bronek że pan wójt kiedy był weterynarzem zarabiał całkiem nieźle ale nie wszystko szło na papier a na emeryturę trzeba sobie zapracować odpowiednimi skladkami do ZUS .Zapraszam na Bip Ug Strzelce Wielkie do lektury oświadczenia majątkowe Pana Jednak za rok 2013 kiedy był radnym i za rok 2015 kiedy jest wójtem.Dokladnie przeanalizoj i wnioski sam wyciągnij

obserwator
obserwator
odpowiedział na komentarz  ziom
7 lat temu

W pierwszym roku liczyłem ,że Jednak się wyrobi ale widzę,ze im dłużej rządzi tym większe popełnia gafy i straty dla gminy.Na domiar złego otoczył się tymi miernotami co nic nie potrafią tylko się madrzyc a prym wiedzie wszechwiedzący pani sekretarz

rolnik
rolnik
odpowiedział na komentarz  obserwator
7 lat temu

Podczas zagorzałej dyskusji w czasie kampanij wyborczej za „dobrymi zmianami” byli Megi, Słowo czerepacha i kilka innych osób (NIE pamiętam nicków) Gdzie teraz są? Niech się odniosą do tych „dobrych zmian” Elektoracie obecnego wójta gdzie jesteś?

klop
klop
odpowiedział na komentarz  rolnik
7 lat temu

dobrze ze ludzi z innych gmin zatrudniaja np. czestochowa, pajeczno, tak trzymac

Bronek
Bronek
odpowiedział na komentarz  ziom
7 lat temu

wiem ze ma kilka nieruchomosci w kilku miastach z wynajmu ktorych bedzie spokojnie zyl na emeryturze. Wiec nadal nie rozumiem dlaczego szarpie sie z wiecznie niezadowolonymi mieszkancami naszej gminy chcac zmienic ja na lepsze. Nikt nie doceni a on zdrowie straci.

ziom
ziom
odpowiedział na komentarz  Bronek
7 lat temu

Zeby to zrozumiec musial bys znac charakter tego pana jest bardzo pazerny ma duzo chce jeszcze wiecej A co do tych zmian naszej gminy na lepsze to juz pokazl przy budowie kanalizacji ponad 400 tys w plecy Gdyby tych piniedzy uzyc jako wklad wlasny do programow unijnych to by mozna wykonac inwestycje za 2 milijony zlotych Ne wiem czy byles w gminie urzednikow jest tylu ,ze nie ma czym oddychac to sa wedlug ciebie te pozytywne zmiany w naszej gminie

KrUl z Wistki
KrUl z Wistki
odpowiedział na komentarz  ziom
7 lat temu

Umyj du.e, upierz gacie i na baby ruszaj bracie!!! Nie marnuj życia na forum w wylewaniu żalu!!! Szkoda życia a i kasy tu nie zarobisz!

KrUl z Wistki
KrUl z Wistki
odpowiedział na komentarz  KrUl z Wistki
7 lat temu

do zioma

obserwator
obserwator
odpowiedział na komentarz  KrUl z Wistki
7 lat temu

Przez takich ludzi jak ty mamy to co mamy .Ja osobiście uważam,ze społeczeństwo powinno dyskutować o problemach i nieprawidłowościach które mają miejsce w naszej gminie. Przed wyborami kandydaci na wójta i radnych tak bardzo wsłuchują się w głosy wyborców i obiecują ,że gdy tylko zostaną czy to wujtem czy radnym wszystkie te problemy rozwiążą.A po wyborach mają nas w głębokim poważaniu. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich radnych są tacy którym naprawdę się chce coś zmienić.Bardzo bym chciał aby radni powrócili do tematu nagrywania sesji ponieważ obserwując relacje w internecie każdy wyborca sam wyciągnie wnioski co zrobić za dwa lata że… Więcej »

obserwator
obserwator
odpowiedział na komentarz  obserwator
7 lat temu

A może jakiś radny wypowie się co z tym nagrywaniem Tyle szumu było

kilka miesięcy temu i co wujt i jego koalicja was zkrzyczeli wstyd

Koń z pajeczna
Koń z pajeczna
odpowiedział na komentarz  obserwator
7 lat temu

Jakim trzeba być głąbem,zeby wójt napisać przez U 😀

ziom
ziom
odpowiedział na komentarz  Koń z pajeczna
7 lat temu

Slyszalem ,ze gmina wydala jakis biuletyn informacyjny Panie wojcie moze wzorem gminy Sulmierzyce zamiescic go na stronie internetowej naszej gminy