R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSukces służb. Policja rozbiła gang i przejęła 3 kg narkotyków

Sukces służb. Policja rozbiła gang i przejęła 3 kg narkotyków

Dobrze zorganizowana akcja pajęczańskich kryminalnych wspomaganych policjantami z Komisariatu Policji w Działoszynie doprowadziła do przejęcia blisko 3 kg narkotyków. Kryminalni zatrzymali w tej sprawie dwie osoby. Jedna odpowie za nielegalne posiadanie znacznych ilości zakazanych środków, a druga za udzielanie narkotyków innym osobom. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pajęczańskiej komendy skrupulatnie pracowali nad sprawą narkotykową, która swój początek miała kilkanaście miesięcy temu. Przez cały ten czas kryminalni gromadzili materiał dowodowy.

Policyjny nos oraz dobra analiza zbieranego materiału doprowadziła policjantów do wytypowania osób, które zajmują się przestępczością narkotykową. Kryminalni w tej skomplikowanej i zawiłej sprawie działali na terenie kilku powiatów. Swoje obszerne działania przeprowadzili w powiecie pajęczańskim, bełchatowskim, łaskim i opoczyńskim. W sprawie dokonali aż 14 przeszukań posesji i mieszkań mogących mieć związek ze sprawą. Wszystkie działania odbywały się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. 23 stycznia 2024 roku pajęczańscy kryminalni na terenie powiatu bełchatowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn działających w przestępczym narkotykowym procederze. Wytypowali posesje mogące mieć związek ze sprawą. Na jednej z nich zastali mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy sobie posiadał torbę, a w niej prawie 3 kilogramy narkotyków. Wszystkie narkotyki spakowane były w woreczki foliowe. Badania narkotesterem wykazały, że to marihuana i amfetamina. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni ujawnili również wagi elektroniczne, młynki do mieleni i zgrzewarki do folii – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Kolejne zatrzymania miały miejsce tego samego dnia również na terenie powiatu bełchatowskiego – w ręce policji wpadli dwaj mieszkańcy tego powiatu. 33-letni mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości środków zakazanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowy areszt. Natomiast 34-letni mężczyzna, któremu postawiono zarzut za udzielanie narkotyków, sąd na wniosek prokuratora zastosował policyjny dozór. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania pajęczańskich kryminalnych zapobiegły wprowadzeniu do obrotu nielegalnych blisko 3000 porcji narkotyków o łącznej czarnorynkowej wartości około 200 000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło i fot: KPP Pajęczno

 

R e k l a m a

11 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

11 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
yyy
yyy
5 miesięcy temu

kto to ?

Omg
Omg
odpowiedział na komentarz  yyy
5 miesięcy temu

🤣🤣🤣🤣🤣

Obywatel
Obywatel
odpowiedział na komentarz  yyy
5 miesięcy temu

Twoja stara

Obywatel
Obywatel
odpowiedział na komentarz  yyy
5 miesięcy temu

Twoja stara

Jop
Jop
5 miesięcy temu

Brawo !

Edek
Edek
5 miesięcy temu

Dobra robota.Gonic nierobów.

Power .
Power .
5 miesięcy temu

Brawo dla naszej Policji, każdą taką bitwe trzeba traktować jak wielki sukces, nie ważne ile tego gówna zniknie z ulicy oby jak najwięcej.

Marcinek
Marcinek
5 miesięcy temu

Ile za 1kg?

Marcinek
Marcinek
5 miesięcy temu

Ile za kg?

POsraniec
POsraniec
5 miesięcy temu

Łapać smyków, nierobów, ćpunów i złodzieji!!!

Pitbull
Pitbull
4 miesięcy temu

Mordy powinni pokazać