R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSukces uczniów ze Strzelec Wielkich

Sukces uczniów ze Strzelec Wielkich

Gimnazjum im. Adam Mickiewicza w Strzelcach Wielkich zajęło trzecie miejsce w  międzywojewódzkim Festiwalu Historycznym „Tradycja i Pamięć”. Młodzi historycy ze Strzelec pokazali wysoki poziom zostawiając za plecami ponad 50 szkół m. in. z Łodzi, Torunia i Bydgoszczy.

Druga edycja Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć” upłynęła pod hasłem „Rzeczpospolita Obojga Narodów. Od unii lubelskiej i złotego wieku do konfederacji targowickiej i upadku państwa”. Konkurs składał się z dwóch etapów: najpierw uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, a następnie najlepsze szkoły gimnazjalne wzięły udział w turnieju wiedzy.

Trzeba znać historię, żeby w przyszłości umieć wyciągać wnioski z tego, co stało się w przeszłości – powiedział Kosma Złotowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego otwierając wielki finał.

Prace przygotowane pod kierunkiem Ewy Barteckiej-Wojtali sklasyfikowały gimnazjum na pierwszym miejscu, co dało przepustkę do uczestnictwa w finale. W drużynowym turnieju wiedzy dotyczącym konfliktów zbrojnych w XVII w. rozegranym w Toruniu uczniowie z Mickiewicza w składzie; Szymon Orzeszek, Zuzanna Tkacz, Stanisław Woźniak, Sandra Leśniak wywalczyli podium, w swoim województwie ustępując jedynie gimnazjalistom z Topoli Królewskiej.

Na uwagę zasługuje również wyróżnienienie indywidualne. Szymon Orzeszek został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu w Festiwalu, będąc jednocześnie bezkonkurencyjnym w powiecie pajęczańskim. Głównym organizatorem i pomysłodawcą zmagań był Grzegorz Schreiber, Poseł na Sejm RP, a patronem Kosma Złotowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

strzelce

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
qwerty
qwerty
8 lat temu

Gratulacje!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu

Brawo! Wójt powinien być dumny, może celowym byłoby dać trochę godzin na kółka. To najlepsza inwestycja w gminie.

Zachwycona.
Zachwycona.
8 lat temu

Gratulacje!!!!! dla całej ekipy. Gratulacje dla Szymona. Gratulacje dla pani Ewy.

Figlus
Figlus
8 lat temu

No patrzcie nawet w Strzelcach może coś się udać 🙂