Święty Mikołaj w Strzelcach Wielkich

5

Do dzieci ze Strzelec Wielkich zawitał Święty Mikołaj, wszystko za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety z polotem”.

Zgodnie z tradycją przed świętami Bożego Narodzenia grzeczne dzieci odwiedza Św. Mikołaj. W czwartek 5 grudnia Święty wraz ze swoimi Elfami przybył do dzieci ze Strzelec Wielkich. W tym roku ten wyjątkowy i długo wyczekiwany gość miał pełne ręce roboty, ponieważ okazało się, że wszystkie dzieciaki były bardzo grzeczne. Dla każdego z nich przygotowano paczuszkę ze słodkościami. Wszystkie dzieci chętnie, choć niekiedy z małym strachem, pozowały też do wspólnego zdjęcia. Ekipa Św. Mikołaja podróżując od domu do domu, obdarowywała słodyczami wszystkich napotkanych mieszkańców.

Cała akcja odbyła się dzięki lokalnemu kołu gospodyń wiejskich, które pozyskało środki na zakup upominków i słodyczy. Była to pierwsza akcja mikołajkowa zorganizowana przez KGW „Kobiety z polotem” ze Strzelec Wielkich. Bez wątpienia w czwartkowe popołudnie w Strzelcach Wielkich można było poczuć magię zbliżających się świąt.

guest
5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
7 miesięcy temu

A pajeczanski Mikolaj Umarl czy co…

Ula la
Ula la
odpowiedział na komentarz  Leszek
7 miesięcy temu

E siedzi w ratuszu

Fiona
Fiona
odpowiedział na komentarz  Ula la
7 miesięcy temu

I myśli jak tu dotrwać od wypłaty do wypłaty…nic nie robiąc…
Taka ku…a ZMIANA…

Ewa
Ewa
7 miesięcy temu

Oj małe zakłamanie w artykule, bo Mikołaj odwiedzał niestety tylko wybrane dzieciaki. Przykre… I oczywiście nie rozchodzi się o paczuszkę ze słodyczami!

Emigrant
Emigrant
7 miesięcy temu

A gdzie równouprawnienie?
Powinna być Mikołajka.