Święty Mikołaj w Strzelcach Wielkich

5

Do dzieci ze Strzelec Wielkich zawitał Święty Mikołaj, wszystko za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety z polotem”.

Zgodnie z tradycją przed świętami Bożego Narodzenia grzeczne dzieci odwiedza Św. Mikołaj. W czwartek 5 grudnia Święty wraz ze swoimi Elfami przybył do dzieci ze Strzelec Wielkich. W tym roku ten wyjątkowy i długo wyczekiwany gość miał pełne ręce roboty, ponieważ okazało się, że wszystkie dzieciaki były bardzo grzeczne. Dla każdego z nich przygotowano paczuszkę ze słodkościami. Wszystkie dzieci chętnie, choć niekiedy z małym strachem, pozowały też do wspólnego zdjęcia. Ekipa Św. Mikołaja podróżując od domu do domu, obdarowywała słodyczami wszystkich napotkanych mieszkańców.

Cała akcja odbyła się dzięki lokalnemu kołu gospodyń wiejskich, które pozyskało środki na zakup upominków i słodyczy. Była to pierwsza akcja mikołajkowa zorganizowana przez KGW „Kobiety z polotem” ze Strzelec Wielkich. Bez wątpienia w czwartkowe popołudnie w Strzelcach Wielkich można było poczuć magię zbliżających się świąt.

5
Odpowiedz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
EmigrantFionaEwaUla laLeszek Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Leszek
Leszek

A pajeczanski Mikolaj Umarl czy co…

Ula la
Ula la

E siedzi w ratuszu

Fiona
Fiona

I myśli jak tu dotrwać od wypłaty do wypłaty…nic nie robiąc…
Taka ku…a ZMIANA…

Ewa
Ewa

Oj małe zakłamanie w artykule, bo Mikołaj odwiedzał niestety tylko wybrane dzieciaki. Przykre… I oczywiście nie rozchodzi się o paczuszkę ze słodyczami!

Emigrant
Emigrant

A gdzie równouprawnienie?
Powinna być Mikołajka.